Maniak

• Francie Maniac (více)

darebacek

No dost jsem se bál se na toto podívat, ale fakt dost dobré, perfektně udělané, očima vraha Frodo Pytlíka :-D, mazec mazaný. 92 % ()

J.Mayen

Jelikož se Frodovi v Pánovi prstenu nepodařilo dostat Gluma do postele, vše si bohatě vynahradí v dalším volném pokračování Maniac. Jenže ani zde moc šancí a nadějí u žen nemá, protože než ženský stačej roztáhnout nohy, tak jim Frodo prořízne krk a skalpuje hlavu, taky nevěřicně kroutím hlavou, jak se tak milý a hodný hobbitek mohl tak fekálně změnit. Nicméně, gore pěkný, příběh tuctový, hudba solidní a ani nevim proč jsem si film opatřil, když podobnou tématiku zrovna moc nemusím, no každý se asi časem změní nejen Frodo Pytlík z Krajinky. ()

Thovt

když si člověk odmyslí originální kameru, brutalitu a solidního Wooda, zjistí, že Maniac je další tuctový béčko, který nahrazuje logiku krví. i decentní stopáž pro mě byla ztrátou času... ()

Sticks

Podmanivý úlet na vlne sériového vraha z prvej osoby. Verte tomu, alebo nie, funkčný! A nebyť skvelého Elijaha Wooda, zapadol by v prach. Čo ma po malých nedostatkoch, keď mi burcuje myseľ skvelá technika so zvukom a obrazy chorej dušičky. Kvalitný námet sa pozná. 9/10 ()

darth_swan odpad!

Tak nevím, v poslední době mám štěstí na úchylný filmy (třeba Killer Joe). Maniak je nejen úchylný, ale ještě k tomu i nechutný. Film se mi nelíbil, na skalpovací scény jsem neměl náladu, takže jsem se místy ani nedíval. Ujetost. Asi jsem nebyl cílová skupina filmu, pro mě odpad. // Co mě zaujalo: Kamera z prvního pohledu. ()

Joostas odpad!

Lidé byli a jsou velká hovada.Takový Kurt Franz z Treblinky zvaný Panenka měl podobné koníčky jako tento parukář. Jen to byl pouze zvrhlý sociopat. Tento film je děsivý,ale spíš svým filmařským hovadismem,připitomělostí,klišé atd. septik. ()

heavy66

Francek s Ájou zase řádí! Pytlíkovi nefunguje pytlík, tak hledá romantický vztah. Pokud se zklame, a zklame se vždycky, nedusí to v sobě, ale vezme si od děvčete osobní suvenýr. Vlasy, které přibíjí na hlavy figurín, připomínající Černou punčochu, ale takové schízy by se český divák od Barrandova těžko kdy dočkal! ()

PamelaJJK

To je těžké pořízení. Film měl velký potenciál a hodně jsem se těšil. Zbytečně! v podstatě jsem zklamán. A to tak, že velmi. Dojem z filmu mi pokazilo hlavně samotné zpracování a pak obsazení hlavního hrdiny. Netvrdím, že Elijah Wood až do smrti musí hrát Frodo Pytlíka z Pána prstenů, ale maniaka jsem mu prostě nevěřil. Uměl bych si na tomto místě představit jiné psychopaty. Štvalo mě časté používání záběrů z pohledu hlavního hrdiny (POV). Někomu to může připadat zajímavé a umělecké, ale mě to dost rušilo. Soundtrack byl taky dost tragický a dle mého soudu s dějem příliš neladil. Chtělo by to mnohem říznější a psychedelicky nervnější hudební podkres. Potud všechno špatně. Film zachraňuje z bahna odpadu půvabná mladá francouzská herečka Nora Arnezeder v roli fotografky Anny, pak figuríny z výkladů a hned první vražda. A to, vzhledem k mému očekávání, je sakra málo. Zvažoval jsem tři hvězdy, ale i ty by byly moc. Takže za dvě. ()

Aywes

Peklo je v nás. Uvnitř. Všichni ho nosíme s sebou dokud ho samy neporazíme - Jaroslaw Grzedowicz. No, musím se přiznat, že je to asi nejvíc zneklidňující film, který sem viděl. Elijah Wood hraje skvěle napsanou roli. Já mu to prostě věřil a přitom jsem viděl jeho ksicht jen v zrcadlech(většinou). Hrozně se mi líbilo zpracování filmu. Ta kamera z vlastních očí mi dovolila se plně vžít do role. Opravdu skvělý atmosférický thriller, který se vám dostanu do mozku. A to docela rychle. Přímo vás skalpuje a zůstane ve vaší hlavě. A já to těm ženskejm stejně přál. Nemají se chovat jako ku**y. Jen tak dál, pane Pytlíku! ()

kormoran92

Byl jsem na tom s kámošem v kině a když jsem zjistil, že v hlavní roli bude hrát Elijah Wood, byl jsem dost zaskočený a nedokázal jsem si toho "hobitího herce" v této roli představit. Nutno podotknout, že se role chopil velmi dobře a opravdu ztvárnil dokonalého psychopata, který dokonale oblbuje svým klukovským zjevem mladé slečny aby pak ukázal svou druhou tvář a všechny je neuvěřitelně sadisticky povraždil. Všechny vraždy byly dokonale promyšlené a opravdu brutální, že si ve srovnání s Jackem rozparovačem v ničem nezadají. Atmosféra byla velmi děsivá a každého jistě silně zasáhne. Tomu všemu přidává dokonala kamera, která vše zachycuje z pohledu samotného vraha. Malinko mě zklamal závěr. 70%. ()

muti

tomuto hororu imho nic nechybalo. Elijah Wood ako seriovy vrah mi prekvapivo velmi sadol. spociatku som mal sice pocit, ze sledujem vnutorny monolog Glooma, ale potom sa uz Frank rozbehol svojou cestou. dalsie pripady, postupne odkryvana minulost, sialeny zaverecny osial a maniakalne vygradovany zaver. proste wow. druhu polovicku som sledoval so zatajenym dychom a cakal som kto bude dalsi. mozem len odporucat (ak nemate radi pohlad na krv, tak toto nie je nic pre vas :p) ()

Honzulik

Maniak (Maniac) - Tak u tohoto filmu si nemůžu pomoct, ale připadá mi dějově chudý. Špatný není nápad kameramana vidět svět z pohledu hlavního killera. Ano hlavní hrdina je psychotický vrah, ze kterého čiší brutalita a zvrácenost, ale to je zhruba vše. Pak už nic nového nečekejte, neboť další scenář už je dost slabý. Vraždy ve filmu probíhají bez větších emocí a něco tu stále divákovi ke správnému napětí schází...Elijah Wood mi na tuto rolí nesedí a člověk by u něj spíše čekal, že se nakonec objeví nějací ti Skřeti...3* ()

blondboss

Na môj vkus až moc masochistický thriller s nevýrazným hlavným hrdinom, aj keď je pravda, že v niektorých pasážach som to Elijahovi aj uveril. Nora Arnezeder absolútne nádherná, ktorá dokonale vyvážila ten masochistický charakter filmu a ktorá do neho vniesla svoju ľahkosť a nežnosť. Treba taktiež oceniť bravúrnu prácu s kamerou. Možno teda zhodnotiť ako ľahký nadpriemer. 60 % ()

lobo87

Náročný film na sledovanie. Tvorcom sa podarilo ideálne skombinovať maniakálneho zabijaka, psychedelickú atmosféru filmu a nežnú krásku Noru Arnezeder. Tieto protipóly sa krásne vyvažovali a kontrastovali. Film má neskutočne hutnú atmosféru, skvelú hudbu, je celkom dobre obsadený a určite patrí k nadpriemeru... 65% ()

ThereskaD odpad!

To byla teda neuvěřitelná sračka. Nikdy jsme se v kině takhle nenudila. Doufám, že Khalfoun už nikdy nic nenatočí. Hůř vyhozený peníze si neumím představit. Doporučte někomu koho nemáte rádi ;). ()

davsonc

Nechutné,odporné a prvoplánovité.Dobře že to aspon trochu zachránil výkon Wooda.Ano věřil sem mu to a soundtrack taky nebyl nejhorší ,ale už to nikdy nepotřebuju vidět! První film na kterém jsem byl , ze kterého lidé hojně v průběhu odcházeli. ()

kokofek

Filmu chybí to co má mít každý thriller,napětí! Chvílemi jsem se nudila.Pár zbytečně naturalistických scén.Začátek nadějný, postupem film ztrácí tempo. ()