Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

Lucjen

Do filmu som sa skepticky pustila. Dané skĺbenie žánrov mi väčšinou nie je po chuti, ale bola som zvedavá. Výnimka potvrdzuje pravidlo :) Naspeedovaná šialenosť, začínajúca a končiaca romantikou. Skvelé obsadenie, na mieste Iggyho si len ťažko viem predstaviť niekoho iného ako D. Radcliffa. Videla som to na 5*, bohužiaľ to bláznovstvo na konci predsa len trochu pretieklo. No tak či tak je tento kúsok veľmi milým prekvapením a šancu si bezpodmienečne zaslúži :) ()

runner85

Ani som netušil, že Juno Temple ma dokáže takto v dajakom filme očariť. No ale dlhé ryšavé vlasy robia svoje. To je fakt. A páčil sa i aj ten príbeh, kde aj ja som hádal kto bol oným vrahom Meriin ... Romantická časť fungovala skvelo a nebyť toho prehnaného fantasy konca by som rozhodne dal aj za 5* ()

dom156

Překvapení na všech frontách. Výborný výkon Harryho (prostě tento herec bude vždy takto zaškatulkován). Zajímavý námět, který nebyl seškrtán jako výcuc z knižní předlohy, za což mohu scénáristovi jen poděkovat. Linka se solidní táhne a občas zvolní, někdy přidá na plynu. Solidní efekty a maskérství primárně na konci. Bohužel zmíněný konec je moc předimenzovaný a přitažený za uši. I tak dávám pozitivní ohlas a doporučuji. ()

Dont

Zajímavá směs žánrů, úvod a první polovina velmi dobré, fantaskní pasáže v úplném závěru byly spíše úsměvné a trochu bych ubral i na romantice. Ke čtyřem hvězdám pomáhá hodně i výkon Daniela Radcliffa, který potvrzuje, že herecký talent mu nechybí. ()

hygienik

Pán Potter je mi v tejto roli vrcholne nesympatický! Atmosférou mi to pripomínalo britské filmy a tie nemám rád. Originálne a tým aj zaujímavé to je, ale musel som sa nútiť, aby som to dopozeral, lebo počas celej projekcie som z toho mal zlý pocit. ()

stuntmanMIKE odpad!

Ďalší film z radu tzv. hĺbavých. Pre tých, ktorí nevedia... hĺbavý film je ten, kde nemôžeš sedieť a vychutnávať si film príjemným spôsobom, ale ten, kde sedíš a hĺbaš o čom to kurva je. A pravda je tá, že absolútne o ničom, to iba každý ynteligent a fundovaný filmový kritik, vzdelanec, odborník a kokot (pozdravujem ťa Bluntman) v takomto sračkoidnom, nudnom, prijebanom a neskutočne zbytočnom filme nájde odkaz...hĺbku a posolstvo... Samozrejme ako to už býva, každý si môže nájsť to svoje... keďže mám všetkých päť po hromade a nepotrebujem sa zamýšľať nad kokotinami, hodnotím nasledovne.... ()

Moena

Tolik k upřímnosti. Kdyby lidi z ničeho nic začali říkat absolutní pravdu, svět se do konce týdne zhroutí. Tak jsme si zafilozofovali a hurá zpátky k filmu. Jsem rád za Daniela Radcliffa, že se vymanil z role Harryho Pottera. Vážně mu to přeju. Horns samotný jsou takový celkem fresh. Odlehčeny skvělým správně dávkovaným humorem, s dostatečnou dávkou absurdity, přesto temné a dostatečně krvavé (kdo nemá rád hady, ať si hlídá tlačítko PAUSE a REW). A hudba, jako by mi někdo vykradl playlist - David Bowie, Fever Ray a Pixies? Libovka. Ta dvouhodinová stopáž příjemně uteče. Akorát mám trochu problém si představit, že bych tohle všechno absolvoval kvůli takový bledý zrzce… bez urážky. ()

Huntelaar

Knihu jsem četl sice dávno, ale dal bych ruku do ohně zato, že ten konec je trochu úplně totálně jinak a musím tak tady poslat tvůrcům velký dík, že to dokázali tak domrtě zprasit. Víc než půlka filmu byla chvályhodnou adaptací (na vrub to míří hereckému ansámblu, výpravě, řekl bych i režii), ale posledních deset-patnáct minut si překopali po svém a z pro mě minimálně 4* filmu udělali stěží 3*. PS: Už se asi dá říct, že Radcliffe překročil Potterův stín, ne? ()

IceQueen

Obsadenie Radcliffa do hlavnej úlohy ma znechutilo natoľko, že radšej film neohviezdičkujem. Moja averzia voči nemu by mohla značne ovplyvniť celkové hodnotenie. ()

dyfur

......mix všetkého,ale pozerateľné....zázrak to nie je..... logiku nečakajte.....skade tie rohy a prečo to ostatné .....povedzme,že i happy end,ale chýbalo "dochutiť"....a mimochodom Daniel Radcliffe sa ozaj snaží,aby neostal len ten Harry Potter,ale asi tie grimasy si už vyčerpal v spomínanej sérii..... ()

GrungeChild

Rohy jsou prostě In. V nejbližší době si musím přelousknout předlohu od Kinga jr., abych přišel na to, co tím chtěl básník skutečně říci, ale ať už ji popadl Aja z jakékoli strany, jde o víc než příjemnou, stylovou podívanou, která má k perfektnímu zážitku sice skončit klasicky cca o půl hodiny dřív, ovšem ani srandovní, komiksový hellboy a přeslazené slzavé údolí mě nedonutí upálit poslední hvězdu z celkového hodnocení. Přimíchat do pekelného koktejlu trochu víc nihilismu na úkor hollywoodského patoku, mohli jsme se výrazně posunout směrem k domácí, kultovní metě, ale ani jako nevšední známost na jednu noc, která dovede přikovat k obrazovce (téměř) po celou stopáž, si ode mě nezaslouží nic menšího, než plné skóre a slova obdivu. Zase jednou nechávám kritického ďábla dřímat na obláčcích kávového výparu a mentolových cigaret. Zcela bez výčitek. 5* ()

easaque

mírně nalákaný zajímavým námětem a trailerem jsem se vrhnul na tento film a nakonec jsem nebyl až tak zklamaný. Z počátku na mě působily postavy velmi nesympaticky - zejména hlavní hrdina (a to jsem ani netušil, že jde o představitele Harryho Pottera). V průběhu se mi však právě on zaryl pod kůži a prožíval jsem to s ním - sice né kvůli jeho herectví, ale příběhu. Ten byl postaven nápaditě a děj mě udržel stále v pohotovosti díky sarkasmu, i když melodramatické vsuvky bych klidně vynechal. Musím ještě podotknout, že knížní předlohu neznám, takže hodnotím pouze to, co znám z filmu a je fakt, že občas mně přechody do minulosti vadily, i když svůj smysl měly. Typický americký závěr à la Twillight sága už byl na mě trochu moc, ale přesto se to ještě na 3hvězdičkách udrželo. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Fíla

Takhle se mi Daniel Radcliffe velmi líbí. Jeho výkon v tomto filmu, zcela předčil ten v Ženě v černém. Nejdříve jsem si myslel, že hodnocení 69% naprosto odpovídá. Ovšem jak se film blížil ke svému konci, byl jsem na pochybách a procenta přidával. Ty rohy nejsou prokletí, ale dar. Horns, je inteligentní film, který v sobě ukrývá city, zamyšlení i touhu a dychtivost, znát pravdu. Za tento film, bych se nebál utratit v CineStaru peníze. Rozhodně méně, než za Hobita, nebo Exodus. Rohy, díky kterým Ig Perrish, najde cestu k vrahovi své milé a pozná, že jsou darem, nikoliv přítěží. Divák může přemýšlet, zda-li tomu tak je, nebo jestli ony samotné, mohou Perrishovi ublížit. Ovšem Joe Hill, nám ukazuje, jak se dopátrat pravdy skrz ďábelskou pomoc. ()

Aljak

Po scenáristickej stránke veľmi dobrý fantasy príbeh, ale nesmierne mi prekážali všetky tie akčné hororové scény, ktoré boli pre tento pozoruhodný film úplne zbytočné. A nič by sa nestalo, keby to bolo celý čas poňaté ako dráme, takže aj tie akože komické súčasti si mohli vlastne odpustiť. Každopádne ma však film celkom oslovil a mal v sebe tú tajuplnú mystériu, ktorá bola postupne odkrývanými rôznymi retrospektívnymi pohľadmi. Juno Temple bola naozaj úchvatná, a hoci Daniela Radcliffa nemusím (hlavne kvôli Harry Potterovi), tu mi vôbec neprekážal. Fakt škoda tých akčných a hororových prvkov, inak by to bolo aj na 4*. ()

zbyshek

Rohatý Harry Potter, kterému zabili Hermionu, byl už před začátkem kandidátem na film dne. V úvodu to vypadalo na parádní černou komedii. Avšak tvůrci pomalu přešli z žánrů drama, thriller, až na celkem srdcervoucí story. A já se přiznám, baštil jsem to! Radcliffe přeci jen zahrát umí, s těmi rohy mu to navíc i seklo. Příběh je tu velmi zapeklitý, a navíc se celkem pomalu vyvíjí, což mohlo dokonale mást. Pa-Roháč byl chvílemi záporák, a pak zas klaďas. To se mi líbilo, naivně jsem si myslel, že už to mám prokouklý. Ale prd, byl jsem total vedle, a přesně kvůli tomu se dívám na filmy. Spokojenost! 80%. ()

MartinNDL

Daniel Radcliffe překvapivě sympaťák v žánrově velmi volné míchanici dívčí romantiky, teenage kriminálky, šedočerné komedie s lehkými závany fantasy horroru. To vše zabalené do předvídatelné rekreačně fauvistické krabice se skvělým soundtrackem. ()

M.i.k.e

od Aji bych sice čekal něco naprosto jiného,ale jinak jsou Horns až překvapivě dobrým mixem černé komedie,klasické romanťárny,thrilleru,detektivky a nakonec i špetky hororu.Tuhle bizarní kombinaci dokázal Aja sladit do velmi dobře fungujícího celku,který nemá vyráznějších hluchých míst a Radcliff v něm navíc dokazuje,že má na to,aby se definitivně odprostil od své nejslavnější role...80% ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)