Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet. (oficiální text distributora)

Martensson35

Krásně stylizované s originálním nápadem bleskurychlého bouchání do stroje. Naneštěstí (pro mne ) posazené na kostru klasického sportovního příběhu kterak se outsider dostal na vrchol plus pohádka o přehlížené lásce. Pokud jste jako já viděli již mnoho variací na toto téma, bude na vás námět psaní na stroji působit až trochu parodicky. Bohužel ne dost, ačkoliv několik skutečně vtipných momentů se filmu upřít kedá. O něco lépe snad působí film jako romance, nicméně hrdinům schází příslovečná chemie. Filmu by prospěl alespoň originálnější závěr, než ten který lze předpokládat od začátku. ()

HanaGr

Zhruba od desáté minuty filmu jsem hltala každou scénu a dýchala každý nádech společně s hrdinkou! Nejsem na romantický filmy, ale tohle bylo naprosto úžasný. A Romain Duris je prostě šéf, pro kterýho bych snad skočila ze skály. :-) ()

Margerie

Na film jsem se podle traileru hodně těšila, hodnocení mě pak trochu znejistělo, ale nakonec jsem dostala snad i víc, než jsem čekala! Stokrát ohrané téma podané s takovou lehkostí a grácií, až mám pocit, že se vznáším na růžovém obláčku značky Populaire.Můžete namítat, že tohle už tady bylo tisíckrát... ale napadlo už někoho, co všechno se nechá vytlouct z tématu psací stroj v padesátých letech?! Dobové zasazení perfektní, volba herců nemá chybu, romantika zabalená do mnoha vrstev vtipů vás nenechá smíchy oddechnout. Všechna ta klišé, která vidíte u sportovních zápasů a utkání, promítnutá do soutěže v psaní na stroji, to byla prostě lahůdka! :-) Bravo! ()

petka114

Ok, možná to není na úplných pět, ale tato retrokomedie mě potkala v tu správnou chvíli na správném místě. Prostě mi strašně sedla, o to více, že jsem ji vůbec neznala a proti svému zvyku jsem se ani nepodívala na zdejší hodnocení. Francouzské filmy mají něco do sebe a navíc, když jsou oba hlavní představitelé tak strašně sympatičtí, nejde jinak. ()

denulik

Príjemný retro film na pondelkový večer: Nie je to nič extra, ale pohodička- aspoň sa to na rozdiel od niektorých filmov netvári ako objav teplej vody. ()

petite fille

tri a pol. svojím spôsobom veľmi roztomilý film s módnym retro nádychom, ktorý zo začiatku pomerne stagnuje v tempe, a to najmä kvôli nie celkom vydarenej romantickej línii. vtipne nakrútené scény zo súťaží to však celkom rozbehnú. z takéhoto skvelého námetu sa podľa mňa dalo vyťažiť aj viac... ()

Alca

Francouzi prostě vědí, jak na romantickou komedii. Co dodat? Snad jen - film s českou účastí - povinnost! ()

jns

Vynikající lehká ale vkusná romatická komedie se spoustou zábavných a několika dojemných momentů. ()

mikhail

Výborná romantická komédia odohrávajúca sa v 50-tych rokoch min. storočia. Herecké výkony typicky francúzske a nadpriemerné. Za zmienku stoja najmä Déborah François, Bérénice Bejo, ktoré to odpálili naplno. Hudba je skvelá a dobre dopĺňa atmosféru filmu. ()

Echoes

Pozitivní překvapení, které neurazilo (a ani nepřekvapilo)... Takže jo, vytáhnout psací stroje, nalít víno a stopujem! :) ()

JajinkaBec

Tenhle film má jeden zásadní problém - hlavního hrdinu, který je nebetyčný idiot. Nepamatuju se, kdy mi byla naposledy v romantickém filmu takhle nesympatická hlavní mužská postava. Iritoval mě vším, co dělal, co říkal a hlavně jak se tvářil. Úplně mě minul moment, kdy se do něj hlavní hrdinka měla zamilovat a musím se přiznat, že když jí s tím samolibým výrazem v závěru přišel vyznat lásku, být na jejím místě hodím mu na hlavu ten psací stroj, co právě držela v rukou. Celou dobu Rose jen (nemůžu uvěřit, že používám tohle slovo v popisu romantické komedie) buzeroval, když ho nejvíc potřebovala, tak zmizel a to jenom proto, aby se s velkou grácií zase objevil. Kdyby byl jiný, je to za pět hvězd, protože mě neuvěřitelně bavilo to retro, námět jako takový i hlavní hrdinka. Ale takhle... ()

subic

Takový milý příběh a takhle to asi umí udělat jen Frantíci. Píše se rok 1959. Ona se stále zdokonaluje v psaní na stroji, on stále zahalen kouřem s retkem v ruce. Až na to, že on je jaksi citově sterilní a ta jiskra mezi nimi ne a ne a nepřeskočí, jemu to strašně dlouho trvá. 65% ()

mac000

Příjemně strávený večer u úsměvné romantické komedie, která ani nenadchne, ani neurazí (pozn.: Populaire je francouzská obdoba československého Consulu, tedy mechanického psacího stroje, který měl snad každý) ()

Luciee113

Docela překvapivý a fakt dobrý snímek. Čekala jsem Mega romantiku a tuctový film a místo toho jsem se dočkala pěkného "životního" příběhu, který vypráví o proslavení obyčejné holky z malého městečka, která se nebojí jít za tím, co chce. ()

blondboss

Originálny scenár režírovaný klišé spôsobom, ktorý však nestratil na svojom čare ani v poslednej polhodine, kedy to doslova sršalo gýčom. Zaujímavá romanca na pohodový večer. Musím povedať, že som sa celkom bavil, ale musím na druhej strane povedať, že už som videl aj lepšiu francúzsku produkciu. 75 % ()

david666

Asi jsem čekal trošku jiný film. Místy je to hodně červená knihovna, navíc hlavní mužská postava je hodně nesympatická. Vzhledem k tomu, že jsem absolvent Obchodní akademie, který dosáhl max 120 úhozů/min tak musím dál * navíc:-) ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu