Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

k.rakonos

Nebýt toho zcela nesmyslného závěru, který celkově film dost srazil, tak by moje hodnocení lezlo ke 4 hvězdám. Zvláštní, absurdně černá komedie. Ale ten závěr... ()

luuvhaat

Film na mě působí kladným dojmem. Je pečlivě a do detailů zpracován, ponurá atmosféra mě úplně vtáhla do děje, herecké výkony jsou podle mě přesně takové, jaké režisér zamýšlel. A ve scénáři je umně namíchaná směs smutného příběhu, napětí a vtípků. Mám jen jedinou výhradu, a sice, že některé věty jsou proneseny jen proto, aby byl divák seznámen s okolnostmi, ačkoliv postavy příběhu o tom už musí vědět ("Proč jedeš tudy?" "Ajo promiň, já jsem si to neuvědomil"). Ale jinak se mi scénář zdá vycizelovaný, bez slovní vaty, ale se vším důležitým (právě pro diváka). Proto nechápu zdejší srovnávání s Partičkou, která je čirou improvizací, takže bych řekl, že tam jde právě o přesný opak. S tou film spojuje opravdu snad jen postava jednoho z hlavních protagonistů (a Michala Suchánka). A dle vervy, s jakou se Ondřej Sokol věnuje nejrůznějším režijním pracím, soudím, že nezadržitelně směřuje do kategorie učebnicových českých režisérů. ()

Lucisek

Partičku nemám ráda, jejich scénky mi nepřipadají vtipné, takže jsem nad tímto filmem chvíli váhala. Ale nakonec nelituji. Byly tam vtipné scény, ale byly tam scény, které byly až přehnaně vytažené do extrému. Bydlet poblíž Šumperka, tak do Krásné nikdy nevlezu. Nejdřív kluk, které ho tam zabil blesk. Pak žena, která umřela za nevyjasněných okolností. To, že je film inspirován skutečností, je děsivé. A obdivuji Martina Fingera, že do toho šel. Dokázat hrát ve filmu, který se mě natolik týká a tím si připomínat věci, na které by nejspíš chtěl zapomenout, to fakt klobouk dolů. A nedokážu si představit, že bych měla žít s pocitem, že mi někdo zabil maminku, možná to byl můj otec a já se pravdu nikdy nedozvím. ()

Herrman83

První hodnocení, které mi přichází na jazyk - černé, černé, černé, ale sakra dobré! Bavili jsme se celý film, drobný otřes přišel cca 20 min, když se děj rozběhl ke svému nevyhnutelnému konci. Nicméně jeho zpracování vše napravilo. Závěrečná přestřelka na nádraží ve stylu Tenkrát na západě, podbarvená variaci hudby E. Morriconeho, nemá chybu. 5* ()

JerryPilsen

Sokol se vymyká všemu co je u nás zaběhlé.A vychutnává si i jednu z hlavních rolí.V podtónu celého filmu je krásně cítit hutnoucí nálada,která konci vygraduje.Doplněno o pár laciných vtípků a několik podprahových narážek a nakonec se jedná o vcelku kompaktní dílo. ()

Sremac

To se tu zase sešlo kapacit u komentářů, aby někoho tvůrčího pochcali. Film to není pro každého, pravda. Pochybuji však, že někdo dojde do kina aniž by něco věděl o tvůrci etc. Toto dílo není nic světoborného,chvílemi trocha zmatku, je to však film který jsem rád viděl . A stojí za toho ho vidět. Bavil jsem se , pak váhal jaké hodnocení udělit, ale poslední znějící hláška měla koule. ()

Neo77

Velmi příjemné překvapení v české kinematografii, pozvolný děj se skvělou pointou. Komentáře mě odradili od návštěvy kina, nyní toho hořce lituji. ()

cincala odpad!

Sokol. Přeceňovaný průměrný herec a teď i režisér se nám vrátil do rodného města. Sláva! Pár vytržených listů z klukovského památníčku, vložených do leporela tragikomického příběhu o lásce, nenávisti a pomstě, slepených lepidlem značky Drago. Při rychlopalném finále jsem už jenom čekal, zda odněkud nevyskočí Suchoš, Geňa, Matonoha nebo Polášek. Od sestupu do okresního přeboru film nezachránil ani hvězdný Roden alias spalovač mrtvol, skvostná herecká etuda Jany Krausové a jako vždy jedinečná Muchowova hudba. ()

tenista57

Tak snad nikdo nevěří tomu, že film je podle skutečné události. Jedná se přece o černou komedii. Pět mrtvých v závěrečné scéně je přece trochu hodně na to, když si uvědomíme, že se jedná o klidné město na severní Moravě, kde je ještě větší nuda než v Brně. Ne, nyní vážně. Dávám jen dvě hvězdičky nejen kvůli tomu, že takto pojaté černé komedie nejsou zrovna mým šálkem kávy. Asi po dvaceti minutách jsem přemýšlel, jestli mám film dokoukat. Souhlasím s názory, že Ondřej Sokol jako režisér, ať raději zůstane divadelním režisérem, než filmovým. Když se při sledování komedie, i když černé, zasmějete asi tak třikrát, tak to je dost málo. Smál jsem se, když Michal Suchánek jako šéf místní policie sepisoval protokol o situaci, kdy hlavním hrdinům sjede auto ze silnice přímo do bývalého kina, když David Matásek říká: " A ten dopisní papír zaplatíte teď nebo až při odjezdu?" a když policejní zelenáč s IQ tykve Jiří Černý zvrací z pár doušků tvrdého alkoholu. Takže závěrem: Nuda v Šumperku, nuda v tomto filmu. ()

Dagmiczka

Netradiční film, místy velmi černý humor (u kterého se kroutím smíchy) a místy atmosféra, která by se dala krájet. Perfektně jsem se bavila až do konce. A nejlepší na tom je, že stejně nevím "kdo je vrah" a musím nad tím přemýšlet. ()

Martazoe

Vůbec nechápu proč se točí takové filmy. Málokdy se mi stává, že na film koukám jen půl hodiny a pak ho znechuceně vypnu, obvykle to bývá proto, že mě děsí. Tady sice nic děsivého nebylo, ale nuda a snaha o křečovitou vtipnost mě znechutily tak moc, že jsem už neměla pokračovat dál. Navíc filmů o ubohosti českých charakterů už tu snad bylo dost. ()

bertrand

Rozhovor s partnerkou po skončení filmu. Ona:"To byla ale chujovina." On: "Pročs to teda dodívala až do konce?" Ona: "Chtěla jsem vědět, jak to skončí." On: "A konec to nenapravil?" Ona: "Ne, byla to chujovina." Přesto On zvyšuje hodnocení, za několik vydařených scén a taky za výsledný pocit, který není úplně marnostní..... ()

Jolanda12

Naprosto příšerný herecký výkon Ondřeje Sokola a nudná podívaná, kterou jsem raději utnul po 30ti minutých filmu. ()

Jiesaj

Jeden z mála českých filmů poslední doby, co se hodně povedl. Má to spád, má to vtip, má to tajemno... Kamera i hudba výborná. Mě to zkrátka vtáhlo, a to se mi u českých snímků málokdy stává, protože ta kvalita u nich v posledních letech zkrátka není nijak vysoká. Takže za mě v tomto případě rozhodně palec nahoru. ()

lucaser

Bavil jsem se od začátku až do konce. Díky hláškám typu: O. Sokol: ,,Lidi z Jihlavy jsou míň, než grafici´´ K. Roden: To jsi na mě nemusel čekat, normální postup, tady to řízneš.´´ nebo ,, Tady se strašně práší.´´ :D . ()

leneaqua

Velice zajímavě vytvořený snímek. Šumperk zde vypadá jako nějaká díra, kde snad nebydlí nikdo jiný, než aktéři filmu a chcípl tu pes. Kdo toto město nezná, vůbec by si neplánoval do Šumperka zajet. Dále scénář je tak pitomý, že by ho kdokoliv dokázal trumfnout. Sokol se snaží být vtipný, ale vůbec mu to nejde. Celý film je o hledání důkazu, který vlastně ani neexistuje, film nic nevyřešil ani nic nedokázal. Humorných scén je tu pramálo, např. scéna na policejní stanici nebo "bomba" šumperského rodáka. Závěrečná přestřelka působí absurdně, ale aspoň to má nějaké kouzlo. Film nemůže zachránit ani Roden s Pleslem, jen ho vyzdvihne o oktávu výš. Ve finále mi tento film přijde absolutně zbytečný a českou kinematografii vůbec neposunul dopředu. ()

ZarcoSimilor

Co mi na snímku vadilo, je prazvláštní herecký výkon Ondry Sokola ( i přesto, že z Partičky ho mám velice rád ) a naprosto bizarní konec. Objevují se i špatná práce ve střihu a do oka mě praštila jedna velká, kdy jsem se sám sebe ptal kde, kdy, proč..cože ? Co pobaví je suchý humor a celé to zpestřují dva dobře vymyšlení zaměstnanci pohřebního ústavu. Za to velké plus. Snímek je na české poměry slušný průměr. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST