Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

papadoce

Zhrbený Statham lepší ako obvykle, je to vôbec možné ? Je a dokázal to Steven Knight. Slušné súboje, príbeh a atmosféra, ktoré udržia pozornosť. Ak máte radi Džejsona, pozrite si to. 3,5 hviezdy. ()

DaveSmith

Nemyslel jsem si, že ještě Statham umí zajít do vážnější roviny. Dneska mě přesvědčil o opaku. Akce je poskrovnu, ale zato kvalitní. Jinak mi ale pořád něco chybělo i přes uvěřitelnost příběhu. ()

Shitonit

Statham staženej na 30% akce... a je to akurát. Jeden z jeho filmů, kde je kupodivu mnohem víc keců než činů, ale pár dementů tam taky pěkně vyklepne. Dobrý. ()

Duke90

Konečně zase jedna z méně stereotypních Stathamovek, která má tentokrát i větší dějovou hloubku a Jason, když chce, se stále umí předvést nejen jako mlátička s kamenným obličejem, ale také jako docela charakterní herec. I když má "Redemption" k áčkové podívané ještě daleko, už je to pořád víc než jen zábavná oddychovka a proto nakonec hodnotím slabší čtveřicí.... Celkově to vidím na 70%. ()

TaNya_

Musím říct, že tohle je jeden z mých oblíbených filmů se Stathamem. Nepotřebuje tu likvidovat hordu padouchů každých pět minut ani sypat hlášky z rukávu, ale přesto zanechá působivý dojem. Vůbec mi nevadí pomalejší tempo a naopak o to víc vynikne atmosféra "druhé" strany Londýna a především opravdu dobrá hudba. ()

Nightmare89

Prvú polovicu som bol doslova (ale veľmi milo) šokovaný, že s akou to "stathamovkou" mám tentokrát dočinenia. Bohužiaľ, v druhej polovici sa Steven Knight snažil presne o to isté, o čo sa Refn snažil v Drive a s presne rovnako rozporuplným výsledkom. Snáď sa už konečne niekomu podarí vyvolať vzplanutie artovo-melancholických emócií v rámci kriminálno-násilnickej sugescie (a v dokonalo uveriteľnej forme). Čakám... ()

DJ Kritik

Páčilo sa mi. Nehladám v tom logické sledy ani nejaký myšlienkový či obrazový odkaz, jednoducho pozeral som na akčný film, ktorý ma nenudil a kde postavičky boli príjemné. ()

lucky.loo

Redemption Jsem rád, že Steven Knight dal svým scénářem a režií větší možnost Jasonovi Stathamovi k hereckému vyjádření. Ten se ho zhostil se ctí. Film o válečném veteránovi, který se díky nočním můrám nemůže zpět vyrovnat s běžným životem v civilu, ale zoufale touží před finální sebedestrukcí ještě přeci jen prožít a udělat něco dobrého. Akční film, obsahující drsné scény, úsměvné momenty, romanci a do sebe velice hezky nenásilně zapadající příběh mne skutečně oslovil proto dávám. Hodnocení: 83% ()

64B

Rozhodně zase trochu jiný styl Jasona a to mu přičítám jenom k dobru. Upřímně musím říct, že na začátku filmu jsem měl velký problém ho vůbec poznat. Pomalejší akčňárna s kapkou víry a dokonale okecaný (viz sousedka? která mu klepla na dveře). Film se mi prostě líbil, i když nebyl na oscara. Ode mě - za 3*. ()

jafuska

Konečně herec Statham hraje v dobrém filmu, nemusím ho vidět v klasických akčních filmech, ale tady hraje člověka, který má v sobě lidskost, morálku pro spravedlnost, a celkově je to celé moc pěkně natočený, až si říkám, jak je možné, že v jiných žánrech hraje tak béčkově? ono asi opravdu záleží na scénáři a režisérovi, jak film pojme a natočí se všechno tak nějak lidštěji, a pak jsou vidět kvality.a tady je to jasná volba ()

otilrak

Proč má ve všech filmech Jason kvádro? To jsem si řekl při shlížení traileru. Filmu jsem moc šancí předem nedával, o to milejší bylo překvapení, že se o špatný snímek nejedná a že se nemohu odtrhnout od obrazovky. Dobrá dějová linie se zajímavým ukončením. Je dobré vědět, že Jason zatím velké chyby ve výběru scénářů nedělá. ()

gicous

Na rozdíl od vybroušeného scénáře k Špíně Londýna se tady Steven Knight rozhodnul rozjet příběh do několika stran. Akční část, kdy Statham předvádí svůj standartní bojový potenciál, je dobře natočená. Akce je dravá, drsná a přehledná. No, nicméně nečekejte žádné akční hody. Statham předvede pár triků a tím to hasne. Potom je tady jakási pseudoromantická rovina s jeptiškou, která na mě moc nefungovala. Fakt, že se služebnice Boha chvilkově zamiluje do exmariňáka mlátíci lidi pro činskou mafii je na mě až příliš utažená za vlasy. Dále tady máme Stathamovu samaritanskou činnost, potom taky resty s jeho bývalou manželkou, ještě pátrání po vrahovi jeho přítelkyně a na závěr několik traumat z minulosti. Na film o 100 minutách celkem dost témat, které by vystačily na tři podobné snímky. Ale ať jenom nekritizuju. Současně musím říct, že Knight dokázal několika scénám vtisknout velice působivou atmosféru, jenž na mě patřičně zapůsobila. Taky měl šťastnou ruku při výběru herců včetně Stathama, který ukazuje, že není pouze stroj na mlácení lidí, ale taky chlap z masa a kostí se srdcem na dlani. Redemption není čistokrevný akční film. Chvílemi ma ambice být i trochu psychologicky propracovanější podivanou. Bohužel trpí přílišnou touhou zachytit několik zásadních témat najednou a v důsledku toho ztrácí na působivosti a síle dopadu na diváka. 6/10 ()

kiros179

Statham jako mánička v deliriu ujíždící si na kolibřících, tohle jsem musel vidět kdyby na chleba nebylo. Ale teď vážně. Já mám to tyto "UK" filmy prostě slabost (takový ten mix řeči / hudby a prostředí), když k tomu přidáte ještě naprosto neodolatelnou východoevropskou angličtinu Agaty Buzek, nepřepálenou nálož akce a trochu love story v pozadí, ani se nedivím, že do dopadlo vcelku dobře. Nečekejte akčňák roku, ale pochybuju, že se budete nudit. Statham každopádně stále jeden z mála, kteří nám pořád připomínají upadající lesk akčních drsoňů z minulé dekády, to mu nikdo neodpáře.70% ()

vieriX

Trošku se tu hraje na melancholickou strunu což může byt i nemusí být dobře v případě Stathama, který se úplně nejlépe cítí při rvačkách a soubojích než, aby tu předváděl nějaké herecké výkony. Akce tu není moc, ale když tu je jsou to ty klasické souboje na ulici a tak. Hodně se tu mluví akce tu je až na druhé koleji. Je to sice netypické pro filmy od Jasona, ale občas změna není úplně na škodu. ()

konysua

Příběh ze staré školy a na tom to taky krachuje. Příliš jednoduché na dnešní dobu + hodně divná jeptiška. 6/10 ()

angel.CZ

Nudné, utahané a dlouhé... nevím co ktomu dodat, když už to neuvidím za nějáý čas, vůbec nic se nestane ! Není to chyba herců, ale prostě je to skoro o ničem, stejný film by se dal natočit i za polovinu rozpočtu a s jinými herci a co ? Ano, dopadlo by to stejně... 30% ()

Daryl.Dixon

Filmy se Stathamem mám rád, ale tenhle ve stylu co se vleče, neuteče, se opravdu vlekl. Navíc se to místo Crazy Joe mohlo klidně jmenovat Bláznivá jeptiška, protože zatímco Statham měl jen občas halušky a choval se úměrně veteránovi z války, tak jeptiška si odškrtávala jednotlivé body v desateru, jakoby to byl seznam úkolů, které tento měsíc ještě nestihla, včetně nezabíjej nebo nesesmilníš. Mám pocit, že jen jméno boží nevzala nadarmo, ale třeba mi to někde uteklo. Kdyby byl film o něco svižnější, tak by mě to asi zaujalo víc, ale takhle je to pro mě jen průměr. Více drama než akční. ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut