Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

Rockerman

Ne, že by se ze Stathama stal charakterní herec, ale tady svou roli zvládl velmi dobře a přitom se té "své" akční linie nevzdal ani v tomto filmu. Líbil se mi tento příběh válečného veterán z Afghánistánu, který dopadl až na dno mezi bezdomovce. Na zajímavosti, ale hlavně na síle nabírá snímek, když se Joe seznámí s jeptiškou, která bezdomovcům a potřebným pomáhá. Od pěti hvězd mě odradila až moc jednoduchá pomsta Joea za Isabelu, doufal jsem, že si to vychutná víc. Ale kdo ví, třeba si to ještě rozmyslím, protože je to moc pěkný film. Beru to od Jasona jako odškodnění za nepovedeného Parkera. Myslím, že lepší film jsem s tímto chlápkem neviděl! ()

Hapretor

Jméno Jason Statham mi evokovalo pořádnou akci, rozmlácené držky všude kolem, vzduchem letící auta, kousky budov padající skoro až za krk, hlasitou střelbu, ... tento snímek je poněkud klidnější, s romantickou (povedenou) sekvencí, akce je střídmá leč efektní, děj více méně divný, ale přesto zábavný. To, že Jason zvládá hravě i vážné role dokázal např. v "Bank Job". Čím méně se herec / čka "zaškatulkuje" do určitého žánru, tím lépe pro něj / ní. ()

mala_kea

Tahle psychická hra s divákem funguje. Bohužel ve spojení s Jasonem je to jak pěst na oko. Když už se těšíte na Stathama, čekáte, že nekope několik zadků. Tady jich však nakope spíš až příliš málo a to prostě fanouškovi Kurýra začne chybět. Pointa příběhu i scénář nejsou uplně marné, ale Jason by si zasloužil nějakou pořádnou akci, kde ze sebe může všechnu to zlobu dostat. ()

MickeyStuma

Jason Statham opět jako tvrdý bijec, ale v poněkud vážnějším tónu. Ano, tady je hlavní devízou potemnělý příběh o pomstě a vykoupení. Britské charizma je z filmu doslova cítit a absolutně nedává šanci ani pramalé ponurosti. Zajímavý je vztah hlavní postavy bývalého člena elitní jednotky s jeptiškou. Tady jsem krapet váhal co tím bylo vlastně sledováno. Každopádně to dopadlo podle uváženého mínění zcela opodstatněně a reálně. Snímek v mnohém překvapí nejen svojí syrovou atmosférou, ale i svými výkony. Jason opět prokázal, že je to především herec, který se nebojí ani dramatických rolí. ()

Wallis3

"JSTE TAKY GAY? " "NO, POSLEDNÍ DOBOU MĚ ZAČALI PŘITAHOVAT JEPTIŠKY" Vážný film se Stathamem, ale mě jaksi neoslovil. ()

Kingjiri

Ne uplně klasická Stathamovka, která však přes veškerej potenciál nakonec zustala převážně v průměru. Ale Statham se dost snažil a za to si rozhodně zaslouží velký plus. Snažil se taky scénárista, nicméně i přesto, že nejde o nekoukatelný akční drama, působí příběh rutinim dojmem. Akční scény dobrý, jenomže na úkor "dramatickejch" pasáží jich příliš nebylo. Sympatickej pokus o "jinej" akční film, je však dost co zlepšovat, třeba to vyjde někdy příště, Stathamovi bych to přál, tři silnější hvězdy. ()

darkreider

Na Jásona celkom hlboké drámo a síce je akcie pomenej, tak pán kvádro-mi-padne-ako-nikomu aj tak tu tam razantne pomelie nejaký ten póvl. Som spokojný. You got a knife? I got a spoon. Humor prichádza náhle a nečakane a pobaví. ()

gp_one

Hele lidi, na Stathama popyči dobrý. Jasně, je třeba brát hodnocení s rezervou, je to béčko jak stodola, ale jak jsem už psal, na Stathama hodně dobrý, takže proč ne 4 stars, že jo, byť jen z určitého úhlu pohledu. ()

bararich8

Myslel jsem, že tohohle už se nedočkám, Statham opět hraje v něčem koukatelném a dokonce to má snahu i o nějakou tu hlubší myšlenku. Ač se jednalo spíše o konverzační snímek s decentně dávkovanou akcí, líbilo se mi to a nakonec mi to ani nepřišlo tak hloupé, jako bývá v této kategorii zvykem. Příjemné překvapení a doufám, že takových to snímku uvidíme ještě více, 4*. ()

kersten

Wow, Statham dokázal zbaliť a pretiahnuť mníšku... Šikovný. Film slabý priemer ale nevadí, stále sa dalo na čo pozerať Vlastne len na Stathema. ()

Torgal

Statham po dlhšom čase v dramatickej polohe, kde hrá viac mimickým svalstvom ako bicepsami. A kupodivu to funguje i keď vo filme je akcie len minimálne množstvo. Jasne, Shakespearovský herec z neho nebude, ale je uveriteľný a jeho postava má hĺbku a dokonca aj poloromantická linka s mníškou funguje veľmi dobre. 6+/10 ()

Torpid

Tohle se dotklo mých pubertálních fantazií, které normálně potlačuju a schovávám, aby se mi nikdo nesmál. Ultradrsnej homeless, kterej si zacvičí na střeše a na pár měsíců se slepí dohromady. Jeptiška anděl, která se na pár dní převlíkne z černýho do červenýho a pak zase do černýho. Romance mezi nimi. Toto akční komix-drama mi vypojilo mozek a mám co dělat abych nepětkoval. ()

DAPDO

Od začátku jsem tušil, že Joe tu jeptišku vojede ! Po přečtení obsahu filmu jsem čekal klasickou akční podívanou se Stathamem, dočkal jsem se celkem nudy. Obsah bych trochu poupravil, asi takhle : bývalý člen elitní jednotky žije jako bezdomovec a alkoholik a vzájemně se zahřívá v popelnici se svou kámoškou. Po nakládačce od zrzavýho skřeta a vousatýho kolohnáta se po haluzi dostane do bytu, kterej je volnej, najde kreditku, kalí dál a hledá kámošku, která mezitím začne dělat kurvu. Spřátelí se s černoprdelnicí, která vydává žrádlo bezďákům a začne makat pro šikmooký v kuchyni. Na střeše domu se skákáním přes švihadlo dostane do formy, vyřeší před bistrem pět fandů fotbalu, načež si ho všimne vysoce postavenej Hočimin a nabídne mu práci pro mafii. Jeho kámoška je nalezená mrtvá, což mu sdělí už zmíněná jeptiška a pozve ji za to na výstavu fotografií kokotů, aby se z toho ona ožrala a i když se jí chce zvracet, Joe neváhá a i přes risk, že bude mít její blitky v hubě ji políbí. Pak už to jde rychle, Joe zbije ty co ho na začátku seřezali, zprzní jeptišku, najde vraha své kámošky a na střeše hotelu mu uspořádá leteckej den. Jeptiška si splní svůj sen a za 500 liber se jde podívat na balet, Joe se vožere a pošle jí na cestu do Afriky svoje fotky, asi kdyby tam nenašla nějákýho nabíječe, tak ať může onanovat nad jeho podobiznou. Joe se vrací do ulic, ale zachytí ho kamera, jestli ho nechytili, tak ho honí dodnes. Suma sumárum, po půlhodině jsem chtěl dát tři hvězdy, pak se z toho klubalo něco za dvě a nakonec může být Joe rád za jednu... Opět nechápu hodnocení tady, to snad házíte kostkou nebo taháte z klobouku ?! ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut