Letadla

• slovenský

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Stalo sa niečo neslýchané, šla som na dabovaný film do kina (zdarmahaha). No ale ako som tak pozerala pôvodný dabingový cast, jediný kto ma zamrzel, bol John Cleese. Ale ono to bolí menej, keď sa jedná o neživé postavičky. Také obyčajné (ale neurazí), ja najviac kopem z klasického Disneyho s princeznami. Každopádne posvätné traktory ostanú navždy v mojej posvätnej pamäti. (Cinema City Eurovea - predpremiéra - 18. 08. 2013)(5.9.2013)

• MATADOR

Pixarovská předloha Auta je prostě jenom jedna. Rádoby pokus o "přiživení se" už ovšem tak nevyšel. Postavičky jsou nezajímavé, děj předvídatelný a nezajímavý. Koukat na to, když mi bylo pět, jsem v sedmém nebi, ale už jsem starší :)(29.12.2013)

Přívěsek úspěšných AUT nabízí vymazlené letecké scény a fajn atmosféru. Příběhově ale nemá moc co nabídnout a přece jen variuje další závodnický, jen v oblacích. Co se hudební stránky týče... Mark Mancina je zpět!(10.9.2014)

Mým životním snem je řídit ze zálohy ofenzivní smršť FC Barcelony, ale splnění tohoto snu je asi stejně pravděpodobné, jako účast práškovacího letadla ve stíhacím závodě kolem světa. Jenže v pohádkách se sny plní tak nějak snadněji, což je z výchovného hlediska rozhodně dobře a tak je možné Práškovi zafandit na poli, v Himalájích i nad Pacifikem. Je to celkem zábavné, i když šablonovité tak, že i moje malé děti odhadly výsledek již před startem. Kromě toho mne poněkud zaráží, že s výjimkou Ripslingera si žádné z letadel při závodění nezpotilo ani vrtuli a všichni v pohodě dolétli v patrně předem domluveném pořadí. Jenže vyhrál Američan a tak si nikdo nedovolí podávat protest a asijské sázkařské mafie se zase napakují.(27.12.2013)

Tento odpich od ÁUT, možno nikto z tvorcov nemyslel srdečne vážne. Dali tomu však potrebný švih, morálny postoj ( ktorý ale v dnešnom svete nepríjme už ani 5 ročné dietko ) a strhujúcu akciu. Na sobotné poobedie akurát.(16.9.2016)

• - Pracovným označením filmu boli aj názvy World of Cars: Planes či Disney's Planes. (MikaelSVK)

• - Ned a Zed sú lietadlá typu Extra 300s, Bravo a Echo sú stíhačky F/A-18Fs, Leadbottom je dvojplošník PT-17 Stearman, Bulldog je De Havilland Comet DH.88, Dusty je Air Tractor AT-402, Ishan je AeroCanard FG a Skipper je Chance Vought F4U Corsair. (stefi7773)

• - Postava Ishana je podobná lietadlu AeroCanard FG, len na boku nemá ďalšie okná a vpredu má iné krídla. (Spilvo)