Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

kodwin

Tahle naivní pohádka o tvrdých mexických chlapcích mě tedy moc neuchvátila. Klišé na klišé, žádné překvapení ve scénáři. Barevné (či dokonce zpomalené) obrázky působily místy spíš trapně než aby vyvolávaly nějaké hlubší emoce. Nesedlo mi to, přestože sportovní filmy mám rád a chápu, že scénář většinou jede ve stejné linii. Ale třeba ve srovnání s Hráči z Indiany tohle na mě působilo neautenticky. Nejlepší na McFarlandu byly závěrečné titulky a chyba ve slově puma. ()

Bogrant

Útek pred týmto filmom sa nekoná. Takto spracovaný americký snímok o americkom sne mi neprekáža. Je to hravé, milé, disneyovské, nepôsobí to veľmi patrioticky, má to mentora Costnera, ktorý sa sem perfektne hodí, chytľavý main theme soundtrack na konci a je to podľa skutočnej udalosti. To mi pre túto chvíľu bohate stačí, nepotrebujem sa v tom viac šťúrať. ()

hujerita

Športové filmy sa všeobecne dajú pozerať, samozrejme že poniektoré sú horšie a poniektoré lepšie. Tento tak nejak neprekročil tieň týchto filmov, ale zasa môžem povedať že mne sa páčil. Ničím extra nevybočuje zo zabehnutých koľají. Kevic Costner si to v pohode ustál a takéto úlohy mu sadnú. Za mňa spokojnosť. ()

flegmos

Aj luzry vyhravaju. Je pekne to vediet, ze sem tam sa to podari a motyka vystreli. Ale treba povedat ze ani vytazstavo netrva vecne a neda zaspat na vavrinoch. Preto ma asi najviac dostalo konecne zuctovanie filmu. Trener ktory sa dostal v behu cez ragby lebo nevedel komunikovat najde v prdelnej casti californie potencial na vytvorenie cezpolneho bezeckeho druzstva. Ved si to pozrite. Uz viem co si pustim na vianoce. Samozrejme klise ale pre mna tentokrat funguje. ()

AmericanX

miluju filmy ze sportovního prostředí a navíc podle skutečné události, takže já si opravdu přišla na své.. Kevin Costner potvrzuje, že má stále co nabídnout.. střet bílé rodiny s drsným prostředím hispánců na mě zapůsobilo a ty dvě hodiny mi utekly jako voda.. za mě pět hvězdiček ()

dombas

Sportovní dramata, když jsou dobře zvládnuté, mají něco do sebe, osobně je nevyhledávám ale tenhle film se mi prostě líbil a nedokážu si v roli Jima Whitea vlastně představit nikoho jiného než K. Costnera. ten příběh je chvílemi srdcervoucí a asi každý těm klukům musí fandit.. ()

JerryPilsen

Sice jedno klišé za druhým,ale fungovalo to.Costner zase válí a je velice opravdový.Přes silný sociální aspekt se jedná hlavně o sport,který je natočen velmi dobře.Dějově nic nepřekáží a postavy se zajímavě vyvíjí.Nehledě na exkurzi do života v chudém americkém městě. ()

Iveta47

Filmy podľa skutočnosti milujem a tento ma veľmi potešil.Keď si len predstavím za akých podmienok chlapci trenovali tak o to viac ich obdivujem.Určite sa po čase vrátim k tomuto filmu a pozriem si ho znovu. ()

Bruce0659

"Pán White, ten váš šport je ako televízia, nie je nutná. Každá hodina kedy chalani trénujú je hodina kedy nepracujú! O to je potom menej chleba." Slová otca športovcov sú dôkazom nepriaznivých alebo takmer nemožných podmienok pre šport, ktoré McFarland zachytáva. Mladí chalani nemajú čas ani silu trénovať, nakoľko sú biedou v krajine nútení dreť na poli. V prvej tretine sa zoznamujeme s postavou Jima(Kevin Costner) a prostredím Latinskej Ameriky v roku 1987. Dej ma upútal až v druhej tretine filmu, keď prichádzajú na scénu prví talentovaní adepti. Jim White nielen trénuje svojich chlapcov, ale ich aj inšpiruje, motivuje a ukazuje, že zmyslom života nemusí byť len tvrdá práca na poli. Tvorcovia filmu odviedli dobrú prácu. Režisérka Niki Caro z Nového Zélandu má na konte úspešné snímky Pán veľrýb(2002) a Jej prípad(2005), no zatiaľ si miesto medzi režisérskou elitou len hľadá. Aj vďaka hudbe Antonia Pintu(Mesto Bohov, Obchodník so smrťou) a Kevinovi Costnerovi tu máme slušnú športovú drámu plnú emócií. 65% ()

Opeth

Nějakou dobu jsem tento film ignoroval. Bezdůvodně. Pak jsem se k němu oklikou opět dostal a ....dobrá volba, chlape!! Někdy se musím pochválit. Stejně jako tento skoro obyčejný film. Sportovních dramat už tady tolik bylo, ale to vůbec nevadí na vychutnání tohoto filmu. Hltal jsem jejich snahu, trpěl jejich těžkým životem. No já si snad půjdu po pěti letech i zaběhat!!! ()

KcarlosK

Sice je to další sladkobolný a průhledný Disney, ale co na tom. Jako příběh je to prostě hodno zfilmování. Mám rád filmy, které ukazují, jak důležitý může být v životě sport. I ten naprosto nečekaný. ()

babuca

Výborne spracovaný skutočný príbeh chudobných mexických chlapcov ! 4+ Mimochodom Costner hraje stále rovnako ale pre mňa stále charizmatický. ()

TOMASINI

Mám rád sportovní témata, ale v tomto případě je film opravdu hodně předvídatelný, Od prvních minut je Vám vše jasné, a to není pro mě. Ale jinak nic zásadního proti. Snad jen ta lehce nesnesitelná sociální linka filmu. ()

RadekV

Mám rád filmy s pozitivními příklady. Pokud jsou kvalitně herecky obsazené o to lépe. Škola a aktivity okolo ní jsou mnohdy jedinným možným prostředím pro motivaci dětí v chudých částech našeho světa. ()