Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

Kaka

Zřejmě první v podstatě neakční film se Stathamem, který nutí diváka přemýšlet. Tomu se říká progres. Povedlo se to tak na půl cesty. Myšlenky byly sice pěkné, Statham se občas snažil i hrát, ale stejně jsem mu toho bezdomovce moc nevěřil. ()

Spiker01

Takže další Stathamovka. Ale tentokrát se opravdu jedná o úplně něco jiného. Akční souboje jsou upozaděné, ale když na ně přeci jen dojde, je to pecka. Co se týče příběhu, tak věřím, že si na něm dal scénárista opravdu záležet a mnoho lidí to osloví, ale já nejsem ten případ. Statham je na začátku s vlasama a trpí posttraumatickou stresovou poruchou, se kterou se musí nějak vypořádat. Nějakým zvráceným způsobem ho to táhne k jakési jeptišce, která ho krmila, když byl na dně a on se do ní zamiloval či co. Při pasážích s jeptiškou jsem myslel, že zdechnu nudou, jinak ale příběh nekritizuji...60% ()

sud

Pozoruhodný thriller (nikoli akční film) na vděčné téma útěku před minulostí se skvělým Jasonem Stathamem. Mít tak pohlednější partnerku, charismatičtějšího protihráče a zbavit se nastavovaného závěru, byl by víc než "jen" pozoruhodný. 60%. ()

akisha

Film se Jasonem, co má hlubší myšlenku, je jev nevídaný. Pěkný, civilní herectví (obzvlášť křehké Agaty Buzek - netypické krásky, ale i Jason je schopen širší škály výraziva, než např. v Kurýrech) a zajímavej příběh, sem tam nějaká menší akce, Jason se houmlesácky potácí, brečí... Veliký překvapení, ale sedlo mi to rozhodně víc, než typický jeho filmy a bylo by určitě fajn, kdyby sem tam natočil něco ambicioznějšího, jako je Crazy Joe, protože na to - ač je akční hvězda - má. ()

castor

Statham pořád chutná. Sice se nemusí pouštět do úplných experimentů (na sociální linii jeptišky jsem si dlouho zvykal, a ač byla pro děj podstatná, stejně kladivo moc na hřebík neudeřilo), na druhou stranu je fajn, že mu v rodné Anglii věří i tak trochu jiní režiséři a dávají mu odlišné příležitosti. Jeho hrdina v minulosti napáchal několik ošklivostí a teď má šanci si alespoň ve své duši udělat generální úklid. Vstupuje tak do nových a nových levelů, získává další peníze a náklonost polské jeptišky a tvůrci postupně odkrývají další z jeho bolístek. Trocha mudrování o životě, tak trochu naivní cesta za vykoupením, sebedestruktivní pointa, nelítostní řezníci, minimalistický Statham, špína Londýna a dvě duše, které se potřebovaly potkat. K zahození to není.. ()

*CARNIFEX*

Joey je bývalým elitným vojakom pôsobiacim v Afganistane. Momentálne prežíva ako "homeless-ák" v uliciach Londýna. Nemá totiž na výber. Skrýva sa pred vojenským tribunálom. Joey si uvedomuje, že svoj život musí od základu zmeniť. No nebude to také jednoduché. Musí vykonať ešte poslednú úlohu. Nájsť vraha dievčaťa s ktorým prespával na ulici v jednej krabici. Aj keď tento film vyobrazuje toľko náhod, že by z toho jeden "upad", kupodivu nie najhorší snímok. Stále sa to však nevyrovná snímkom kde Stantham skutočne zažiaril najviac - Podfu(c)k, The Bank Job, Lock, stock and two ... ()

Spooner

Tak trochu netradiční Stathamovka, která má sice stejně béčkovej příběh jako ostatní, ale klade se zde hlavně důraz na dva hlavní charaktery. A i přes mé menší výtky ke vztahu Jason a jeptiška, to celé funguje až překvapivě dobře. Jason Statham navíc celou roli uhrál ze ctí a docela mě svým výkonem až příjemně překvapil. Jde to zkrátka i bez kopandů a klidně by mi nevadilo vidět Jasona ve vážnějších rolí častěji. 70% ()

Wacoslav1 odpad!

WTF?! co tohle kurva melo bejt??? uz kdyz Statham dostane na zacatku nakladacku nasadi trpitelskej vyraz a po celej film se vsude potlouka jak bozi umuceni tak jsem si rikal ze neco neni v poradku jeden vystresovanej valecnej veteran co si hraje na bezdaka a pritom bydli v baraku a ma auto co se tyce pribehu tady nejakej byl? ze jsem si ho nevsimnul no par souboju se tu sice najde ale jsou kratky a odflaknuty zkratka a jednoduse se Stathamem do jde posledni dobou pomalu ale jiste do kytek lec neveril jsem ze by mohl jeste vubec natocit neco horsiho nez megastupidni Safe a Parkera ale nic neni nemozne jinak myslete si o mne co chcete ja vim ze Stathamovi fans z toho budou vycakany i tak jako ja ho mam taky rad ale tenhle chlap byl proste vzdycky drsnak a bitkar na nic vic nikdy nemel a jak se zacne pokouset o neco jako herectvi nemuze to dobre dopadnout a ja proste nejsem slepej abych tohle nevidel takze hodnotit si muzete kazdej jak se vam zachce ja vam to neberu ale mne tenhle film udelal lobotomii a navic kdyz se nam drsnak Jason na konci samotnym dojetim rozplakal tak uz jsem to musel vypnout to se fakt nedalo... ()

Xmilden

Hodně netradiční Statham. Diváci, kteří budou očekávat jen další bezduché mlátičky budou hodně překvapeni. Neumím si to vysvětlit, ale tento ojedinělý kousek mě bavil hlavně svou přesvědčivostí. Zajímavý příběh o tom jak jeden z chlápek z ulice ještě naposledy povstal, aby se posléze zase dobrovolně stáhnul do ústraní. ()

LiVentura

Na Stathama až příliš nevídaný kousek zamýšlejícího se vál.veterána, který nehodlá nechat náhodu netknutou a využít "podané ruky" a pomstít smrt kamarádky.. ()

Fiftis

Pravdepodobne tu bol zámer, vniesť do zažitého subžánru zbesilej akcie trochu hlbší príbeh. Na môj vkus to ale bol zostup k miernej nadpriemernosti a chýbalo tomu akékoľvek napätie a predovšetkým humor. Začiatok je dosť uťahaný ale zápletka sa mi páčila natoľko že som sa tešil čo bude ďalej. Čakal som na konci nejaký Stathamovský masaker, ale zúčtovanie s hlavným zloduchom bolo podané neprehnane. Bitky boli surové a brutálne. Celkovo som bol ako tak spokojný, ale jedná sa o jeden zo Stathamovských filmov, ktoré nie sú nejak prevratné a nebudú dlho pamätateľné. ()

Shakers

Nie je to klasická Stathamovka, takže žiadne bang bang nečakajte. Je to skôr dráma o vojnovom veteránovi, ktorý v podstate hlada sam seba. Pravdu povedať by som bol radšej keby v tomto filme Statham vedel kam patrí a záver by bol trošku akčnejší. Príbeh je celkom dobrý, ale chýba mu stúpajúca tendencia. Tie scény skratka nemajú väčšie váhu a celý film sa nosí na rovnakej vlne, čo je pre mňa asi jediné mínus. 65% - 3* ()

Pepinec

Navrhuju, aby se natočil film, ve kterém by spolu hráli dlouhovlasí Nicolas Cage a Jason Statham. Jmenovat by se to mohlo třeba "Dva vlasáči tankují gangstery" a děj by byl zasazen do vzdálené budoucnosti, kdy na Zemi dojdou holící strojky. To by potom bylo crazy. A dost možná i cool nebo funny. Pokud by ale někdo snad chtěl slyšet nějaké české přídavné jméno, které by k Joeymu pasovalo, tak divný. Jo, Divný Joe, to je ten film, na kterém jsem včera byl. Jason moc neběhal, ani nejezdil, omezil se na jednu ušmudlanou jeptišku, no a s tímhle velkou díru do plátna neudělá... ()

