Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

IQ Tiqe

Krásná atmosféra, pomalejší tempo a až idylický příběh o Jasonu Stathamovi – houmlesákovi s těžkou minulostí, který přijde jak slepý k houslím k slušnému živobytí, potká jeptišku, změní se a začne si hrát na pánaboha. Pro mě lehký nadprůměr, který se mi trefil do nálady a některé narážky a chemie stály za to. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Príbeh, ktorý sa mohol stať námetom ako pre artovú drámu, tak pre čisté béčko. Vznikol z toho proste iba "normálny" film, ktorý je ale aj tak dosť zvláštny. Statham predvádza niečo ako skutočný herecký výkon, jeho postava je značne ambivalentná a my po jednom zo záverečných zistení nevieme, aký vzťah si máme k nemu zachovať. Neobskakujú okolo neho modelky, ale bývalá manželka priemerného vzhľadu a istá jeptiška s tajomnou minulosťou. Londýn tomu pridáva dosť na kúzle, napriek všetkým kladom ma ale film trio Knight, Statham a Buzek nepresvedčili, že ich film nemohol byť ešte lepší. ()

Frajer42

No, přežil jsem to. Rozhodně to není žádný super skvost světové kinematografie, ale to snad bylo předem jasné. Koukneme se na londýnské bezdomovce, londýnské podsvětí, dokonce i pod sukni londýnské jeptišce. Akce je velmi málo. V ději nepozoruji také žádné zázraky. Typický příběh o pomstě. Nic víc. Jistá odlišnost oproti ostatním filmům je to snad v tom, že v ostatních filmech Jason nepláče. Tohle je spíše taková melodramatická pohádka, než akční kousek. Film mi byl doporučen překvapivě slečnou, takže možná to pan režisér tvořil opravdu pro něžné pohlaví. Mně osobně tento snímek nemá co nabídnout. Lepší hvězda. ()

Kudly4

Po všech těch ultra akčních Stathamovských jízdách přichází něco zcela jiného. To, že to bude tak silný film, kterej ve mě rozproudí nádherný pocity, jsem nečekal. Možná je to naposled, co jsme Jasona v takovém filmu viděli,(slzy a úsměv !!) i když byla by to velká škoda, protože má na to, aby hrával i vážnější role. No nic, utřeme slzičky a pomaloučku se budu připravovat na obvyklej nářez v Homefrontu ... už zanedlouho :-) ()

AppleCore

Jason Statham ve snaze najít sám sebe chodí po Londýně, sem tam někoho zmlátí a tváří se strašně dotčeně. Jenomže to putování městem nepřináší nic než nudu, lepší bitku jsem zažil na sobotních pivních slavnostech a hereckej projev si sebou Statham nosí na každý natáčení stejnej. Je to sice docela jinej film, než ve kterých se běžně vyskytuje, chybí mu ovšem cokoli, co by mělo šanci člověka zaujmout. Žádný napětí, minimalistickej rádoby tragickej hudební doprovod, nulovej děj, trapná vztahová linie s jeptiškou (hodně otravnou nutno říct), žádná motivace koukat do konce a naprosto zbytečná charakterní vložka ve formě post válečnýho traumatu (takovejch týpků se na plátně objevilo už hodně a lepších). Doufám, že mu do dalšího bijáku daj bouchačku, aby se moch vykoupit jak se sluší a patří. ()

swamp

Redemption (nebo chcete-li Hummingbird) je snímek mající rysy jiných filmů se Stathamem, ale nemá s nimi (krom herce) prakticky nic společného. Měl jsem pocit, že hlavní hrdina (i celý film) jde odnikud nikam. Takový špatný pokus o Drive. ()

