Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet. (oficiální text distributora)

EKLEKTIK

Co mi to jenom připomělo, že by Pygmalion nebo My fair lady? Ani přes tu stylovou přesnost, dokonale evokující konec padesátých let dvacátého století, jsem se neubránil pocitu prázdnoty, který mě přešel až ve strhující závěrečné sekvenci filmu. ()

kolemjdouc

scénář opět zasadil děj do neobvyklého prostředí: soutěž v psaní na stroji.Anebo taky: jak chudá dívka prince potkala.Film nijak nenadche.Možná fanynky červené knihovny.Ale proti gustu žádný dišputát. ()

dormouse

Nejsem sice feministka a předpokládám, že mi muž pomůže s nákupem a podrží dveře, ale po tomhle filmu mám chuť přestat se holit, malovat a jakkoli ze sebe dělat ženskou. Točit příběh o tom, jak se dívka dostane ke štěstí psaním na stroji, mi přijde hodně deprimující. Když už červená knihovna, tak to musí mát vtip a šťávu, třeba jako Pretty woman. ()

skibino

Chcelo by to viac takýchto príjemných filmov...kamera, herci...krásna RETRO atmoška...všetko spolu nádherne hrá, hlavne tá pravá filmová hudba...a ževraj debut priatelia! "America for business. France for love." ()

Nethar

Pěkná nenáročná romantická komedie s pěknou "obyčejnou dívkou" Deborah Francois a stejně jako v Pěně dní trochu zvláštním Romainem Durisem. A ne, takhle se psát všemi deseti opravdu neučí ;-) ()

Narciska

Velmi příjemné filmové překvapení přináší vcelku banální a otřepaný příběh, ovšem svým zaměřením, retrostylem a retrovýkony si vás získá. Moc hezké retrobalení jednoduchého příběhu. ()

pepa3rd

Nejlepší na tomhle filmu je ta dokonalá atmosféra doby konce 60. let. Retro nálada dýchá z každé minuty téhle zvláštní sportovní romance a musím se přiznat, že jsem si to náramně užíval. Pohoda, klid, žádné podrazy, žádné prudké zvraty a mně to přesně takto vyhovovalo. Dostal jsem co jsem očekával. Napoprvé tedy, tři hvězdy a 70 % a napotřetí dám i čtvrtou hvězdu. ()

D.Sleeper

Zvolena roztomilá forma, která ani neurazí, ani nepřekvapí, občas pohladí (vizuálem i atmosférou) na duši a hezky se na ni (včetně Déborah a Bérénice) kouká... :) ()

Zenithgirl

Milá retro romantika o tom, jak chudá písařka ke štěstí přišla, v hlavní roli s francouzskými Ewanem McGregorem a Audrey Hepburn. :) ()

markotter

Koho by napadlo, že se dá natočit komedie o rychlopsaní? Francouze ano a byla to docela zábava. Taková jemná, francouzská, proložená občasnými vážnými scénami, které moc nerušily. Bylo jasné, jak to skončí, ale mně to nevadilo, ba naopak. Hlavním hrdinům to moc pěkně klapalo od samého začátku. ()

Oonika

Neobyčejný retro film. Druhá půlka utekla jako voda a bylo to dokonce napínavé. Škoda toho zdlouhavého rozjezdu, jinak by to byla opravdu paráda :-) ()

haroska

Naprosto kouzelné. Obyčejné a přesto neuvěřitelně výjimečné. A i přes to, že od první minuty předvídáte konec, s radostí se k němu necháte po vlnách perfektního soundtracku unášet a vychutnáváte si každou minutu až do megalomanského romantického finále. Bože, miluju ten film - zas jedno dokonalé francouzské pohlazení po duši. I slzička ukápla. ()

VeeDee

Moc milá pohádka pro dospělé... výborná hlavní hrdinka, mezi párem to jiskří tak, jak má... i když předvídatelné, příjemné takhle při nedělním odpoledni. A navíc jsem taky soutěžila v psaní na stroji... :-) ()

neo93

Velmi dobrý snímek se zajímvým příběhěm. Aneb, jak se stát nejrychleji píšící ženou na psacím stroj. A co je potřeba k vítěství ? Samozřejmě trénink. A právě důkladná příprava je nejlepší části filmu a tady je vylíčena dokonale. Ať už jsou to pestrobarevně nalakované nehty, hra na klavír nebo běhání. Krásně milá, romantická komedie s hezkou Déborah François a stylovou hudbou. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu