Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

Austen

Vždycky jsem považovala za obrovskou filmovou tragédii, že byla Nataša Gollová ve svém zralém věku odstřižena od filmu a obsazovalo ji jen pár odvážlivců. Její komediální talent byl úžasný. Škoda, že má ve své filmografii jen málo rolí tak skvěle šitých na míru. Další jsou možná Hotel modrá hvězda a Roztomilý bratr. Oldřich Nový jí tentokrát opět skvěle doplňuje a očividně se dobře baví tentokrát jako její bratr. Bratr nebratr - stejně to mezi nimi jiskří a vůbec se nedivím že Michalova vyvolená s úlevou vydechne, že je to "jen" sestra. Fan Vavřincová stvořila nádhernou komedii a je škoda, že se Nataša neobjevila v slavné Rodince. Herečka, která je mladá a hezká a dokáže produkovat takovou nefalšovanou legreci je určená, aby k stáru patřila mezi zlatý fond našich komediálních hereček (ne každá herečka se dokáže brát nevážně) podobně jako pani Bohdalová, Medřická (mohla to být déle) a další. ()

Robbi

Nehledejme v tomhle filmu poselství, moudro, ale fakt, že jeden seriózní zástupce filiáky ve Švédsku byl díky své praštěné sestře vržen někam, kde vůbec být nechtěl, musel dělat hraběte a ještě anglického k tomu a nakonec jí to ani nevyčetl, protože tam našel dívku, co ho okouzlila. Neříkám nic nového, ale tenhle film je určitě určen pro lidi, co si chtějí vychutnat nekomplikovaný příběh a smát se. Je nabit hezkými slovními přestřelkami a ruku na srdce, kdo si nevzpomene na úžasný diktát, který pomstychtivý bratr zadává své sestře, popřípadě jejich "anglický" rozhovor: Love you my havelock? - Your Havelock? Oh no, thirty forty - O.K. my boy, his masters voice. - Voice? Black And White. ()

Tanner

Je to v podstatě taková blbinka. Ale o to víc si na tom cením, že si u filmů tohoto typu parádně odpočinu a že mě baví. Dýchá z nich skutečná pohoda, což mi vždy, když se podívám na letopočet a uvědomím si dobovou situaci, přijde skoro neuvěřitelné, v první řadě však obdivuhodné. Klobouk dolů. ()

Tiiso

Neustálé přehrávání filmu ve všech našich tv stanic obludným způsobem srazilo zájem o tento nesporně kvalitní snímek prvorepublikové filmové produkce. Bude mě trvat ještě několik let než dokáži k tomuto snímku opět usednout. Tento můj čistě subjektivní postoj nic nemění na tom, že film patří k vrcholu filmové působnosti Oldřicha Nového, který v těchto letech střídal jednu roli za druhou. Snímek je kvalitní konverzační komedie, plná skvělých hereckých výkonů a situační legrace. ()

Rodin

Mám za to, že Nataša byla nejlepší česká prvorepubliková a protektorátní herečka. Film je strašná blbost a miluju ho. Ou jés, his mástrs vojs! ()

rottik-cb

Roztomilá blbost, ale rozhodně kvalitativně pod Fričův průměr. Do očí bije úplně jiný styl herectví (výrazná gestikulace, modelace hlasu, přehrávání) a vtipné jsou scény s tetičkou Pa. Evin příchod oknem pobaví, ale na popáté už ne… ()

DadysGirl

Nataša Gollová je tu kouzelná... navíc je to roantika jako blázen, i když to není úplně vidět... Vždy mě zaručeně pobaví! ()

topi80

Tak tohle je jízda od začátku do konce. Co na tom, že Fan Vavřincová předkládá příběh plný infantilního a dětinského humoru, tady to totiž stoprocentně funguje. Celý film táhne neuvěřitelně ztřeštěná Nataša Gollová, jejíž Eva je schopna provádět nejrůznější vylomeniny s takovou grácií a kouzlem, že máte po celou dobu trvání filmu pusu od ucha k uchu. U všeho jí neméně skvěle sekunduje celá armáda dalších bizardních postav, které se do tohoto filmu přišly znamenitě vyřádit. "Ty se zasnubovat nebudeš. Já tě zasnubuji." ()

karlee

Tak tady mě Gollová moc nenadchla, v Roztomilém člověku a Hotelu Modrá hvězda je lepší. Tady jenom pořád padá a hraje opilou, Nový má aspoň pár hlášek. Nejlepší potenciál má postava sluhy/komorníka, ale ta zas není nic moc zahraná, proč ji nedali Tréglovi? ()

IvonaK

Film ve kterém panovala akční atmosféra. Herci měli skvělý humor a Oldřich Nový mě dostával svým anglickým jazykem. :D ()

mac000

Klasika  prvorepublikové komedie. Ideální skloubení knižní předlohy F. Vavřincové a Fričova filmového rukopisu ! ()

Unka

Nataška je prostě vedle "Janžurky" a "Bohdalky" (obě zamlada) komediální hvězda s velkým H. Tenhle film je její exhibice, a proto ho mám moc ráda. Haaalóóó! ()

Hrabovo

Mile naivní prvorepublikový film, který přesahuje tehdejší průměr asi ponejvíce díky výkonu Natašy Gollové, která patří k tomu nejlepšímu, co se tehdy na plátně objevovalo. Oldřich Nový je standardně okouzlující a příběh o lásce k partnerovi, babičce i růžím jistě stojí za shlédnutí. ()

Týnidlo

Miluji filmy pro pamětníky, když vidím krásu a eleganci prvrepublikových hereček, jen tiše závidím (no, někdy to ani tiše neni). Eva tropí hlouposti je film, který samozřejmě baví, ale s grácií a elegancí. ()

Sagisia

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů pro pamětníky :) Už od dětství miluju tu scénu, kdy se Eva houpe na houpačce a pak zahučí do toho skleníku. Je to blbina, ale krásná... a Nataša Gollová dělá z tohoto filmu něco víc. Mimochodem, ty krásné dlouhé plisované šaty, co má Eva na sobě v domě Záhorských, jsou nadčasové! Brala bych je všema deseti i v dnešní době. ()

Kajislav89

Nataša Gollová zvládla svoji roli bravurně, tedy inteligentně a nikoliv naivně a zbytečně uječeně, jak se tehdy často stávalo v jiných snímcích. I přes její stěžejní pozici se to ve filmu hemží řadou hrabat, tajemníků, sluhů a Zdeněčků bez nichž by to prostě nebylo ono. Humor tu tak vytváří celá herecká sestava a výsledek je výborný. ()