Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

vinson003

Útěk před chudobou? Toho, čeho se zúčastnili, rozhodně nebyly profesionální závody, takže útěk se nekoná. Zase shrbit záda a sbírat a sbírat a sbírat. Byl jsem na Aljašce a vím, jak chutná i osmnáctihodinová šichta. V takovém frmolu prostě chcete jenom spát a honem do práce. Za nějaký měsíc a půl vám to přijde tak pekelné, že už jenom melete z posledního. Takže tedy nedoporučuju. Amerika může být hrdá na své Mexíky, kteří makají od nevidim do nevidim a nedělají neplechu, protože, jak tedy naznačil film, běhají :) No, takže tři plus bezchybný postman...pěkný zítřejší den přeju ()

Vakklav

Sportovní film málokdy překvapí závěrem, nestalo se to ani tentokrát. Vzhledem k mé oblibě sportovních filmů oceňuji, že to není box ani americký fotbal, popř. basket, jak je v USA zvykem. Kluci jsou fajn, pochopitelně příslušníci menšiny, kdyby to tak nebylo, musel bych se podívat do kalendáře. Tentokrát to však je logické, protože se jedná o příběh založený na skutečném příběhu, jak nám nejen na konci tvůrci připomenou. Samozřejmá je určitá licence. Zkrátka a jasně, jestli máte rádi a chcete vidět K. Costnera, jak měří čas běžců na budíku z kuchyně, vidět snědší chlapce, jak letí vzhůru ke hvězdám, pusťte si to a navíc se vám váš den rozjasní, mně se tedy rozjasnil. ()

Sejkorka

Občas je lepší nečíst hodnocení ostatních, může to ovlivnit to vlastní. Tady když končil film, byla to jasná 5* PAk vidím,že 5 jsou spíše vyjímkou a hemží se to trojkama. No, tentokrát to ustojím a těch 5* nechám. A to i proto, že na začátku jsem se bál, že hlavním sportovním tématem bude zase ten americkej fotbal.Naštěstí se začalo běhat, pokonce přespolně a to je sport, který jsem v mládí také provozoval. Jinak ten film není jen o sportu. Řekl bych fifty fifty je o tom, jak lidé mohou být šťastní, i když se k nim svět otáčí zády. Je to podle skutečnosti. Zaplaťpánbů za to, jak filmaři občas připomenou, co krásného se děje kolem nás a ani o tom nevíme. Pozn. - Niki Caro, dobrý. Viz též Její případ s Charlize Theron. ()

EricCoumy

Kdo má nakoukáno, obzvláště filmy se sportovní tématikou toho děj nijak nepřekvapí.  Takže jsem byl mile překvapen, jak dobře se na film dívalo, přestože tím sportem byl přespolní běh. On to vlastně nebyl až tak film o sportu. Ale o nalezení správné cesty a dosažení cíle. Třešničkou na dortu jest, že je film inspirován skutečným příběhem. ()

peproch

Zohledněte, že se jedná o pro-rodinný, celorodinný, učitelitělocviku odpovídající, pro-americký, film podporující nadšení, angažovanost, komunitnost..... a pak je úplně úplně super. Dívejte se se svou rodinou, dospívajícími, babičkou, všichni mohou a mají být povzbuzeni, spokojeni a potěšeni. Kevin C. i Maria B. jsou výteční, klidní a tvrdá práce a společenskost jsou oceněny. Ve filmu i po filmu svítí slunce. Jen ta práce sběračů zůstává tvrdá. ()