Letadla

• slovenský

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Ano, je to kopírka Aut se vším všudy. Ano, je to přímočará naivní blbina pro děti. Ani, nemá to úplně geniální animaci. Ale je to taky zatraceně příjemná podívaná, která alespoň v cz dabingu disponuje řadou vtipných hlášek a mě rozhodně pobavila. Zcela zasloužené 4*(24.7.2014)

Letadla se nesou ve stejném duchu jako Auta, krásná animace, zábava i jedoduchý příběh, který ale baví. I recyklované nápady s traktory jsou fajn.(22.9.2014)

• Jossie

Co na to říct - Auta už natočena byla, tohle je poněkud zbytečná kopírka.(12.5.2014)

Je to lepší průměr. Na Auta to nemá. 60%.(24.12.2013)

• vteco

Názorný příklad toho, jak se dá z kopírování úspěšného titulu (Auta) vyždímat co nejvíce peněz. Neuvěřitelně laciná kopie, kterou by poznalo i dítě předškolního věku. Příběh je nezajímavý a neoriginální, stejně tak postavy, kterým se akorát přidala křídla a vrtule. Aspoň, že animace je stále povedená a krásná na pohled. Celkově se mi ovšem tah Pixaru nelíbí, pro mne je to jen nepotřebný spin-off skvělých a již zmíněných Aut. /45%/(3.11.2014)

• - Dustyho mal pôvodne nahovoriť Jon Cryer, no po istom čase od projektu odstúpil. (stefi7773)

• - I přes povědomou vizuální podobu filmu se nejedná o dílo studia Pixar, ale studia DisneyToon, které stejně jako Pixar patří pod studio Walt Disney. (erazmus)

• - Postava Ishana je podobná lietadlu AeroCanard FG, len na boku nemá ďalšie okná a vpredu má iné krídla. (Spilvo)