Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel. (JOJ Cinema)

Lachtaan

Hoodně prazvláštní směsice všemožných filmových žánrů, kterou po celou její délku nelze k jakémukoli z nich přímo přiřadit. Ono to ale vlastně vůbec nevadí, přeskakování z černé komedie až na fantasmagorický horor tu skvěle funguje a pocity, pojitelné s nudou, rozhodně nehrozí. Radcliffe se pro tyhle netradiční role sakra hodí a nebudu se v budoucnu bránit čemukoli podobnému. [viděno na Netflixu 9.5.2021] ()

noriaki

Z námětu jaký měl k dispozici mohl Alexandre Aja natočit mrazivý psychologický horor. Nebo šlo téma odlehčit a vyplodit černohumornou fantasy. A kdyby se pro to rozhodl, tak by určitě našel spoustu látky na mysteriózní detektivku. A pochopitelně mohl všechno splácat dohromady a doufat že si to sedne. No, nesedlo. Pokud řeknu že je Horns nesourodý, tak je to velice mírný eufemismus. Je sice sympatické jak se film nebere vážně, ale co je to platné, když většinu stopáže apeluje na to, aby ho divák vážně bral. Pocity a nálady z celého spektra se navzájem trumfují v opravdovosti a místo aby se vhodně doplňovaly, tak si překáží. Výsledkem je proměnlivý mišmaš, který má do zamýšleného prolínání žánrů opravdu daleko. Pochválím alespoň obsazení. Daniel Radcliffe ukazuje že je lepší charakterní herec, než hvězda z blockusterů a Juno Temple si znovu zvedla už tak vysoký standard. ()

Tereszka33

Smála jsem se, brečela, byla napjatá, překvapená. Nenudila jsem se ani chviličku. Byla jsem rozhodnutá dát 4 hvězdy, ale když jsem už byla u konce, rozhodla jsem se pro hvězd 5. Daniel mi ve filmu seděl, prostředí v lese moc pěkné i hudba nebyla pozadu. Horor určitě ne, ale jako fantasy thriller super! ()

terunka003

Hororové, napínavé, zápletkové, temně depresivní, morální, místy vtipné. Neobvyklý snímek, který se mi teda fakt líbil. Děj víceméně jednoduchý a tak nějak tušíte, kdo to všechno udělal. Ale ta omáčka okolo, ta byla hodně zajímavá. Sice konec a ta poslední scéna, to bylo až moc přehnané, přesto si to drželo nějakou rovinu reálnosti. Daniel nechal Harryho ve skříni a využil jen své hadí řeči, byl dobrý. Jen doporučuju u filmu moc nejíst, ta pizza mi moc nejela. ..já bych chtěla mít malé růžky a rozsévat kolem sebe neplechu a zlo, takové Nezbytné věci od Kinga..člověk má občas chuť být trošku záškodnický, není-liž pravda? ()

elanius

(109/2015) / Alexandre Aja je už pár rokov na koni, aj keď doba keď si mohol dovoliť až masakrálne uletené kusy (Haute Tension a remake The Hills Have Eyes) je už dávno preč. K tomu kombinácia naveky "Pottera" Daniela Radcliffa a bizarného obsah filmu ma slušne navnadili. Aja spojil snáď tri štyri žánre a dokázal chvalabohu vytvoriť fakt zábavný, fungujúci a originálny mix. A do žánrov si kludne prihoďte komédia a romantický. (7/10) ()

venison

Naprosto nechápu, proč jsem se filmečku "Horns" vyhýbala takovou dobu dlouhatánským obloukem.. :-D Prvním racionálním důvodem je špatně odvedená marketingová kampaň (sorry, ale ten kozel na plakátu mi fakt nic neřekne) a tím druhým je, že fakt nemám ráda divné pidilidi Elijaha Wooda a Daniela Radcliffa.. Ten druhý tu mimochodem hraje ;-) Pokud vezmete černou komedii, temné fantasy a béčkový thriller, směsku hodíte do mixéru a zasypete notnou dávkou vynikajícího scénáře a výborných dialogů, tak dostanete tuhle super hardcore jízdu, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat ;-) Prvních pár minut filmu mě donutilo nadšeně poposednout až na kraj gauče a díky zbytku se zařadil k jednomu z mých nej filmů ;-) Rozhodně fajn pouštět, když divák potřebuje oddepkovat :-D Za mě si touto rolí Daniel Radcliffe otevřel dveře do jiného škatulkování své herecké osoby a díky výměně rohů za jizvu ve tvaru blesku si u mě vykoledoval druhou šanci ;-) Tak snad svou dětskou kletbu zlomí! Good luck, Harry ;-) ()

Yoshimitsu

Harry Potter si nechal laserem odstranit jizvu z čela, odevzdal hůlku a vrátil koště. Místo toho mu narostly rohy, aby se mu lidi svěřovaly se svými úchylkami, které chtějí, dělat na veřejnosti a to hned. Některé uchylárny byly naprosto ultimátní a dost jsem se nasmál. Mělo to grády a finálová sekvence byla už přetažená fantasmagoria, ale i tak dávám 75% ()

hanagi

Nečekaně příjemné překvapení - krimi příběh zakomponovaný do fantasy. Působivé, originální a vizuálně podmanivé. ()

Pavlínka9

TROCHU jiný film o tom, když Vám umře holka...Rohy jsem cca 7let odkládala..Nějak jsem tušila,že to nebude úplně snadné shlédnutí..Film mě nadchl. Na nic si nehraje, nebere si servítky, je skvěle obsazený a není to podle mě Áčkový film, je to určitým způsobem Béčko, ale má to v sobě obrovské množství schovaných "pravd", tužeb, vnitřních názorů a pocitů, které v běžném (nefilmovém) světě nevidíme...Je to fantasy s prvky hororu, ale sakra zajímavý...Asi bych se zbláznila být hlavní postavou, k čemuž neměl daleko, ale když tomu porozuměl, šel na to za mě dobrým směrem ;) ()

Yoda sama

Roztomilý satan among us, detektívka, ktorá je, vďaka vymáhaniu informácií pomocou rohov, zábavne podaná, hlavne v tých momentoch ľudskej skazenosti. Nieje to to najlepšie od Aju ale stále je to príma. ()

hroubek

Alexandre Aja mě kdysi dostal svým remakem Hory mají oči a od té doby si na něj dávám pozor. Proto mě taky hodně překvapilo, že pokusí i o něco zajímavějšího. Předlohu jsem sice nečetl, ale efektivní trailery udělali svoje. A teď poté co jsem to viděl musím ocenit, že film není, tak přímočarý jak by se na první pohled mohlo zdát. Aja má technickou stránku v malíku. Umí točit a tady to dokazuje. Krásné záběry na přírodu, zajímavé kamerové nálety, skvěle propojená hudba s dějem a hodně dobrá atmosféra. Hodně se mi líbilo, jakým způsobem jsou nám dávkovány flashbacky, jelikož vždy hodí na danou situaci nový pohled a my jí pak vnímáme úplně jinak. Navíc dané flashbacky mají své pointy, které pak na konci dávají mnohem větší smysl. Daniel Radcliffe jasně dokazuje, že už není jen tím klukem s brýlemi a bleskem na čele. Tady předvádí parádní výkon a s každým dalším dějovým vývojem jsem si užíval jeho výkon, fakt umí hrát. Juno Temple je nádherná a všechny svoje scény zvládá s přehledem. Max Minghellla mě mile překvapil a jeho výkon mě v závěru hodně bavil. Joe Anderson nemá tolik prostoru, ale i tak nic nezkazí. Ve vedlejší rolích mě potěšili James Remar a David Morse. Jak jsem psal Aja má technickou stránku v malíku, takže všechno vypadá parádně a i dané scény mají své kouzlo. Třeba takové upálení na molu je prvotřídně natočené, romantické scény mezi Temple a Radcliffem fungují skvělé a hororové scény taky nemají chybu jako scéna s hady, či předávkovaní nebo vypálení baru. Jediný konec mě přišel dost přeplácaný, ale to jsem ochotný prominout, jelikož jsem se po celou dobu dobře bavil. Horns je dobrá podívaná, které nechybí přesah a nabízí toho mnohem více, než jen kluka s rohy na hlavě. ()

Wade

Původně jsem chtěl nejdřív přečíst knihu a pak mrknout na film ,ale nepovedlo se. Daniel Radcliffe zahrál fakt parádně a potvrdil ,že prostě umí. I jeho výkon pomohl k tomu ,že film měl tempo a vůbec nenudil až jsem byl překvapený jak lehce se film sleduje. Nakonec to, ale film nedotáhl na 5 hvězd a to jen díky závěru a finále, které bylo jaké bylo. 80% ()

venalce

Výborný film rozložený napříč mnoha žánry, což z něj dělá vskutku netradiční podívanou. Romantické detektivní drama smíchané s fantasy, černou komedií a psychologickým thrillerem? A vlastně proč ne? Bohužel se to na úplném konci utrhlo ze řetězu a poněkud zkazilo celkový dojem. Škoda. ()

Ceres

Opět jeden z Illuminátských filmečků, který bych normálně za to odpálil jako odpad, ale když ono to alespoň z části funguje jako černá komedie a nabízí i krásné scenerie. ()

Mishqo

70-75% ... Dostatočne zaujímavé na to aby to človek dokázal dopozerať. Hororom by som to určite nenazval. Skôr takou tajomnou "detektívkou"/thrillerom s paralelou nadprirodzeného. Aja stále vie ako na to. Jeho najsilnejšou zbraňou je atmosféra. No v tomto konkrétnom prípade aj prekvapivá dávka humoru. ()

Timak

Škoda, prvních 80 minut je pecka a super jsem se bavil. Potom se to ale změní v takovou s*ačku, že jsem se dokoukal s velkým vypětím. Velká škoda. ()

zdenny

Celkem slušný až mystery příběh, který určitě stojí za podívání, ne už tak za zapamatování. Jo, někdy tak vědět, co si lidé myslí. ()

zigíš

prostinká černo humorná fairy tale ..kdyby Aja hodně chtěl, tak má klidně na Áčkový film -ale to by mu pak těžko prošli všechny ty bizarnůstky a gore srandičky- a vlastně by to ani nebyl on (!) 80% ()

Killda

Hodně zajímavé a netradiční. A hlavně Daniel Radcliffe dokazuje, že ho musíme brát vážně i bez brýlí a jizvy ve tvaru blesku. ()

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

Alexandre Aja a ďábelský LaBeouf?

12.12.2011

Filmová adaptace bestsellerového románu Horns, jehož autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill, našla režiséra. Nečekejte decentní filmařinu, projekt dostal na starost francouzský masakrátor Alexandre… (více)