Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

lobo87

Priemerná jednohubka a dnešnej mládeži a jej predstave o zábave a výplni voľného času. Baby sú sexi, za to je * navyše. Plus výborný Franco... 55% ()

psynoxious odpad!

Chcel som dať aspoň jednu * za luxusnú prdelku Vanessy Hudgens, ale ani jej postavička ma nepresvečila o opaku, že je na hovno herečka! príbeh - nula bodov myšlienka - žiadna ponaučenie - žiadne herecké výkony - nula bodov ()

kubilov

Refresher.sk zařadil Spring Breakers mezi nejlepší filmy o o Americkém snu, po právu? Po právu! Čtyři mladý sexy holky, který mají na sobě během filmu jen výjimečně více než dva kusy prádla, James Franco, kterej je totální definicí zkratky OG a real nigga Gucci Mane. Naprosto chápu tu odmítavost, jenže mě tyhle jarní prázdniny okamžitě pohltily a díky své dokonalé audiovizuální stránce, která opravdu nemá obdoby, vynikajícímu příběhu a neskutečně 'dope' soudtracku jsem si tenhle film hned na první pohled zamiloval. Vanessa Hudgens + Ashley Benson! ()

waltosin odpad!

Spring je prádnej, jako to mají ty holky v hlavě, chtělo by to tu prázdnotu trošku zaplnit, aby z toho něco bylo, sice kočičky pěkný, party skvělí, ale to co se dál děje, jednoznačně patří do odpaďáku! 5% ()

IZFNP

Režisér Harmony Korine ponúka výlet do farebného, opojného sveta americkej mládeže. Na 90 minút diváka nechá zabudnúť na šedú realitu a vtiahne ho do víru zábavy, drog, luxusu a slobody. Čo však z jeho filmu ostane, keď opadne pozlátko? V tónoch dubstepu, v žiare neónu, v potokoch alkoholu a v opare marihuany ukazuje Korine znepokojivý obraz dnešnej mladej generácie. Jeho cieľom však nie je hodnotiť, odsudzovať ani obhajovať večierky plné drog a nahoty, to necháva na divákovi. Korine ukazuje to najlepšie i najhoršie na slobode a nespútanosti mladých. Prekladá scény opakovanými zábermi a dynamickým, videoklipovým strihom strháva pozornosť na telesnosť a farebnosť sveta americkej mládeže. Nadmieru opakuje rovnaké frázy, hrá sa s časom i priestorom, strieda gýč s jemnosťou, spája nespojiteľné v snahe zanechať na divákovi dojem. A darí sa mu to. Obsadenie je taktiež výrazné. Štyri mladé herečky si mnohí určite spoja so slovom Disney, Korine však ide tvrdo proti štandardom, keď slečny oblieka do miniatúrneho oblečenia, do pravej ruky im dáva fľašu alkoholu, do ľavej bong a do úst im vkladá viac nadávok ako slov. Zobrazuje ich fascináciu zbraňami, násilím, peniazmi i pocitom kontroly. Najlepším kastingovým úlovkom je však James Franco, ktorý v úlohe gangstera Aliena strháva pozornosť na seba i napriek nahote mladých slečien. Pôsobí odpudivo i lákavo, drží vstupenky do sveta bez hraníc, bez zákonov a bez strachu. Film divákovi pripravuje zmyslové pokušenie, no zároveň priznáva, že mnohé z omamného sveta je len ilúzia. Postupne sa zabára hlbšie, stáva sa temnejším, svet luxusu, zábavy a hlavne mladosti rámuje svetom zbraní, samoty a túžby po niečom väčšom, lepšom. Cítiť z neho trpkú pachuť a iróniu, ktoré však nedokážu zakryť psychologickú prázdnotu snímku. Film je prázdnou pozlátenou bublinou, no tak zvodnou na pohľad, že to vôbec nevadí. ()

Ltblue

Čistá paráda od Korineho. Keby sú ešte slow-motion zábery viac vyšperkované a prevedené s väčším odhodlaním na lepší záber niet čo vytknúť. Koniec predvídateľní ale veľmi uspokojivý. ()

moviefan4

Film presne podla môjho gusta. Úžasné a skvelé. Hra s kamerou bol krásna a farebná. Naozaj úžasný a silný zážitok! ()

Alex_01

Jarní prázdniny na vždy -- ten film v sobě nepopiratelně nese atmosféru nespoutanosti, mládí touze, po svobodě... Musím ale říct že ode mě jako diváka film vyžadoval dněkdy až příliš (abych uvěřil že dvě holky vystřílí celý barák gangsterů vč. hlavního kápa motivované pouze postřelením jejich kamarádky) - to mám problémy jednoduše pochopit, natož abych se s tím byl schopen identifikovat. Jamese Franca jsem si zde oblíbil-jeho postava patří k mým dalším oblíbeným kladným záporákům-budiž mu země lehká. Hodně mě zaujal střih, který furt tak jakoby předjímal a naznačoval co se stane, než se to vlastně stalo, často padal do určité diskonrinuity spoutané s montážemi chlastání a dovádění podložené něčím voiceoverem o představě ideálního života. Nebylo to v ničem hluboké, nebyly zde vysloveny nějak originální myšlenky, ale ta forma a herecké obsazení mi stačí. ()

VseliSek

Film osciluje na pomezí kýče a artu. Touha šokovat u Harmony Korina je stále neutuchají už od dob, kdy natočil Kids. Nicméně Kids narozdíl od Spring Breakers přece jen měli silné poselství, jasnou myšlenku. Ve filmu několikrát zazní, že jde přeci o to nalézt sama sebe a nepřímo říká, nesmíš se bát a můžeš dělat cokoliv je libo, ikdyž to sebou nese jistá rizika. Nevím, pro mě je to málo. Nicméně James Franco předvedl skvělý výkon. Opakování mi nevadilo, brala jsem to jako zůsob formy, takže proč ne. Vadila mi příliš velká popisnost - viz. "ty jsi věřící, viď - záběr na Selenu v kostele. Jinak záplavu záběrů ukazujícíc "ženské přednosti" bych taky uvítala v menší míře, ale pánové jistě ocení. Tři hvězdy buď jak buď. ()

tomco3131 odpad!

Tak až takúto katastrofu som teda nečakal. Štvrtinu filmu tvorí "typická americká párty" na ktorú sa dá pozerať, pretože ženy... Zbytok filmu ale fňukajú, ak nefňukajú tak je všetko spomalené a nikto radšej nehovorí nič, ak áno opakujú niektoré vety aj tri krát za film. Do toho neustále prestrihy do minulosti, ktoré sa stále opakujú. Oni snáď natočili 10 obrazov a tie dookola točia počas celého filmu tak aby to vypadalo že natočili veľa, pritom film mohli zostrihať ako naozaj efektný a dobrý hudobný klip. Scenár je príšerný, ale čo čakať od scenáru napísaného za 10 dní. Naozaj nechápem hodnoteniam a množstvu 5* pri tomto filme. ()

karnifex

Vynikající zážitek! Už dlouho ve mě sledování filmu nevyvolalo takovou úzkost, jako tady. Odkrývání (spíš rozpárání) prolhané cool-estetiky, kterou do nás tlačí denně spousta povrchních filmů, popových klipů, TV-pořadů.., může způsobit nevolnost. ()

MiniRecenze

Prvně Vás uvíta solidní dubstep,poté příjdou záběry z plážové párty,ženská odhalená prsa,pak jsem vytuhl.Na druhý pokus jsem se dostal o deset minut dál,než mě film opět udolal.Fajn,dám tomu poslední třetí možnost. A ono se to povedlo,sice se mi zavírali oči ,ale vydržel jsem až do konce...Vcelku solidní srágora,která má napsaný scénář v pár větách a ty se ve filmu neustále opakují.Herecké výkony na bodě mrazu a celkový smysl snímku šel do pr....Nebýt těch tří sympatických dívek,které mají povahu těch největších prostitutek,nedal bych snímku tolik šancí. NEORIGINÁLNÍ,HLOUPÉ,ZBYTEČNÉ!!! ()