poster

Letadla

 • anglický

  Planes

 • slovenský

  Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Je to zábavné, milé, pekne animované a rýchlo to ubieha. A hoci príbeh nie je originálny, je to príjemné spestrenie.(31.12.2013)

 • Big Bear
  ***

  Včera jsem strávil krásný letecký den v Letňanech (dokonce jsem se i nádherně proletěl) a tak na sklonku dne nás napadlo vzít děti do nedalekého multikina ještě na ty Letadla. Cars znají nejen z filmu, ale i ze šanpónů a autíček a tak se na jejich vzdušnou obdobu těšily. Přiznám se, že jsem v kině rodinné vstupné na 3D film dlouho nekupoval a tak těch 700 set (bez Coly a Popcornu za dalších 200) mi opravdu podlomilo kolena a začínám chápat ty co říkaj.. Pche si počkám půl roku a sosnu to z netu, nejsem blbej za to rvát ty prachy... Tu cena opravdu nechápu a asi by fakt stálo za úvahu se zamyslet nad propadem návštěvností kin a nárůstem stahování. Další šok byl když se příchodem nás 4 počet diváků multikina zdvojnásobil (v sobotu večer!) a já blbec málem vstupenky on-line rezervoval. Příběh letadel je jednoduchý, tuctový ale pro děti snadno pochopitelný. Ousider Prášek je obyčejné práškovací letadélko hce se stát závodním a letět závod kolem světa. Všichni jej od toho zrazují s poukazem, že jeho práce je hnojení pole vitamočkou, ale on si nakonec prosadí svou, kvalifikuje se a závod letí. Cestou jej potkává spousta příhod, přátel i nepřátelských soupeřů , dobrodruštví a on svým výkonem inspiruje všechny ostatní stroje, které se snaží nebýt jen tím pro co byly vyrobeny. To je děj v kostce. Animace mi přišly na rok 2013 průměrné i 3D zpracování. Humoru tam bylo málo a dvou věcem, kterým jsem se usmál (Flypod a Hindenburg) mohli rozumět jen rodiče a to ještě jen někteří. Ta hoďka a půl celkem vpoho uběhla, děti se nenudily, ale neválely se smíchy ani nepolykaly slzičky ve vypjatých okamžicích (jako u jiných animáků). Závěr? Všichni co jsme tam byli máme pro letadla (ne Letadla) slabost. Mně osobně potěšila účast Corsaira ve filmu. F4 byly opravdu zabijáci a patří k mým oblíbeným stíhačům a zabijákům Zer. Takže když to shrnu, ke s tahování nenabádám, ale počkejte si až to budou dávat v TV a za těch 700 Kč jděte s dětmi na něco jiného. Hvězda navíc za Skippera, ale pořád je to jen na tři kapky vitamočky. * * * PS. Co bude příště? Lodě, vlaky?(8.9.2013)

 • Makky
  ***

  Lietadlá sú jedným z mnoha súčasných animákov, kde príbehový premisa je jasne daná a máločím dokáže prekvapiť. Je to však milé, pozerateľné a našťastie to rýchlo utečie. Úprimne, udivuje ma nízke hodnotenie tohto snímku, keďže kopa podobných animákov ma rapídne vyššie hodnotenia.(29.12.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Mým životním snem je řídit ze zálohy ofenzivní smršť FC Barcelony, ale splnění tohoto snu je asi stejně pravděpodobné, jako účast práškovacího letadla ve stíhacím závodě kolem světa. Jenže v pohádkách se sny plní tak nějak snadněji, což je z výchovného hlediska rozhodně dobře a tak je možné Práškovi zafandit na poli, v Himalájích i nad Pacifikem. Je to celkem zábavné, i když šablonovité tak, že i moje malé děti odhadly výsledek již před startem. Kromě toho mne poněkud zaráží, že s výjimkou Ripslingera si žádné z letadel při závodění nezpotilo ani vrtuli a všichni v pohodě dolétli v patrně předem domluveném pořadí. Jenže vyhrál Američan a tak si nikdo nedovolí podávat protest a asijské sázkařské mafie se zase napakují.(27.12.2013)

 • liquido26
  ****

  Letadla se nesou ve stejném duchu jako Auta, krásná animace, zábava i jedoduchý příběh, který ale baví. I recyklované nápady s traktory jsou fajn.(22.9.2014)

 • - Otec i dědeček režiséra byli profesionální piloti. (jenik71)

 • - Tvorcovia si pred samotnou výrobou filmu vyskúšali všetky druhy lietania - teplovzdušné balóny, bombardéry z 2. svetovej vojny, prúdové i civilné lietadlá. Zúčastnili sa leteckých dní, navštívili múzeá a letiská, nahrávali zvuky lietadiel, rozprávali sa s priekopníkmi letectva, aby sa im čo najvernejšie podarilo zobraziť atmosféru a svet lietania. (peiton)

 • - Ned a Zed sú lietadlá typu Extra 300s, Bravo a Echo sú stíhačky F/A-18Fs, Leadbottom je dvojplošník PT-17 Stearman, Bulldog je De Havilland Comet DH.88, Dusty je Air Tractor AT-402, Ishan je AeroCanard FG a Skipper je Chance Vought F4U Corsair. (stefi7773)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace