poster

Letadla

 • USA

  Planes

 • slovenský

  Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ***

  Včera jsem strávil krásný letecký den v Letňanech (dokonce jsem se i nádherně proletěl) a tak na sklonku dne nás napadlo vzít děti do nedalekého multikina ještě na ty Letadla. Cars znají nejen z filmu, ale i ze šanpónů a autíček a tak se na jejich vzdušnou obdobu těšily. Přiznám se, že jsem v kině rodinné vstupné na 3D film dlouho nekupoval a tak těch 700 set (bez Coly a Popcornu za dalších 200) mi opravdu podlomilo kolena a začínám chápat ty co říkaj.. Pche si počkám půl roku a sosnu to z netu, nejsem blbej za to rvát ty prachy... Tu cena opravdu nechápu a asi by fakt stálo za úvahu se zamyslet nad propadem návštěvností kin a nárůstem stahování. Další šok byl když se příchodem nás 4 počet diváků multikina zdvojnásobil (v sobotu večer!) a já blbec málem vstupenky on-line rezervoval. Příběh letadel je jednoduchý, tuctový ale pro děti snadno pochopitelný. Ousider Prášek je obyčejné práškovací letadélko hce se stát závodním a letět závod kolem světa. Všichni jej od toho zrazují s poukazem, že jeho práce je hnojení pole vitamočkou, ale on si nakonec prosadí svou, kvalifikuje se a závod letí. Cestou jej potkává spousta příhod, přátel i nepřátelských soupeřů , dobrodruštví a on svým výkonem inspiruje všechny ostatní stroje, které se snaží nebýt jen tím pro co byly vyrobeny. To je děj v kostce. Animace mi přišly na rok 2013 průměrné i 3D zpracování. Humoru tam bylo málo a dvou věcem, kterým jsem se usmál (Flypod a Hindenburg) mohli rozumět jen rodiče a to ještě jen někteří. Ta hoďka a půl celkem vpoho uběhla, děti se nenudily, ale neválely se smíchy ani nepolykaly slzičky ve vypjatých okamžicích (jako u jiných animáků). Závěr? Všichni co jsme tam byli máme pro letadla (ne Letadla) slabost. Mně osobně potěšila účast Corsaira ve filmu. F4 byly opravdu zabijáci a patří k mým oblíbeným stíhačům a zabijákům Zer. Takže když to shrnu, ke s tahování nenabádám, ale počkejte si až to budou dávat v TV a za těch 700 Kč jděte s dětmi na něco jiného. Hvězda navíc za Skippera, ale pořád je to jen na tři kapky vitamočky. * * * PS. Co bude příště? Lodě, vlaky?(8.9.2013)

 • swamp
  ***

  Bojím se, že PIXAR má nejlepší léta za sebou. Ne, že by Planes byli extrémně špatným animákem, ale je to prakticky to samé jako Cars, ale bez inovace, bez nápadu. Bavil jsem se poměrně dobře, ale ta originalita a punc dokonalosti se vytratili.(15.4.2014)

 • gogos
  ****

  Ano, je to kopírka Aut se vším všudy. Ano, je to přímočará naivní blbina pro děti. Ani, nemá to úplně geniální animaci. Ale je to taky zatraceně příjemná podívaná, která alespoň v cz dabingu disponuje řadou vtipných hlášek a mě rozhodně pobavila. Zcela zasloužené 4*(24.7.2014)

 • MartinezZ
  **

  Disneyácká tragédie. Přežvýkaná auta naprosto bez invence, za film maximálně 4 až 5 humorů. Jediným plus je oblétání světa. Ale tohle mělo jít rovnou na DVD. ~~~ 1,5* ~~~ Takže co nám zbývá? Auto a letadla už byly, tak snad jen ponorky a vláčky. A možná vesmírné lodě. Už vidím tu disneyáckou ukecanou Enterprise s vočíčkama...(17.11.2013)

 • genetique
  ***

  Mix všetkého priemerného zo sveta animákov, zmiešané s niekoľkými originálnymi hláškami, šmrncnuté obyčajným príbehom, ktorý je situovaný do exotického prostredia. Výsledok nie je nič iné ako všedná a rutinná jazda, ktorá ničím neprekvapí, ale aspoň rýchlo odsýpa. V kine by som si ale asi pýtal späť peniaze. 55%.(19.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace