Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Flakotaso

Takový ten film, o kterém se krásně píší sáhodlouhé analytické a interpretační texty, ale pokud člověk nepovažuje podvratnost za základ filmového umění, tak mu to mnoho navíc nedá. ()

BMW12 odpad!

Co to bylo za hovadinu? Dyť to ani nemělo žádný příběh, ani to vůbec nebyl film, dyť to byly jenom sestříhaný nedávající smysl záběry na holky. ()

rikitiki odpad!

Experimentování s formou. Přesvícené záběry. Přehnaná barevnost. Repetetivní scény. Vracečky, které nejsou zřetelné. Autoři si hrají. Tohle všechno umělecké hraní je ale jen chabá zástěrka pro hraní zcela jiné, naprosto banální a tupé. Celé je to totiž jeden vlhký erotický sen zastydlého puberťáka: holky v plavkách, holky v bazénu, holky v posteli, holky s pistolí, dvě holky s jedním mužem, tři holky s jedním mužem, holky v lochu, holky čůrají. A furt jsou při tom v plavkách. O nic jiného nejde. Až je to urážlivé, jak jsou tady holky jen jako objekty určené k očumování, omakávání … atd. SHRNUTÍ: Pusťte si radši plnohodnotné porno. ()

Thomick

Koncentrovaná zvrhlost. Každá "silná" fráze se musela nejmíň čtyřikrát zopakovat - snad aby sami autoři uvěřili, že v sobě vůbec nějakou tu sílu může mít. Ne ... přesah v tom fakt hledat nelze (ani jsem na to popravdě neměl chuť). Hvězdičky putujou výhradně na adresu perfektní technický stránky, solidní hudby a mý oblíbený panenky Vanessky, která si s velkou chutí střihla přesnej opak Gabrielly z HSM. ()

claudel

Potřeboval jsem totálně vypnout na pár dní, nepřemýšlet o práci a jen relaxovat, mj. u filmů a seriálů. Nemohl jsem si vybrat lépe než film, který v podstatě nemá děj, ale má zatraceně silnou atmosféru, naskýtá vizuální zážitek (pro muže asi i intenzívní) a vhodně zvolenou hudební složku. Nemusel jsem vůbec přemýšlet, jen si nalít panáka vodky a bezmyšlenkovitě sledovat k nepoznání namaskovaného Franca, rozkošnou Selenu se sexy hlasem a nekonečnou jarní party. Jarní děti milují jarní prázdniny... ()

becki_tu odpad!

Tak přemýšlím, co to vlastně mělo být. Komedie ani náhodou, krimithriller taky ne, takže popisu sedí akorát to drama, kterému bych však přidal ještě předponu "pseudo". A nejhorší na tom je to, že se to celé tváří hrozně vážně ve stylu "tohle se může stát i vaší dceři". Za spoustou samoúčelných či bezúčelných záběrů se neskrývá žádné poselství, podle scénáře se snad ani nejelo a celé to působí jako průměrný videoklip, kde si mohl kameraman vyzkoušet nejrůznější kamerové techniky a barevné filtry. Jediný, kdo opravdu hraje, je James Franco, jehož parodie na gangstera je místy i docela vtipná. Samotný závěr je pak aspirantem na WTF scénu roku. Pan "režisér" Korine už by neměl tolik hulit. ()

L0ra odpad!

Při sledování tohoto skvostu jsem nabyl dojmu, že pan režisér asi nikdy neviděl ženské kozy a natočením tohohle filmu si to pravděpodobně kompenzuje. Na tom by asi nebylo nic špatného, kdyby se film skládal z něčeho jiného než ze zpomalených záběrů na těla silikonových barbínek a neuvěřitelně otravné hudby. ()

Sawy

Radikálnější předzvěst American Honey. Ještě vyprázdněnější, esteticky mnohem přepálenější a otevřeně kritičtější. Vůči posměškům starších generací, které cílí na prázdné tvrzení, že mladí dnes nemají žádné trvalé hodnoty, má Harmony Korine jen posměch a výstřel brokovnicí do hlavy. James Franco je Clyde hrající na klavír Britney Spears, který má k ruce hned čtyři kouzelné verze Bonnie. Sen a Spring Break. Ta podivuhodně rozvolněná narace to posouvá až někam k MTV verzi Terrence Malicka, místo Boha se zde ale vzývá popkulturní anarchie bez hranic. Je to radost. 90 % ()

Handle

Jak jsem zpozoroval, Spring breakers je brutálně kontroverzní film, ale abych řekl pravdu, ty nadšené recenze od předních uživatelů v tomto případě moc nechápu. Snímek má rozhodně filmařské kvality - musím říct, že audiovizuálně se mi to fakt líbilo. Jenže nemám rád, když forma totálně převálcuje obsah - příběh prostě hrůza. A čím déle jsem na to koukal, tím víc mě to otravovalo. Neustále opakující se, nezajímavá, rádoby drsná slátanina s wtf koncem. A že by to někde gradovalo, to ne. Hlavně být "cool" po celou dobu... Ale na druhou stranu jsem nic podobného asi opravdu neviděl. Nicméně co chtěl tento film říct, opravdu nevím. Už dlouho jsem neměl po zhlédnutí tak nijaký pocit... ()

maseer2

ujetá záležitost plná nahoty, bikin a krásných ženských, pod jejímž líbivým vizuálem se skrývá načančané nic.. přesto jde o osvěžující zážitek a tahle "Everytime" scéna je parádní :) P.S.: snažil jsem se nebrat to vážně, místy to byl ale docela boj.. ()

BoPo

Po prvej polhodine som celkom seriózne premýšlal, že to vypnem. Keď sa však na tie vypatlané polok*rvy nalepil Alien, tak sa rozbehla neonová, ružovými kuklami ozdobená jazda, ktorá svojim vizuálom priťahuje oči ako hlboký výstrih. Spring Breakers nemá príbeh roku, ale strhnúť rozhodne dokáže. No a James Franco tu hodil do placu životný výkon. ()

Litsarch odpad!

Vypnuto ve 45 minutě. Netajím se tím, že jsem se na film koukal jen kvůli Ashley Benson, kterou mám rád z Pretty Little Liars. V tomto případě jsem se krutě spletl. Po otřesném začátku, kdy v rytmu DnB vidíme záběry z pláže, jak všichni paří, lejou na sebe a na kozy přítomných dam všelijaké pití (tyto záběry uvidíte ještě několikrát) se střihem dostáváme ke křesťance Seleně Gomez a pozorujeme další nudnou sekvenci záběrů. Aby toho nebylo málo, tak se na dalších 30 minut dostaneme do Teletubbies rytmu ve kterém slečny desekrát zopakují, že hrozně moc chtějí na prázdniny, pak že tu loupež opravdu udělají a nakonec že se jim z těch prázdnin opravdu nechce zas domů, že je to ráj, že je to neuvěřitelné a další tuna debilit. Prostříhané je to záběry jak paří na pláži (ano, jsou to ty z úvodu), na hotelu, na pokojích (samozřejmě s detailními záběry za třesoucí se prdele a kozy) a přitom volají domů maminkám a babičkám s tím, že je tam příště vemou také. WTF? Když už slečinky zabaví policie, začal jsem doufat v lepší další průběh. Bohužel. Na scéně se objevila ještě větší kreatura jménem Alien, který dalších 5min do slečen hustí, jaký je na ostrově gangster, jak má všechno v malíku, jak má peněz jako sviň a kdoví co ještě. Bum a záběr na další párty. Tentokrát ale ne s mladými lidmi, ale staršími černochy. A v tom momentu, i přes dobrou hudbu od Skrillex a Martineze, prostě končím a další průběh filmu mě naprosto nezajímá. Pokud se někomu tenhle druh filmu a zábavy líbí, tak prosím. Neberu mu to. Pravdou ale je, že kdyby v hlavních rolích byly méně známé či neznámé slečny, tak po tom filmu neštěkne ani pes, jelikož Harmony Korine toho také moc extra nenatočil a celkově je snímek hrozná nuda až debilita, která se opravdu jen tváří že je něco více než je. A to jsem si myslel, že nic horšího s pařícíma lidma než Piraňa 3DD být už nemůže. ()

rreal13

Proč jsem se na to tak těšil. Šílený zklamání. nebejt tech nahejch holek a jedny dobry scény, tak tomu snad dam odpad. Jaká škoda ... ()

Lyli

Tak tohle je artový film? Ty bláho! Jsem šťastná, že jedu na vlně nudného mainstreamu, a večer mi stačí čaj. Předpokládám, že fanda do artu musí ject na něčem hustějším, protože tyhle věci jinak nedá, ne? A víte, co mi od teď naskočí, když se řekne jarní prázdniny? Kozy, kozy, kozy, kozy. ()

Zeebonk

Experimentální maglajs se soundtrackem z hlubin pekelných nebo spíše výpověď jedné zavrženíhodné generace. Novátorský přístup, rozevlátá práce ve střižně a neustálé promlouvání ze zálohy se v jistém ohledu cení, ale potom je tu ta důkladně prohnilá strana hudební, jež si svou nezměrnou příšerností nezadá s outfitem Jamese Franca. Něco tak odporného, bubínky rvoucího a žaludek ždímajícího jsem neslyšel od sebemrskačského protočení ladícího kolečka na rádiu, ale s tím rozdílem, že se to opřelo do dvojnásobku mých smyslů, až se má vřeštící duše snažila prošoupat aortou do příjemné smrti v žaludečních kyselinách. Každopádně to celé mohlo být ještě o tři čísla horší, ohavná audiovizuální stránka vzbuzuje jakýsi závan účelnosti a kdyby mě stravitelný a originální zbytek nenechal hypnotizovat dlouhou rafičku, tak bych i ten znechucený zívanec a spršku slin udržel ve svých útrobách. ()

Skrk

Neonový hypnotický art, který si hraje s divákovým očekáváním. Enter the Void pro mládež. Nejkontroverznější film roku. ()