cukorek

Film sprevádza vynikajúca téma a to či skutočná realita, alebo dobročinnosť za menom božím ma v živote ozajstný význam. Tento príbeh dáva za pravdu skôr reálnemu konaniu dobra s ozajstnou formou, kde vládne zub za zub a kde sa životu pozeráme priamo do tváre. Aj keď takmer všetky momenty patria dramatickej úzkosti a len občas prišlo "k lámaniu kostí" celkom mi to vyhovovalo. Stathnam vynikajúco prezentoval zabijaci stroj, ale aj citlivého muža a otca, ktorý hľadal v sebe aspoň kúsok dobrého. Konečne nepôsobil len ako hodený kameň do vody, ktorý priamočiaro padá na dno ako vo filme Kuriér, ale dokázal dobre zahrať aj náročnejšie obsadenie. Osobne som jeho mimo akčné kvality už ocenil aj vo filme London, takže teraz mu "tlieskam znova". Úctyhodné prevedenie anglickými ulicami spestrilo aj životné nešťastie mladej Cristiny, ktorá svojím príbehom z detstva dodala filmu ďalšie plus. Steven Knight proste nič nenechal napospas a tak ako pri filme Prísľuby z Východu trafil žáner krimi - thriller celkom slušne. 70% ()

Claw

Statham se zde rozhodl vypadnout z drtícího vlivu kamaráda Stalloneho a běžných akčních méně-rozpočtových jednohubek... a nasedl nám do akčního dramatu, které vypadá moc hezky, má slušný rozpočet, funguje docela dobře, obsahuje velmi málo sestříhané souboje - což je největší priorita, jinak bych dal o stupeň méně v hodnocení - a také nějakou tu romantiku a jak již bývá zvykem, také otázky osobnostní a osobní psychické krize, otázky víry, náboženství... aha vlastně!! Tohle jeho ani běžné akční filmy již neobsahují!! Tak to jsem se spletl, protože tvůrci nás na jedné straně otravují jeho nekompromisní brutalitou v rámci služeb pro čínské triády (což palec nahoru) s platonickým vztahem s jeptiškou a nadnesením otázek dobra a zla, víry v Boha apod!! A to teda sem si říkal (oba palce dolů...), že tvůrci přestřelili, protože to působilo trapně a na Stathama ještě víc trapně... no budiž, uznal jsem to tvůrcům, protože jinak je film moc fajn. Každopádně je to prachsprostá vykrádačka Gibsonova "Paybacku", což vytvoří někomu z počátku kyselý škleb, ale později nás přece jen Statham rozehřeje akcí, jak jsme zvyklí a až metrosexuálním vystupováním v dobré polovině záběrů... navíc s tou hodně fajnovou choreografií. Nebylo to vůbec tak dobré, jak jsem očekával, ale nebylo to ani vůbec špatné... /70%/ ()

SeBig odpad!

Já nemám slov tohle mě naprosto zklamalo já nevim co na tom jako vidíte akčního? Jako ano jsou tam dvě tři bitky ale to je všechno jinak po celý film nějaká zasraná hnusná vyhublá jeptiška která mi lezla nehorázně krkem ani neuměla pořádně mluvit..20 vteřinový tichý místa bez mluvení jenom čumim na jeptišku jak řídí auto? Dělate si ze mě prdel? Uplná nudná pičovina že se divim že se Statham takový kokotine upsal je mi ho líto vtom filmu opravdu zvrácenost.. tohle neni akční ani za mák. Přemýšlel jsem že dám hvezdu aspon za tech pár fightu ale to proste nejde.. utrpení.. a fakt náhoda že se vloupá do domu ve kterém NÁHODOU není alarm, NÁHODOU si majitel vyrazil na výlet na skoro celý rok a náhodou mu to řekne do záznamníku..a jeste ktomu mu NÁHODOU prijde kreditní karta i s pinem?? To si ze me už fakt delate prdel ne? Nebudu tuhle hloupost už dále rozebírat co si otom myslím jsem napsal. Doufám že další film co si pustim bude lepší.. ()

klerik

Zvláštny film. Pár súbojov je len z nevyhnutnosti, že tam hrá Jason. Celé je to vlastne béčko - žiadna originálnejšia téma tam nie je (bývalý vojak má z vojny traumu, jeptiška hľadá zmysel života), ale napriek tomu máte pocit, že pozeráte na zmysluplnú drámu. Niečo podobné dokázal kedysi ODTRHNUTÝ Z REŤAZE, akurát z postatne väčším množstvom akcie. Fakt nezvyčajný film. Z opatrnosti dám zatiaľ radšej len tri... ()

Chrustyn

Nový akční film se Stathamem může u někoho vyvolávat nadšení u druhých zděšení, ale v tomto případě, bude po jeho skončení jedna ze stran nadšená a druhá zklamaná. "Redemption" svým popisem příběhu, naznačuje další béčko, ale ve výsledku se jedná o velice slušný, skoro až inteligentní thriller, který si více užijí příznivci filmů, které se zaměřují na postavy a vyprávění, než na samotnou akci. Najde se zde pár soubojů tělo na tělo, ale určitě bych film nenazýval "akčním". Nejedná se o nic velkolepého, ale film potěší civilním výkonem Jasona Stathama i atmosférou. ()

Marze

Toto je film, který měl marné ambice stát se něčím více než jen akčním kouskem. Film je hluboce smutný, frustrující film a je to takový úvod do Stathamovi citlivé stránky. Je zde hodně scén, které fungují ale nefunguje to celkově jako film. ()

BMW12

Jason Statham má vlasy!!! :D Crazy Joe je jeden z těch horších filmů Jasona Stathama. Jedná se o drama, tudíž nečekejte moc akce. Přišlo mi to takové nudné, příběh nic moc, Jason by měl raději točit akční filmy a né tyhle dramata. ()

Roman.Ticka

Jason je sázka na jistotu a stále to potvrzuje. Je to jeden z osvědčených týpků, jehož přítomnost mi dělá radost, ať střílí ze zbraně či slovy nebo jen tak plandá městem či kanálama, aniž by vydal jedinou hlásku. V tomto víceméně čistě sociálním dramatu o posttraumatickém syndromu obou obětí, jenž si nesou po celý svůj další život jako břímě a úděl, se dostalo i na pár fajnových akcí pro fajnšmekry bojových i vtipných (vernisáž fotek přírodních penisů ;-) "Šaty pošlu do Afriky, ne že ne!"☺ K tomu příjemná doprovodná hudba a naděje, že alespoň občas dojde na spravedlnost a správnou věc, co na tom, kdo a jak ji udělá a zda se dotyčný stane dobrým člověkem. Když zla je všude tolik... ()

honajz

Tak pochopil bych, že to není ani akční film, ale sorry, není to ani filozofující film, protože využívá jedno klišé za druhým, takže se té historce moc nedá věřit (válečný veterán má trauma, rozbitou rodinu, neuvěřitelné štěstí při "výběru" bytu - tohle samo o sobě s s tím bytem a kreditkou bylo z říše nereálna, chce konat dobro...). A když do toho ještě přimícháte jeptišku (!), která má taky trauma (a pravděpodobně trpí anorexií), je těch klišé a náhod tolik, že tak nedůvěryhodnému filmu odmítám věřit a děj, postavy i jejich snahy jsou mi ukradené, protože prostě je to celé neživotné a vycucané z prstu. ()

SOLOM.

Celou dobu jsem si říkal, co Jason Statham na tom „ anorektickém tučňákovi v jeptišských hadrách“ vidí, vždyť je tolik krásnějších bab – no a pak jsem zapátral na netu a zjistil, že když Agata Buzek chce a „hodí si pytel na hlavu“, dokáže být v jiných filmech celkem rajda a ani s nahotou nemá problém. No jinak film žádná sláva, pár solidních akčních scén a soubojů by se tu našlo – pro nenáročného diváka, ale žádná pecka to taky není. Plešoun hrál už v mnohem lepších filmech. Asi taky omrknu nějaké baráky, jestli tam není nějaká bukvice, co jezdí na půl roku někam do ciziny, nekontroluje si pohyb na účtech a sousedi na vás nezavolají poldy…Ale taková pohádka se dá asi prožít jenom v Americe nebo Anglii… ()

Morholt

Jason tentokrát nevystavoval svoje namachrovaný tělo, ale musel ukázat, že umí užívat i obličejový svalstvo. A hele, ono to dobře dopadlo. Vojáka, stiženýho válečným syndromem, jsem mu bez problémů věřil a stejně tak polohu bezdomovce či alkoholika. Skvěle mu přihrávala Agata Buzek v roli jeptišky. Steven Knight svojí prvotinou určitě neohromil, ale rozhodně potěšil a určitě jeho režisérskou dráhu budu i nadále sledovat. 80% ()

6thSun

Až se Jason ohlédne za svojí kariérou, Redemption bude patřit mezi filmy, za které se rozhodně nebude muset stydět. 75% ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut