poster

Berlínská mise (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Bereurlin

 • Jižní Korea

  베를린

 • anglický

  Berlin

  (neoficiální název)
 • USA

  The Berlin File

Akční / Drama / Thriller

Jižní Korea, 2013, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Zeebonk
  ****

  Kajícně se řadím do velmi okrajového uskupení Čechů, pro nějž je slovenština větší neznámá než starý zákon v hebrejštině. Ale vězte, že jsem se opravdu snažil. Svým ostřížím zrakem jsem to pitval písmenko po písmenku, ale na ten podělaný kloub jsem prostě nepřišel. Tento snímek pro mě byla ta nejbolestivější filmová prohra, jaká se mi kdy opovážila prořinčet páteří. Berlin File, dynamická oddychovka z úhledného německého hřišťátka, na kterém probíhá dramatický zápas mezi sestřičkami Korejovými. Jenomže nějaký bezohledný barbar k tomu naťukal pouze slovenské titulky, čímž se mi zápletka a pointy zkroutily v gigantický nažloutlý otazník, který sebou začal provokativně škubat do rytmu severokorejské hymny a mně tak nezbylo než namířit svou pozornost na ze všech úhlů fenomenální akci. Zkrátka si na mé hodnocení popadněte pořádnou rezervu, neboť mi obsah vyšuměl mezi prsty a zanechal za sebou nebývale precizní formu.(18.8.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Oproti americké produkci výrazně utahanější a více se zaměřující na nepříliš zajímavé postavy, přesto technicky brilantní variace na Jasona Bournea, která se bohužel rozjede až ve druhé polovině.(28.8.2013)

 • Tuax
  ****

  Zvláštní jak Korejci chrlí jeden romantický seriál za druhým a k tomu takový rozpor v těchto drsných thrilerech s mnohdy velmi hutnou atmosférou. Akční scény byly hodně na výši, to byla radost k pokoukání. Herecky to bylo taktéž zajímavé. Příběh mi přišel trochu křečovitý, vyumělkovaný, ale přesto se v rámci něj atmosféra povedla dobře vybudovat. Nejvíce mi vadila jedna ze scén v závěru, kdy totálně prostřílení, potlučení maníci se perou, jako v nejlepší formě i co se týče zdraví. jako adrenalin může udělat hodně, ale ty fyzické limity by tam být snad měly. Vizuálně, režijně, nebo výprava, hudba atd v tom tomu jinak není co vytknout, tohle byla jízda a moc pěkná podívaná. Ačkoliv větší zapojení orgánů ze země v níž to celé probíhalo bych taky uvítal. Těžko si představit, že Německé úřady, policie, tajné služby byly od všeho úplně pryč a nechali na svém území vést Korejce takové akce, bez povšimnutí. Mé sedmé titulky - viz. profil 8/10(9.10.2013)

 • Wacoslav1
  ***

  Ale jo ušlo to. Akce mohlo být určitě víc je to zbytečně dlouhý. U podobných filmů si na délku přes 2 hodiny nepotrpím, ale zase je to místama drsný, Azijsky osobitý bez toho jejich typickýho (ne) humoru. Takže 60%(27.4.2014)

 • Jossie
  ****

  Asi tak hodinu jsem nevěděla, co se tam děje a kdo je kdo, ale pak to začalo zapadat a k napínavému ději se přidala hodně dobrá akce. A ještě mě moc potěšilo mě plné kino.(1.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace