Romantický seriál Druhý dych je príbehom o neúplných rodinách, ktoré prežili veľkú stratu a musia hľadať spôsob, ako toto chýbajúce miesto vo svojom živote zaplniť. Ako však začať odznova, keď ste prišli o životnú lásku? Ako nerozbiť krehké vzťahy, keď zodpovednosť leží na vašich pleciach?  Úspešný architekt Daniel sa stará o rodinu, firmu a malú dcérku. Dva roky po smrti manželky musí svoj život znovu stavať od základov. Ako každý človek má právo milovať a byť milovaný a vyplniť miesto milovanej manželky inou ženou.
Malá Barborka vie, ktorá je pre ňu a pre ocka tá pravá. Ako dieťa inštinktívne cíti to, čo dospelý Daniel rozumom popiera. A tak Daniel a Anna bojujú s vnútornými prekážkami, ktoré im bránia priznať si, čo k sebe cítia. Keď pochopia, že k sebe patria, Barborke sa splní sen - konečne sú rodina. Ich chvíľkové šťastie ale ohrozuje zlo, ktoré s láskou a dôverou narába ako s vecou. Neprajníci v snahe dosiahnuť svoje egoistické ciele neváhajú použiť akékoľvek prostriedky, aby dosiahli svoj cieľ a zničili hodnoty, ktoré sami nie sú schopní dosiahnuť – lásku, morálku a šťastie. Neostáva iné, len dúfať, že úprimnosť a dôvera bude silnejšia... Než tie najhoršie mafiánske praktiky! (TV Nova)

MM_Ramone odpad!

Dve najväčšie slovenské, súkromné televízne stanice, JOJ a Markíza, dospeli do štádia, kedy si už nemusia kupovať zahraničné telenovely, ale rovno si vyprodukujú svoje vlastné stupidné, nekonečné seriály. Idú na to presne tak ako ich kolegovia z Mexika, Rumunska, či niekde z Južnej Ameriky. Urobiť to rýchlo a lacno, na kvalite vôbec nezáleží. Réžia, herci, dialógy, kamera, scenár, hudba, obraz, prostredia, kostímy... to všetko je jedna veľká filmová katastrofa. Toto by som bohužiaľ mohol napísať o takmer každom produkte z dielne JOJky alebo Markízy. No tento raz píšem o seriály „Druhý dych“. Dnes mám na muške presne tento konkrétny odpad! ()

zodiak217

Nuda, vzťahy, nuda a opäť vzťahy. V podstate všetko sa točí okolo toho istého a mňa ako "zhýčkaného" diváka európskou a americkou seriálovou produkciou to absolútne nezaujalo. Oceňujem však dobrý výber slovenských neopozeraných hercov a výber hudby ako i titulnej skladby to je však nanešťastie veľmi málo na to aby sa tento seriál v mojich očiach zaradil aspoň k priemeru. I keď sa dá na "Druhý dych" pozerať, rozhodne od toho veľa nečakajte a reklamy budú v tomto prípade vašim vykúpením ak nie ste nadšencom slovenských romantických seriálov. ()

mikla

Je to seriál ako na hojdačke.....raz sme svedkami niečoho čo je na náš seriál niečo velkolepé a inak zase nuda na obrazovke, hlavne v druhej sérii, ktorá je už ovela viac nereálnejšia a ovela horšia ale v podstate je to jeden s tých lepších Slovenských seriálov na Slovensku a čo je pozitívne presadil sa aj v česku, dokonca si ho naši bratia aj predabovali...Pavel Višnovský je najlepší herec v seriály..vidno že sú to skúsenosti s jeho bohatej kariéry... ()

Marek1991

Tento seriál by mohol vystreliť vysoko najmä Milenu Minichovú a Kristínu Svarinskú, ktoré majú obrovský potenciál preraziť. Oproti predchádzajúcim počinom našich v súčasnosti propagandistických a neobjektívnym, či ešte by som to nazval manipulatívnych komerčných televízií, je toto určite krok dopredu. Myslím, že konečne niečo celkom pozerateľné, avšak ešte stále sa to motá niekde okolo podpriemeru a priemeru. 26.08.2013 - Už dávnejšie som tomu znížil hodnotenie, no komentár zostal dosť chvályhodný, chcem len dodať, že časom sa to stalo nepozerateľné a skĺzlo to medzi ten zbytok hnoja, čo vyprodukovali naše komerčné televízie ohľadom seriálov v posledných rokoch. ()

DavidDizzer

Přirozenost zde není moc na místě, takové to čančané hraní herců, kdy mají vše jen naučené a hrají jako roboti přece nikdy nebude uznávané, mnou určitě ne. V životě jsem neviděl člověka, co by vedl se mnou nebo s někým rozhovory tak dokonale a uměle, v podstatě až je to otravné. Celkově prostě i bez děje! ()

• TV Nova při uvedení v Česku nechala seriál nadabovat, čímž způsobila rozporuplné reakce a vášnivé diskuze u diváků, zda dabovat do češtiny slovenské filmy a seriály. (funhouse)
  • V Česku je seriál uváděn pod názvem Druhý život, nikoliv Druhý dech, aby se nepletl se starším třináctidílným seriálem Druhý dech (od r. 1988). (funhouse)
  • Seriál vznikol podľa rumunského telenovelového formátu Only Love. (QooBo)