Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet. (oficiální text distributora)

sto7ra

a další povedená romantika od francouzů. děj tak hezky rozpustile plyne, hraje krásná hudba...na rovině vztahu není nic moc originálního, ale zapojení do soutěže v psaní na stroji tomu dává hned jinou "dimenzi". příjemně strávené necelé 2h. ()

mekaka

K tomuto filmu napíšem len: " V jednoduchosti je krása..." Klasická "popoluškovská" zápletka, na prvý pohľad nedobytný tvrďas, krásna francúzština, uveriteľné výkony a šťastný happy end...Táto jednoduchosť dnes mnohým "hollywodským kinohitom" chýba a to je škoda...a mala som aj zimomriavky, preto štyri krásne jednoduché päťcípe hviezdičky... ()

Horác

Zásadní souboje této romanťárny se odehrávají na dost neobvyklém poli. To je plus, i když na můj vkus už toho klepání bylo až trochu moc. každopádně jsou ty i další plusy: neokoukaní herci, svůdná francouzština, pohledné ženy, šarm a svěžest. Příjemné. ()

rigby

Naprosté překvapení, neváhám dokonce říct slovo šok. Romantický thriller u klávesnice psacího stroje, to by člověk nečekal. Ale proč ne, když se jedná o francouzský film, kterých si v posledních letech velmi cením. I obyčejnou lovestory dokáží natočit tak, že divák od začátku do konce ani nedutá a nechá se jen volně unášet příběhem a celkovou atmosférou. Navíc to má šmrnc, nápad, nevšednost, a hlavě oduševnělost. Narozdíl od hollywoodské produkce. Bravo! ()

Jana548

Takový film se jen tak nevidí, moc se mi líbila zápletka se soutěží v rychlopsaní na stroji. Také ta hudba a retro styl. Bylo to sice možná trochu klišé, ale mě se to v tomto případě moc líbilo. Tudíž zaslouženě 5*. ()

mark.benford

nemôžem si pomôcť, ale táto roztomilá romantická komédia s príjemným obsadením a súťažným prvkom to u mňa vyhrala na plnej čiare. krásne kostýmy, super retro atmosféra, Romain Duris(vždy veľké plus, pretože je pre mňa v Top 10 hercoch), skvelá hudba a zopár veľmi pôvabných scén. no a čo, že je dej predvídateľný? osobne si nespomínam na jeden film zo žánru, kde by sme všetci od začiatku nevedeli, že hlavní hrdinovia nakoniec skončia spolu napriek peripetiám, prekážkam, neistote a podobne. to čaro je práve v tom, ako tých dvoch ľudí sledujeme a dúfame, že už si konečne obaja uvedomia, že patria k sebe, každý zásah okolia, ktorý ich v osudovej chvíli rozdelí, nás mrzí, ale potom, keď príde happy end, pocítime zadosťučinenie. presne to mi Populaire priniesol. rada si ho pozriem znovu. ()

borboleta

Já jsem spokojená, dostala jsem vše, co jsem od romantické komedie chtěla: barevnou pohádku s dobrým koncem (předvídatelnost děje mi nevadí, naopak ji v tomto případě pokládám za žádoucí), sympatické hlavní postavy s chemií mezi nimi a roztomilou retro stylizaci podpořenou originální soutěží v rychlopsaní. Hlavně to je ale inteligentní film a nejlepší ze všeho je, že je strašně moc francouzský! To se nedá s hollywoodskými slaďáky vůbec srovnat. Potvrzuje to to, že USA je pro byznys, Francie pro lásku. P.S.: Třešničkou na dortu je, že si Francouzi všimli, že se i zamilovaní hrdinové romantických filmů během milování občas skutečně svléknou;-) ()

katikka

Súčasný retrofilm s dobovou kamerou zafungoval ako nenútená komédia s kostýmami, rekvizitami a interiérmi, ktoré ma vniesli do obdobia, kedy snom každého moderného dievčaťa bolo stať sa sekretárkou. Všetko krásne zapadá, najmä keď sa hlavná hrdinka tak náramne podobá na filmovú ikonu 50-tych rokov Audrey Heapburn, len v o niečo svetlejšej verzií. Dve hlavné súperky v súťažiach písacích strojov boli taktiež famózne. ()

Majulenkaa

Nečekaně příjemný filmový zážitek. Sympatičtí hrdinové, retro námět, troška humoru a romantiky, prostě příjemný film na zimní pošmourné odpoledne. ()

andy60

Kdo má rád retro romantiku, bude nejspíš chroptět blahem, ale mně se tenhle snímek pod kůži nedostal. Především jsem postrádal jakékoliv emoce mezi ústřední dvojící, navíc toho datlování tam bylo až příliš a v neposlední řadě naprostá předvídatelnost děje. ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu