Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

slidealama

Myslel jsem si, že to bude MTV videoklipová orgie a první minuty tomu opravdu napovídaly. Je to však něco víc. Film nabízí nečekané artové momenty, jako například scéna s Everytime od Britney Spears. Co mi vadilo, byla ta repetice některých dialogů. Nevím jestli se režisér snažil být až příliš artový, nebo jestli měl krátky scénář a snažil se ho natáhnout aspoň na tu hodinu a půl. ()

forkys odpad!

Co jsem to zrovna zkouknul? Laciný péčko nebo totální žumpu. Nejlepší byla hláška holek.. Že šetří od začátku roku na prázdniny.. no to už tak bejvá, že když kalíte a fetujete všechno co se dostane pod ruku tak moc nenašetříte. A ať nikdo neříká, že Franco se neinspiroval Riff Raffem, když vypadá jak přes kopírák. ()

TomStrom odpad!

Ježkovy zraky... Debilní příběh, nulový scénář, postavy zralé na pár facek, dialogy jak od orangutana a to vše podané takovou formou, že jsem málem dostal psychózu. Vzpomínáte na ten slavný film s velice podobným námětem? Na mysli mám tolik oblíbený Kevin and Perry go large. To je podobné veledílo obdobných filmařských kvalit. Jenže oproti Spring Breakers má v sobě určitou zvrhlou poetiku a tu a tam se i zasmějete. Kdežto Springbreakers nemají nic... a to dokonce ani v porovnání s Kevinem a Perrym, z jejichž prázdnin jsou tu snad jenom ty kozy vozy kozy vozy kozy vozy hééééééj. Pokud vás Spring Breakers taky neuchválily stejně jako mě, tak nezoufejte, ještě je tu pro vás určitá naděje. Můžete vyzkoušet poradnu. Provozuje ji uživatel craNich, který byl z filmu vyloženě nadšen, všem ho doporučuje a proslýchá se, že přes svého člověka v textilním průmyslu sehnal neodolatelně svůdné plavky a o jarních prázdninách vyrazí taky na Floridu - tedy v případě, že se mu taky podaří vykrást nějakou tu špeluňku. ()

bearmeedek odpad!

Nebudu si tady zdůvodňovat, za co bych dal jednu *. Film byl prostě debilní, ujetej a zbytečnej! Rádoby umělecký kus o čtyřech neustále sjetých studentkách, které si přepadením fastfoodu vydělají na jarní prázdniny. Odjedou na beach party, sjíždí se ještě víc, dvě se zamilují do gangstera, nechají si ho zastřelit a se zbraní v ruce ladně vyhladí celou jeho konkurenci. Pak se vydají zpět do školy. To vše rozloženo do jedné a půl hodiny nudy a hnusu. Ani kvanta vyvalených koz a prdelí ve spojením s tímto paskvilem nezaujala. Ztráta času a pokažený večer. ()

Dave Lister

Já si nemohu pomoci, ale mě to bavilo. Je to jedna velká cool, neonová párty. Holky jsou sexy, James je cool týpek a hudba od Cliffa Martineze a Skrillex je úchvatná. ()

IEO10

Jedna hvězda za Franca, ten se dá jako jedinej poslouchat a neni po celou dobu filmu k smíchu. Project X je o proti týhle stupidní frašce majstrštyk...... Ps: Ústřední čtverice holek se fakt nedá poslouchat, jejich rozhovory jestli se tomu tak dá říkat mě doslova ubíjely. ()

Shredder

Blu-ray je vonku a predaj Kleenexu stupol o 800%. Harmony Korine neplnil len masturbacne fantazie teenagerov, ale hlavne tie svoje, ked svoju svoju mladu manzelku zasadil do stredu orgii, v ktorych figuruju Disneyho hviezdicky. Ako to vsak predlozit divakom tak aby mu to spapali? Jednoducho, staci stupidnemu filmu dodat "artovy" look a hned je z toho veledielo. Ak vezmeme v uvahu myslienku filmu, je ironicke, ze 12 rocne pipky nadsene na Youtube skanduju: "Spring Break is the best movie ever wooooo!". Jedna hviezdicka je len za Jamesa Franca, ktory svojou charizmou a hereckym umenim dokazal vniest do filmu aspon trocha zivota. ()

snek888

Film Spring Breakers je "extended version" traileru Spring Breakers. Je to nic neříkající, na efektech a stylu založená, vymývárna mozku. Jediné, co se mi na této ujetině líbilo, byl herecký výkon J. Fraca alias Aliena, který se do role opravdu vžil. Celkově hodnotím kladně - někdy si rád nechám znásilnit mozek. ()

john.h

Oceňuju, když se někdo v Hollywoodu pokusí o něco netradičního. A tohle je netradiční. Na druhou stranu se to snaží hrát na nějakej ultra krutej art, ale ve skutečnosti to je strašná blbost. Takže celkově průměr a na jedno zvědavé zkouknutí dobrý. ()

Uhura

První půlhodinu jsem proklínala nevhodnou propagaci filmu, která si láká sice příhodně širší, ovšem zcela nevhodný okruh diváků. Zákonitě si pokazíte začátek iluzí jakéhosi intra, které se začíná nepříjemně prodlužovat. Jakmile jsem se ale přenesla přes zklamané očekávání nedělní slaboduché oddechovky, začala jsem se do té podivné atmosféry nořit čím dál tím hlouběji, až si mě získala. Má to něco do sebe. A pokud to dovolíte, něco vám to i řekne. ()

Zombiepod

Spring Breakers sú všeličím, ale rozhodne nemajú nič spoločné s komédiou ako sa v popise píše. Jedná sa o pomerne ťažký, kontroverzný, a predovšetkým neznesiteľne nudný pokus o drámu, kde partička afektovaných báb s drsnými rečami berie všetko do svojich rúk. Mimo toho, že Franco zo seba urobil mierneho debila, sa nedá režisérovi odoprieť snaha o vytvorenie originálneho a umelecky ladeného kúsku. Psychedelický, prefetovaný filmový vizuál a Skrillexova hudba spravia svoje, ale prihlúply dej a situácie v ňom posúvajú film na úroveň teenagerských debilít. Škoda, pretože myšlienku to má, dokonca aj pár zaujímavých scén. Viac ako 2* si to ale nezašlúži. ()

vetsinezobri

Hudební videoklip protažený nekonečným množstvím zpomalovaček na hodinu a půl. Takhle jsem se u filmu dlouho nenudil a ani megašílenej James Franco tomu nezabránil. ()

flu

Hyperbarevný, totálně vyprázdněný svět instantních zážitků a estetizovaného násilí umí Korine vystihnout jako málokdo. K dokonalosti tomu chyběla už jen trocha "social-networkingu". Namísto něčeho dnes tak trapně archaického, jako jsou telefonáty (pra)rodičům, by si totiž holky ten svůj trip nepochybně v reálném čase zdokumentovaly na Instagramu, Twitteru a fejsíčku. Zkrátka #springbreak #forever #gangstachic (a pseudointelektuál jako já by dodal #enterthevoid)... ()

departed

Díky hrátkám s barevnými filtry a barvami obecně se na to hezky koukalo. A vlastně i kvůli holkám, ale ony barvičky tomu dodaly melancholický nádech a osobitou stylovost. Plus atraktivní hudba. ()

Kriksa

Film, ktorý nebol pre mňa najlepší,ale nákazlivý!- ich gestami, a dostal mi do hlavy jedno slovíčko -> F*CK. ()

Miro_CZ

Pro mě hodně rozporuplný zážitek, ale po zvážení všeho kolem a kolem musím dát 5*. Kdo čeká jen děvky v bikinách, ten se moc bavit nebude. Kdo čeká něco víc, toho tenhle artovej kousek nejspíš dostane.. A i přes to, že Skrilex a Britney jdou naprosto mimo můj žánr, tady jsem si to naprosto užíval. ()

viky13

Možná se to zdá jenom mně, ale hlavní hrdinky jsou na úrovni, na kterou bych nikdy nechtěla spadnout...a k tomu jsou nesympatické. Nicméně film mě celkově dost překvapil. Chvílemi jsem to chtěla vypnout, na druhou stranu byly i pasáže, kdy jsem nemohla odtrhnout oči od monitoru. ()