Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

peiton

POZOR:komentár obsahuje skrytý SPOILER!!! DANIEL RADCLIFFE v úlohe hlavného pekelníka si vytiahol šťastnú kartu a skúša to tentokrát na nás cez rohy a k tomu mu sekundujú jeho pomocníci-hady.Pekelné fantasy a jedna z mála vecičiek,ktorá sa vymyká z normálu a tým sa stáva originálnym počinom.Hurrá.Docela dobrý spôsob ako primäť ľudí ku pravde či vyjaviť svoje najtajnejšie túžby a stačia k tomu len jedny rohy a veci s tým súvisiace..A asi by som dlho nepremýšľala ani ja ak by stál predomnou sám RADCLIFFE v podobe diabla.A ten najhorší človek býva zväčša práve tá najnevinnejšia sviňa.Ak chcete vidieť ako sa z anjela diabol stal,pozrite si..A nech mi do rána rohy narastú,aby som tomuto nedala plný počet. ()

Havaj8

Kupodivu jsem mile překvapenej. To že se dá sjednotit všechny tyhle žánry není nic novýho, jindy to možná dopadne katastrofou, ale jde to. V tomhle případe to měl hlavní hrdina těžký od začátku a byla to taková odlehčená detektivka, chvilkama i vtipná. Čekal jsem hlavně, kam až to může s tou přeměnou zajít. Ale jak film sám ukázal, nebylo to negativní. Pěkný střihy zařídily plynulou následnost a vysvětlení celý situace. Nakonec to mohlo skončit vhodnou citovkou, ale ta nástavba finále byla ještě o něco lepší, akčnější a za Radcliffa můžu řict, že se konečně po Potterovi v něčem našel. ()

Martin741

Mix kadejakych moznych zanrov len skoda, ze reziser Alexandre Aja to neustal, pribeh sa miestami straca do prazdna a hoci je tu par zaujimavejsich momentov, nuda v strede filmu suverenne prevladla a takto je to celkovo len dalsi neprijemne ustreleny projekt : 45 % ()

Nach

Alexandre Aja se začal věnovat více hlavním hrdinům než krvavým scénám. A výsledek tohoto snažení je Horns, velice zdařilý snímek, jehož alfou i omegou jsou kvalitní herecké výkony. Za sebe musím uznat, že takový styl hororu je mi blízký, neboť má zajímavý příběh, dějovou linku a těch několik drsnějších záběrů (velice málo ovšem) slouží příběhu. rozhodně jeden z lepších hororových snímků roku 2014. 80% ()

bourec

Jsou filmy, který třeba nepřekypujou invencí, originalitou, ale přesto i po stý vás budou bavit, a tu jízdu si užijete. Pak jsou ale filmy, který jsou originální, chytrý, a celkem zábavný, a vy jim napálíte 4 nebo pět staroušků.  Pak si je pustíte podruhý, i potřetí, a zjistíte že to počáteční napětí, nadšení, a překvapení nad originalitou opadne, a film je jen průměrná věc. Film Rohy jsem viděl potřetí, a žádný nadšení už mě neposkytuje. Aja natočil rádně úchylnou a zlomyslnou báchorku, která k němu ale příliš nepasuje. Zřejmě si to i při točení uvědomil, a tak na konci poskytně dvě věci, aby se jako dalo říct, že Aja. Já ovšem můžu říct, že 60%. Víc ani ň. ()

Rodriguez

"Rohy" vyplňují přesně tu mezeru, která mě ve filmovém průmyslu chyběla. Krimi-Thriller, který se chvilkama mění na komedii, když se ďábel baví na účet člověka a jeho shnilé duše. A ten konec je opravdu cool. 80% ()

cariada

Opět Daniel, tentokrát s rohama , netušil jsem co od toho čekat. Ale dobrý film, taky bych chtěl slyšet co mají lidi za tajnosti a přání. ()

Rocky88

Čekal jsem možná až moc a nedostal nic. Je to jen trapná romanťárna, kterou naštěstí ozvláštňuje jeden kozel. ()

dubinak

Tady nevycházím z údivu, co Aja svedl vytvořit. Vlastně ani nevím, co jsem čekala, podle traileru se nedalo moc usuzovat. Ale i tak jsem tomu nedávala bůhvíjaké naděje, a proto jsem byla při projekci tak překvapená. S přítelem jsme si ho pustili prostě proto, že nebylo co dělat a Horns nám od nudy odpomohlo. Nekorektním humorem se tu nešetří, a přes to, že vyloženě vulgární komedie nemám ráda, tohle má šmrnc a dokáže to diváka zabavit. Největší atrakcí je tu samozřejmě strašně originální scénář a Daniel Radcliffe, který se mi do této role hodil rozhodně víc, než třeba v Ženě v černém. Myslím, že tady všichni odvedli dobrou práci a Aja dokázal, že ke každému žánru má co říct. ()

Stallone

Jako zdejší hororový guru jsem čekal spojením AJA - Radcliffe solidnější snímek. Horns je svým námětem originální, ale těch hluchých míst je ve filmu mnoho. Rozhodně by prospěla úprava dialogů a vdechnutí trochu té hororové, příběhové duše. Někdy prostě to, co funguje na papíře, nemusí zafungovat ve filmu. Příběh kolísá na hranici několika žánrů a skutečně kvalitně není zvládnutý ani jeden z nich. Alexandre Aja má talent, ale neubráním se dojmu, že si nedokáže vybrat ten správný film. Čestnou výjimku tvoří snímky Noc s nabroušenou břitvou a Hory mají oči. Horns tedy zůstává průměrným filmem, který v televizi neurazí. 3* ()

Morzael

Až překvapivě zábavný a napínavý film. Člověk by si myslel, že celou zápletku odhadne už z traileru a prvních pár minut, a ono ne. Hill si pěkně pohrál se svou vymyšlenou mytologií a nekompromisně trestá všechny postavy příběhu, při čemž nám dokazuje, že všude kolem nás je to jen samý kripl. Film umí hrát na atmosféru, překvapí a člověk se i zasměje, vkusný soundtrack (i když už trochu ohraný) je pak už jen příjemnou třešničkou na dortu. Osobně mám problém jen se závěrem filmu, kde Hillův záporák je opět pohotový, nemilosrdný a ještě má kliku, a kladné postavy jsou celkem neschopné. Shlédnutí ale člověk určitě litovat nebude. ()

Gaaron

Slušně dramaticky vystavěná adaptace, která bohužel značně selhává v několika důležitých aspektech: neuvěřitelně otravných a zbytečných voice-overech, opomenutí prokreslit postavy, a to především tu nejzásadnější (Leeho), a v téměř parodicky směšném závěru. ()

PavelVanekArt

Tady není co moc řešit. Romaticky - temně laděný příběh se špetkou humoru a velkou dávkou upřímnosti. Horns jsem viděl minimálně 5x a stále baví. Mladík Ignacius Perrish (Daniel Radcliffe - Harry Potter pro neznalé) se vzbudil ožratý a zjistil, že zemřela jeho přítelkyně. Všichni si myslí, že ji zabil on. Rodina a přátelé z dětství se mu snaží pomoci očistit své jméno, ale všechno není tak jak se zdá a hlavně tvrdí. Na to ale Ig po chvíli přijde. Vyšší moc mu dá dar donutit lidi říkat pravdu a chovat se dle svých tužeb. A taky mu na hlavu práskne nádherné Ďábelské paroží. Skvěle natočenej film, hodně dobře se na něj dívá a ještě lépe se vstřebává. Každou chvilku se objeví úsměvná situace, nějaké to lehké rozuzlení (celkem slušná hromádka flashbacků), unikátní postavy (Ďábelský Radcliffe, zfetované dvojče Jareda Leta, slizcí homosexuální a vagínu nabízející přátelé, fatálně upřímní rodiče) a dokonalý twist plot. Co je ale na filmu úplný top, tak samotný Radcliffe. Po tomhle filmu dokázal, že umí skvěle hrát (prostě Angličan nepolíbený Hollywoodem, jak jinak) a konečně se vymanil z role Harryho Pottera (v Žena v černém byl dobrý, také však směšný). Přechod ze zlomeného chlapečka na démonického mstitele je hodně krásně vykreslená a i když má dobré (zlomené) srdce tak neváhá svými schopnostmi mučit lidi kolem sebe. Natočené je to hodně nad průměrem. Záběry na ospalé městečko působí dostatečně stísněně, atmosféra je pekelně ledová, romantické scény dostatečně brány s nadsázkou. Akorát akční scéna na konci je celkem dost přes čáru. I tak jde o hodně kvalitní počin. Letos to dám ještě jednou. Pokud máte rádi takové ty nenápadně silné filmy, Horns je tu přímo pro Vás. Pobaví, zničí náladu, donutí Vás zamyslet se. Já toho dostal dost. 5* a.k.a 94% ()

Martrix

Knižní předlohu neznám a po shlédnutí filmu si myslím, že by se mi ani nelíbila. A to z jednoduchého důvodu. V Horns je jen jeden dobrý nápad a zbytek je patetická a předvidatelná slátanina. Nicméně okamžiky, kdy se tvůrci rozhodli ten dobrý nápad rozvinout a nebáli se přitvrdit, jsou pro mě tím jediným důvodem, proč nedám 1*. Zručný střihač by udělal z Horns jeden 15-ti minutový cool kraťas s hororovými prvky a těch zbývajících 100 min. by mohl ...hodit do koše. Vůbec mi nevadil Radcliffe...naopak bylo vcelku zábavné sledovat, jak se snaží posunout od dětských filmů dál. Potíž je se scénářem, resp. knižní předlohou. Udělat děsnou romaňtárnu a promíchat ji s fantasy, hororem a detektivkou...to, co tady jiní vyzdvihují, jako zajímavou směsici žánrů, považuji spíš za nevyhraněný paskvil s nesmyslnou stopáží. Každý si tam nejspíš najde něco, co se mu bude líbit, ale jako celek to asi nenadchne nikoho. ()

Juto

Film je zvláštny a hypnotizujúci zároveň, ktorý spája niekoľko žánrov. Dej je jedinečný a v tomto originálnom príbehu sa môže stať čokoľvek. Záver mohol byť lepší, ale celkovo nesklame. 6/10 ()

Šimpy

Daniel Radcliffe se úspěšně dostává z role Harryho Pottera a pokud bude mít štěstí na role, kde každé druhé slovo je "fuck", tak se z ní dostane úplně. :-D Ale vážně, je fakt dobrej. Scénář na motivy novely Joe Hilla (ještě jsem nečetl) je skvěle napsanej, role výborně odehraný, hudba bezchybná a atmosféra naprosto fungující...především pasáže vzpomínkové na dětství...člověk cítí tu nostalgii (taky jsem měl skrýš na stromě v lese) a nejvíc mi ty scény připomínají film To. Hýřím superlativy...škoda, že finále i přes úžasný vizuál trochu ztrácí napětí a závěrečná pointa je lehce kýčovitá. I tak čistých 80 procent. A to především za vskutku originální myšlenku a nápad. Joe Hill dokázal už v komiksu Locke and key, jak je talentovaný...byť i tam mu konec trošičku upadl, ale nápady, ty má skvělý. ()

animaxis

Hned na začátku pro mě film měl jedno plus a jedno mínus. Plus byl v tom, že se tu hned od začátku řeší případ vraždy, takže se hned alespon trochu zajímate o děj a o to jak dopadne. Mínus byl v tom, že hlavní hrdina mi tu nejdřív přišel maličko bezcharakterní a nějak se mi nezdál ani moc dobrý ani špatný. A upřímně jsem si k němu nějaký vztah vybudoval asi až po hodině. Po té hodině se film změnil z kriminálního dramatu ve fantasy thriller (výjimečná kombinace) a našly by se tu i prvky hororu. V podstatě, čím hůř Radcliffe vypadal, tím byl film lepší. Musím říct, že konec se mi hodně líbil a asi právě on mně přesvědčil o tom, abych dal filmu tři hvězdičky místo původně plánovaných dvou. Od chvíle, kdy se film změní v podstatě v horor je čím dál zajímavější a dokonce i hudba mi začala připadat lepší (zlověstný klavír, jako bonus Manson). Nakonec jsem tedy rád, že jsem se k filmu po dvou letech dokopal. Taky si myslím, že pro režiséra Aju tímto začíná nová etapa v jeho kariéře. ()

Ice123

Dobrej film, ale obrovská škoda konce. Kdyby to totálně neshodili do brány pekelné a naprostého zatracení, dal bych i pět hvězd.... Moje rada tedy zní: Deset min. před koncem vypnout a domislet si zbytek ;) 55%. ()

majo0007

Šústačka u doktora alebo "držková" reportérov a do toho depešácka Personal Jesus v podaní MM! Chvíľu táto fantasy (v žiadnom prípade horror!) zostane v hlave, ale od režiséra takého gore kalibru som úprimne čakal viac. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)