Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Ondr@932

Yeahh " Spring Breakers" ! Je úžasný film, který především láká svým perfektním audiovizuálem, letní zábavou, pařbami, nahotou a neonovou estetikou. Je to moderní film, který působí velmi cool, dnešní době ! Jenom James Franco se mi tam moc nelíbil, neboť na gangstera se moc nehodí. Jinak je to prostě nejdivočejší jarní jízda, kterou jsem kdy viděl! 75% ()

jsemzuzu

Takový delší klip od Skrillexe. Dost přehnané, nevím, jestli to režisér myslel smrtelně vážně, každopádně jsem občas velmi vybuchovala smíchy (Britney Spears nejvíc). Zápletka nijaká, scénář by vyšel taky asi na jednu stránku díky opakování několika replik stále dokola, přesto jsem se VELMI bavila. Mít péro, tak mi stojí asi celý film. Rajc a nadrženost po shlédnutí jistá. ()

Asertio

Nebýt závěrečné půlhodinky, snad bych uvažoval i o 4 hvězdičkách. Popravdě řečeno, čekal jsem víceméně bezduchou promenádu pařících polonahých kundiček, což sedělo asi tak do půlky filmu. Pak ale přichází jakýsi pokus o hlubší přesah do pseudofilosofických vod, který mě ale jednoznačně minul a tak zůstává u plytkých keců a snahy o umělecké záběry. Nakonec jsou tak z toho jen 3 hvězdičky a to buďme ještě rádi, že se nám Selena Gomez nepokusila v závěru vysvětlit smysl života. ()

Whitebeard odpad!

40 minut, víc jsem nedal. Zajímalo by mě, co koho nutí točit takovou sr...u. Možná dokoukat do konce, našel bych v tom filmu nějaký poslání, nějakej odkaz, nebo minimálně možná i nějakou myšlenku. Nicméně v první polovině nebyla a radši zbylej čas prospím, než abych ho strávil u tohohle. IMDB 53%, možná se tímhle americká mládež baví, já jsem na to už asi moc starej. Můj snad první odpad, kterej dávám. ()

Plechpetr

Tady to je trošku složitější na hodnocení. Herci co nejsou herci a neumějí hrát. Ale kočky co stojí za to shlédnout. Vlastně to není zas tak těžký. ()

FOCKE_WULF

Jsem rád, že Harmony Korine nevyměknul, že na rozdíl od mnohých jiných neklesl do nudného průměru a do mainstreamu a jede si pořád tu svoji haluz. Úvodní skladba od Skrillex je supr čupr, hned jsem si ji stáhl jako vyzváněčku. ()

Schlierkamp

Americký film popisující příběh čtyř vysokoškolaček, které se rozhodnou vyrazit na jarní prázdniny na Floridu. Nutno podotknout, že tyto dámy se s oblibou věnují zvýšené konzumaci alkoholu a drog a finance k realizaci jejich výletu si opatřili přepadením fast foodu. V hlavních rolích nedisciplinovaných dívek, které se rády účastnily masových venkovních večírků, se představily R. Korine, A. Benson, V. Hudgens a S. Gomez. Posledně jmenovaná zpěvačka docházela na kroužky náboženského sebevzdělání a sebeuvědomění, to jí však nebránilo, aby se účastnila divokých zábav se svými kamarádkami.  Během jedné z nespoutaných pařeb jsou však zatčeny a po soudním přelíčení propuštěny na kauci, již zaplatil neznámý muž se zlatými zuby zvaný Alien (J. Franco), jenž se jako jediný projevil jako herec a z něhož se vyklube bohatý drogový dealer. V tomto okamžiku se změní žánr filmu a z bezstarostné a povrchní atmosféry se stává thriller a dívky se místo bujarých oslav s neřestmi všeho druhu uchylují do Alienovy luxusní rezidence. Z příběhu bylo patrné, že dívky byly mdlého intelektu nebo scénarista se zřejmě vrátil z podobně bujarého večírku, neboť úroveň jejich uvažování byla nepochopitelná. Když je v zapadlém baru obklopila početná skupina Alienových černošských přátel, pouze jedna z nich, S. Gomez pocítila strach, uvědomila si, že se jejich původní plán užít si jarní prázdniny poněkud změnil, a prosadila si cestu zpět domů. Zbylé tři dívky se spolu s Alienem dostaly do války mafiánských gangů a úplný závěr snad nemohl autor myslet vážně, neboť i to málo, co si divák z tohoto snímku mohl vzít, bylo stupidním a absurdním závěrem totálně pohřbeno. Ve filmu H. Korine, autora filmů jako Kids a Gummo, v nichž taktéž popisoval zkaženost a bezcílnost dospívající generace a současně manžela jedné z rozpustilých dívek, se na můj vkus příliš dával důraz na dlouhé záběry na tančící a opilé mladé muže a ženy. Filmy z 90. let Kids a Gummo byly alespoň šokující, Spring Breakers je pouze nudný. Součástí filmu je však emotivní a dojemná pasáž, kdy drsný mafián Alien hraje na klavír romantickou skladbu od Britney Spears Everytime. Nemohu si pomoct, slabý a povrchní děj s nereálným a vysloveně stupidním závěrem zcela převážil nad množstvím více či méně odhalených ženských vnad, hlubší smysl filmu jsem také hledal marně, a proto volím jasný podprůměr. ()

MoWeL

Že sa mi niekedy bude Selena Gomez a Vanessa Hudgens v nejakom filme páčiť alebo že pesničku od Britney Spears ocením ako vhodnú voľbu do soundtracku filmu ma nenapadlo ani v najhoršom sne. Dámy a páni, takto sa rodí kult. PS: Pohľad trinásť ročných Disney fanyniek (ktoré tvorili asi 90% divákov) pri odchode z kina na nezaplatenie... ()

criticson

Prázdniny se mají zatraceně užívat. Alespoň tvůrci téhle neonové slátaniny o tom vědí své, soudě podle schizofrenního střihu, inteligence hlavních představitelek i mnohonásobně převyprávěných dialogů. Spring Breakers mě znovu drasticky utvrdili v tom, že filmy o chlastu, sexu a drogách nejdou ruku v ruce z hlubokomyslným filosofičnem, které akorát lacině nezapadá do jinak fungujícího stroje. Namísto zábavy jsem se dočkal rozplizlé nudy, kterou nezachránila ani Selena s bazénovou scénou. Jamese Franca na mě, jestli si tohle léto neužiju značně líp! ()

Pilník odpad!

Ve mě to nic nenechalo, leda pocit toho, že si to hraje na něco, na co to absolutně nemá a nikdy mít nebude.... fakt bída !!! ()

mudvayner

záběr na kozy, chlastající mládež, záběr na prdel, fetující mládež... furt dokola. To je tak, když se někdo snaží uchopit teen movie jako nějaký hluboký drama. Kdyby je aspoň na konci někdo honil a rozpáral srpem, tak to bude mít nějaký smysl, ty postavy si ani nic jinýho nezaslouží a pretty face to nezachrání.Navíc jejich ývoj je tak příšerně neuvěřitelný a pitomý, že tam fakt stojí za koukání jen ty kozy. Což o to, kozičky pěkný, prdelky pěkný, ale tím končíme. Je to hrozně utahaný, mdlý, plochý a tudíž zbytečně dlouhý. Film pro generaci, kterou odkojil Disney channel bez strýčka Skrblíka, Pocahontas a Rychlý roty. Naopak oceňuji dospělou kameru a snahu o něco víc než jen další masturbační film pro uhrovitý hochy. ()

Pavel82

Spring breakers bych přirovnal k nesmyslnému, bezvýznamnému plácání do krásně nasvícené vody... s prsama. Na chvilku zabaví... Dřív nebo později ale zjistíte, že na porno je to slabé a na plnohodnotný film málo plnohodnotné. ()

fichty91

Jedna hvězda za těch pár záběrů z párty a skladbu ze závěrečných titulků. Scénárista musel bejt asi sjetej, jinak si nedovedu vysvětlit, jak někdo mohl vytvořit takovej shit. ()

cafu94

Nejkontroverznější film, který jsem doposud viděl. Pokud se chcete na hodinu a půl dostat z reality a na vše zapomenout, pusťte si právě tuhle ,,volovinu" zvanou Spring Breakers! ()

puchal

bože můj na filmy se nemusím dodívat do konce tak proč jsem u něj trpěl neustálé cvakání zbraní, a opakující se dialogy... ale jo vystihuje to prázdnotu a jestli o to šlo tak se povedlo dokonale, zajímavé komentáře :Marigold, verbal ()

Franc1s

Jarní prázdniny prej 4ever! :D 4 školačky si řeknou,že si udělají výlet na Floridu a sjedou se kokainem, zlijou se jak nikdy a řádně udělaj brajgl = prostě jiná párty :) Jen se to pak jaksi zvrtne a potká je gangsta J.Franco - kterýmu zase padla role jako ušitá - no ale už to bude trošku jiná zábava.. Nejvíc se mi však líbil ten vizuál a hudební doprovod. Občas až hypnotizující, jen někdy až moc opakujících se frází, i když to asi má nějaký ten důvod :) A zároveň mi tam nějak nepasoval ten konec, jak slečinky napochodojí s Uzinama... 7/10 ()