Letadla

• slovenský

Lietadlá

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 91 min

V zásadě velká škoda, že se tentokrát ještě tvůrci neodprostili od tématu závodění. To bylo tahákem pro Auta, ale tam byl hlavním hrdinou přeci jen závoďák. Tady práškovací letadlo v tom snu stát se někým víc než jen práškovačem se mohlo přetavit v téměř cokoliv a oni zůstali u osvědčeného závodění. Což je fakt škoda, ale na druhou stranu si to tématicky s Auty nijak nezadá. Animace mi přijde prakticky totožná. Snad jen ty charaktery jsou mi méně po chuti. A taky v autech dvojce byl zajímavý ital, tady je hlavní šmejd amík, takže to moc nebere a snaží se to dorovnat mixem z celého světa. Mexikánec, kanadská Francouzska, Brit, Indka. Jo ta indka to bylo pro mě něco, vzhledem k tomu jak jsem na indii ulítlí, tak pasáž z Indie, s indickou hudbou to bylo pro mě slastné koukání :D Jinak to ze schématu prakticky v ničem nevybočuje, což neberu jako mínus, protože to zpracovali dobře, takže se to dorovnává leckterým obdobným zápletkám jiného zpracování. Užil jsem si to, bavilo mě to.(27.12.2015)

Znesiteľná jednohubka s rýchlym tempom a zopár solídnymi gagmi.(12.5.2014)

Bolo len otázkou času,kedy po úspešných Autách prídu na rad dalšie ,,hovoriace stroje".Lietadlá malých divákov spoľahlivo zaujmú pôsobivou animáciou i divokými naháňačkami medzi oblakmi.Sympatický je aj hlavný hrdina-smoliar s veľkým srdcom a ešte väčšími snami,ktorý ponúka užitočné posolstvo:Ked zabudneme na strach,ktorý nás brzdí,budeme prekvapení výsledkami.Posolstvo aj pre mňa.(23.9.2013)

• Chrustyn

Jako první věc, bych chtěl podotknout, že první "Auta" se mi moc líbila. A jako druhou, že "Letadla" nejsou ani od stejných tvůrců, ani od stejné společnosti (ačkoliv se plakát tváří jinak Disney není Pixar) a je to na výsledné podobě ohromně znát. Vizuálně pěkný animák, který však neskrývá vůbec nic, čím by měl zaujmout. Prostý až nudný příběh, žádné originální nápady a neskutečná nuda. Když tak přemýšlím, už si nepamatuji, kdy sem naposledy viděl opravdu kvalitní animák.(8.3.2014)

• Rocky88

Slabota, bohužel. Schéma podobné Cars, ale děsně nevtipné. Odflaknuté bylo I prostředí, ve kterém se příběh odehrával. U Pixaru před Disney érou bylo ve zvyku, že na plátně bylo živo i mimo hlavní záběr kamery, teď je tu prázdno. Velice mě mrzí, že už jsme ve stádiu, kdy se na pixarovky člověk už netěší.(28.12.2013)