Eva Norová se vrací domů z penzionátu, protože její teta bude mít narozeniny a ona pro ni chystá překvapení. Ví, že nesmírně touží po návodu na vypěstování odrůdy růží, kterou vyšlechtil její soused, továrník Záhorský. Potíž je v tom, že teta se sousedy příliš nevychází, a tak si Eva usmyslí, že návod na „Záhorské růže“ ukradne. Pronikne do domu jako uchazečka o místo sekretářky a ke svému překvapení se tu setká se svým bratrem Michalem. Ten se po letech strávených v cizině vrátil domů a cestou se seznámil s dcerou továrníka Záhorského Eliškou. Ta se právě snaží uniknout plánům své matky, která chce za každou cenu oznámit její zasnoubení s přihlouplým Zdeňkem. Proto požádá Michala, aby se vydával za jejího snoubence, anglického hraběte. Už tak velký zmatek zkomplikuje továrníkův tajemník Jiří Kučera, ve skutečnosti doktor Jiří Novotný, jenž se do domu vetřel, aby se zmocnil drahocenného náramku své matky. Rázná paní Záhorská ho získala jako zástavu a odmítá ho vrátit. Je víc než jisté, že dům Záhorských čeká rušná noc. (TV Nova)

De.lilah

Áj giv Jů a pensl. Iz it a pensl? Jes! It iz a pensl! - Miluju tón, kterým Oldřich Nový diktuje tyhle věty :) Nevím, co k tomu dál napsat, všechno bylo řečeno v ostatních komentářích. Ať to vidím poprvé, podruhé, posedmé nebo podvacáté, vždycky se směju. "Jonhhy, jak se anglicky řekne svatba?" "... ehm..e... ..." "Tak?" :) ()

liduskaa123

Přes 70!!! let stará komedie. Směji se i dnes. Nataša Golová je zábavná a velmi dobrá herečka. Svižný děj. Nádherné kostýmy, jednoduché a rafinované zároveň. Mám jen několik oblíbených starých filmů pro pamětníky a tento k nim rozhodně patří . ()

LenysekC

Já ten film prostě miluju! Od prvního záběru. Úžasně potrhlou Natašu Gollovou, jejího rádobydospělého bratra Oldřicha Nového a skvěle flegmatickou tetu Pa... Falešná sekretářka, falešný tajemník, falešný hrabě Kejml... :) Co víc chtít? Haaaloooo!!! Jdeme loooupit.... ()

tommicek

Legendární komedie s humorem, který je svěží i po několika desítkách let od svého vzniku. Skvělé herecké výkony, podpořené hudbou nejlepších swingařů své doby ... ()

dauby

Hezký film, ale na můj vkus trochu ztřeštěný, kvalit Kristiána zdaleka nedosahuje. Tři a půl hvězdy. ()

azraelka

A próóóč? Evin nezapomenutelný smích a její půlnoční pokus o loupež se Zdeňkem, kde Zdeněčkovi vrzaly botičky. ()

Claire27

Co k této roztomilé komedii napsat? Snad jen to, že tolik vtipných scén v jediném filmu se tak často nevidí. Martin Frič byl mistrem komedie a naši současní režiséři by tento film měli shlédnout alespoň desetkrát, ať ví, jak mají správně točit! Není možné nezamilovat si roztomilou Natašu, charismatického Oldřicha a tajemného Raoula. Kdo by nechtěl bydlet u tetičky, která jenom plete, mít za bratra anglického hraběte, kterým samozřejmě doopravdy není, a chodit loupit s pohledným mladíkem. ()

Ajcinka

Nejlepší film s dvojicí Gollová / Nový. Role sourozenců jim sedí úplně nejlíp. Kdykoli ho dávájí, nenechám si jej ujít. Hlášky "Zdeněček ztratil botičky" nebo "to sice nevim, ale pudu" či "jednou, dvarkát...." člověk jen tak nezapomene. Je také zajímavé pozorovat, jak se změnil pohled na svět. Ztvárnění 60 leté tetičky Pa by dnes vypadalo jinak než tehdy. Skvělá veselohra, která neomrzí. ()

the_weaver

Táto komédia navodila odľahčenú a pohodovú atmosféru najmä vďaka výkonu Nataše Gollovej a replikám tety Pa, ale nedokázala zakryť prílišnú naivitu a jednoduchosť scenára. ()

sarianna

"I give you a pencil. Is it a pencil? No, it is a pen." Krom toho, že tenhle film je geniální a podle mě nejlepší z prvorepublikové a protektorátní tvorby, tak ho mám ráda i proto, že Eva mi připomíná mojí babičku zamlada. ()

baron156

"Tak já jdu spát." Ty jdeš taky loupit? Nejlepší crazy komedie s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým. Nádherný scénář Fan Vavřincové. ()

sehnalkakac

Tyhle filmy dávají momentální české filmografii stále na frak. Má to styl, hlavu a patu, důvtip, ale hlavně herecký výkony jsou na tak vysoké úrovni, že se tomu málo co vyrovná. Pro mě film plnej použitelnejch hlášek do současné sourozenecké "lásky" :D ()

Holly_Molly

Příjemná veselohra ve který konstantně burácí dobová veselo-hudba a která je navíc herecky parádní jak je u většiny dobových filmů zvykem. Především Gollová je tady ve svý retardovanosti totálně rozkošná. :-) ()

Prochy

Okrem Nataši Gollovej, ktorá bola naozaj v tomto filme veľmi podarená, som tu objavíl Jiřinu Sedláčkovú. Veľká fešanda. ()

Producer

Vážení přiznejme si už konečně, že je to pěkná s..... jako většina prvorepublikových filmů. Humor filmu je tak neuvěřitelně prvolplánový, že snad i teletele je proti tomu psychologické drama. Nabízím pro srovnání zdánlivě podobný am. film z roku 1938 Leopardí žena (Bringing up baby), je to taktéž ztřeštěná komedie, herci se s těmi našimi srovnávat ani nedají a o příběhu ani nemluvím. Jasný důkaz, že zatímco první republika hrála stále své korektní odrhovačky filmový svět už byl mnohem dál. ()

Shadow

Vždycky, když si na tuto komedii vzpomenu, vidim Natašu Gollovou, jak chodí k tetě Pa oknem. A Oldřich Nový je taky úžasný, zvláště pak, jak je nucen hrát si na hraběte. Záhorské růže. Falešný náramek, který chce pro změnu Raoul Schránil. Opravdu se člověk nenudí. ()

Lenykov

Půvabný film... Role šité na míru pro Natašu Gollovou a Oldřicha Nového, komedie hravá, vtipná, inteligentní... Film na tehdejší dobu nadprůměr, dnes klasika... oh yes yes :))) ()

zuz_zuz

Nejlepší komedie z filmů pro pamětníky. Nataša Gollová je nepřekonatelná a Oldřich Nový ji perfektně sekunduje. Tohle můžu vidět pokaždé. ()