Madsbender

Kvalitný filmový zážitok korunovaný charakterným Jasonom Stathamom? Povedať mi toto niekto pár týždňov dozadu, s radosťou by som ho vysmial a poslal kade ľahšie. Lenže potom prišiel Hummingbird (za prvé sa mi americký názov páči viac, za druhé má lepšiu náväznosť na príbeh ako "Crazy Joe") a ja som ostal mierne v šoku. Najprv mi ho však privodil samotný vývoj príbehu - post-militaristické hobo drama, to nie je niečo, čo vidím každý deň, tobôž nie v hlavnej roli s jednou z legiend akčného žánru. A že to pripomína európsku light verziu Ramba s väčším príklonom k dráme a thrilleru než tomu akčnému, už vôbec nie. Z nepredvídateľného počiatočného konceptu sa po sérii udalostí dej preklápa do štýlovej londýnskej gangsterky, obohatenej o romantickú líniu a etnicky rôznorodú skladbu miestneho podsvetia. Stathamova postava má viacero rovín - za prvé je to hľadaný armádny utečenec, za druhé muž so sklonom k násiliu ktorý miestami nezvláda situáciu a jeho elitný výcvik je v tomto prípade skôr na škodu, pretože sa to môže skončiť zle, za tretie je človekom, ktorý pociťuje lásku, chce sa vykúpiť zo svojich hriechov a odvďačiť tým, ktorý mu pomohli, keď bol na tom najhoršie. Joey Smitha by sa dalo dôkladne rozoberať nadlho a bol by z toho istotne zaujímavý článok, ale chcem sa dostať momentálne hlavne k jednej veci - a tou je akcia. Až minimalisticky uveriteľne spracované údery a kopy ma dokázali presvedčiť (aj tým, ako dynamicky a pritom realisticky ich kamera zaberá), že je skutočne bývalým elitným vojakom, ktorý ešte všetko zo svojho remesla nezabudol. Steven Knight taktiež nemá strach preniesť výdobytky vojenskej špionážnej techniky (teda zábery zo satelitov, dronov atď.) z Afganistanu do pulzujúcej metropole a ukázať nám, ako sofistikovaný je už v súčasnosti "Veľký brat". Film je podhodnotený hlavne z toho dôvodu, že tu v súčasnosti nepociťujeme povojnovú spoločenskú depresiu zmiešanú s radosťou z konca, to za prvé. No a za druhé preto, že práve narozdiel od Ramba toto nie je akčné béčko, ale seriózny film, aký od toho čakal málokto. S hlavnou postavou ako psychicky narušeným jedincom pokúšajúcim sa zlepšiť svet (to na margo "divného scenára" - vážne je možné prehliadnuť, akú silnú traumu Joey prežil a stále prežíva, pretože ju nedokázal prekonať?). Jasné, nie je to najlepší Knight (i keď, ja som zatiaľ iného v celku nevidel), ale takéto podhodnotenie si jeho londýnska resocializačná konsolidačná gangsterka nezaslúži. 80% P.S.: Ignorujte všetky plagáty okrem toho Hummingbird, sú zavádzajúce. ()

Cappuccino

Nebyť Stathama, tak väčšina užívateľov vôbec nebude na filme vyzdvihovať komornosť, serióznejšiu story, nádych romantiky (i keď zbytočnej a absolútne nefungujúcej) a všemožné porovnávanie s jeho čisto akčnými snímkami, ktoré sú síce čas od času bezhlavé, prostoduché, miestami až béčkové (čo je niekedy dokonca plus), no aspoň na mňa pôsobia úprimne, na nič sa nehrajúco. Joeovi som to jednoducho a skrátka neveril. ()

-OverLord-

Statham v jedný ze svejch klidnějších rolí, kterých zrovna moc není. To mu ale stejně nebrání nakopat pár zadků, zpřelámat pár hnát a zabíjet šmejdy. Při tom se Jason celej film tváří ultra drsně a diváka to baví. Syrová a temná underground atmosféra Londýna je výborná, vedlejší herecký obsazení - i když víceméně neznámý - je fajn a příběh - ačkoli se točí celou dobu kolem jedný, možná dvou zápletek - diváka chytne a donutí zapřemýšlet, jak se to bude celý vyvíjet a jak to asi dopadne. ()

misterz

Stathama mám v akčných filmoch veľmi rád, no tu mi to prišlo až príliš cukríkovo vyumelkované a s patetizmom, ktorý fackuje. Nechýbalo tu nič, čo by snáď mohlo diváka rozplakať. Na všetko sa pamätalo: bezdomovci, charita, mníška čo dostala nové šaty... Na druhú stranu aspoň tá akčná stránka ušla, ale mohlo jej byť viac. Slabší priemer. 55/100 ()

mzss1

No tak máme tu další Stathamovku. Jenže tohle je od všech filmů se Stathamem odlišný nejvíc jak to jen jde. Není to žádná klasická akční Stathamovka, ano žádný nekačný thriller s nekompromisným Jasonem. Ikdyž zde v mnoha momentech Jason působí nekompromisně. Jeho postava ve filmu je taková zvláštně rozporuplná. Rozhodně je toto dílo velmi netypické a každému divákovi může sednout jinak. Mě to ale dost bavilo. Úvod filmu je výborný, sice moc nenapoví jak se bude film dále ubírat, ale máme tu bývalého veterána z války, který je díky hrozivým událostem poznamenán tak, že žije na ulici. Postupem času bude jednu chvíli dělat pro místní lidi, mlátit lidi a dostávat z nich informace atd. Takže první 1/3 filmu je celke zajímavá. Ta druhá 2/3 filmu je snad nejlepší částí. Vnímáme zde postavy, Jason tentokrát zahrává do dramatické polohy a sem tam utrousí nějakou výbornou hlášku až jsem se třikrát během filmu zasmál. Snímek je téměř nekační asi jako film Blesk. Jenomže Blesk mě vůbec nebavil, zato toto dílo jo. Máme tu asi tři akční soubojové sekvence, kdy Jason zmlátí pár týpků. No je to teda bída, takhle málo soubojů, ale naštěstí si mě film celkem získal, tak si udržel moji pozornost až do konce. 3/3 filmu je už trošku slabší, což je škoda. Ve 2/3 filmu vše dramaticky gradovalo k velké dokonalosti, ale pak se to trochu zasekl a finále je zvláštní, ani špatné ani dobré. Velkým kladem je i hudba, která je na béčkové poměry hodně vydařená. No herecký výkon Jasona Stathama se vydařil, opravdu se překonal, výborné hlášky, výborně seharná a pro něj netypická role napůl bezdomovce, dokonce ke konci brečel, no klobouk dolů. Ale nedostatek akce, slabší poslední půlhodinovka a nějaké ty nedostatky či nelogičnosti - to se prostě nedalo odpustit. Herecké obsazení je na tom velmi dobře. Jason u mě teda vede. Nebo herečka co hrála přítelkyni Jasona - ta mě také bavila. Zbytek v pohodě. No, je to velmi netypický a nekační film, ani nevím jak bych to mohl zařadit. Mírně depresivní drama v jemně thrillerovém podání a k tomu 3 akční souboje. Je mi jasné, že lidé budou na film nadávat, že zde není akce, ale to budou bez urážky spíše lidé, kteří nejsou stoprocentní fanošuci Stathama. Ale fanoušci akčních filmů. Kdo má rád Stathama, tak mu dokáže odpustit, že zde neměl moc akce. Jako, je to na druhou stránku škoda, že ho moc zde nevyužili, ale i tak se mi film celkem líbil. Tu čtvrtou hvězdu mu dávám zaslouženě. Rozhodně po herecké stránce je to jeho nejlepší film. Respektive nejlepší herecký výkon. Je to výsledně na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Některé scény mohly být lépe a srozumitelněji podány, ale přesto jsem se bavil a ještě tak dvakrát se na film klidně podívám. Hodnotím na dobrých 70% = **** ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut