Letadla

• slovenský

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

Hmmmm, nic inovátorského se samozřejmě nekoná! Původní Pixarovka (Auta) kompletně pod Disneym totiž znamená pouze průměrný animák. Na ten se sice kouká pěkně, ale vše je naprosto zbytečné (jde o tržby, my vímeeee) a vůbec bych se nedivil dalšímu ždímání nápadu např. ve filmech Lodě, Motorky, apod. Doba Pixaru je již bohužel opravdu neodvratně pryč! PALEC DOLŮ! :-((2.9.2013)

Další poměrně zbytečný animák, který nepřináší nic nového a pouze rozšiřuje svět Aut. Děj je neoriginální a předvídatelný. Animace je naopak na velmi slušné úrovni. Pár vydařených vtipů se tam také najde. Přesný průměr, který nezatíží, ale po odchodu z kina ho rychle vypustíte z hlavy. Pro pobavení dětských duší, to však stále stačí. 50%(22.8.2013)

Je očividně zřejmé, že se tvůrci po ne moc úspěšných Autech 2 stále snaží vytřískat nějaký ten dollar z formátu Bleska McQueena. V podstatě nulová inovativnost, hodně předvídatelné a ve všech ohledech horší než například jiný animák Turbo, který má dá se říci totožný děj. Jednu hvězdu dávám za povedený soundtrack, druhou za celkovou animaci (prostředí, letadla a jejich obličeje) a třetí za trefný dabing všech národností (v původním znění).(9.12.2013)

Tohle má všechny P > předvídatelné, prázdné, průměrné <, ale jen jedno mu chybí (PIXAR). Disney už začíná pohlcovat Pixar více a postupně z něho trhá kusy orgánů, které pak prodává na celosvětový trh ve svém franchise. Ono už Auta 2 bylo šedý průměr. Tady se nabízí podobné srovnání (dokonce i zde je závod). Pohádka o letadýlku, které se bojí výšek a nakonec nemusím ani spoilerovat, když je to do OČÍ BIJÍCÍ KLIŠÉ. Jediný vtípek - Val Kilmer dabuje postavu BRAVO na letadlové lodi (Top Gun). Hodnocení OST: Průměr 5/10(26.1.2014)

Neurazí, nenadchne a proletí to kolem vás ... tak přesně tím jsou Letadla. Je to hezké, milé, barevné a občas se u toho zasmějete, ale za dva dny si na to nevzpomete. Přesně to jsem jako výplach před zítřejší zkouškou potřeboval.(28.4.2014)