Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

BOURQUE

Prekvapivo vydarený film od Disney. Základ príbehu asi neprekvapí, ale za to je to dobre spracovaný a elegantne režírovaný. K. Costner opäť skvelý a jeho štýl k filmu a príbehu veľmi sedel. PS: Záverečné snímky so „skutočnými hrdinami“ boli veľmi pekné. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

brumbrum

Pekne :o)! Vsetky tie ometacke komentare, ze 'agitka' a 'gycove' na tom nic nezmenia :-D! Skutocny pribeh o tom, ako jeden tipek vsadil na vytrvalost a zostal verny, comu veril - a ze kdejaky trotel tomu nevie uverit, je diagnoza dnesnej doby. 4* v pohodicke. ()

MickeyStuma

McFarland je městečko ve Spojených státech, kde žijí povětšinou Hispánci s nejistou budoucností a každodenní tvrdou dřinou. A udál se tam příběh, který se studio Disney rozhodlo přenést na stříbrné plátno. Jedná se tedy o film natočený na základě skutečných událostí, a tak jako obvykle má divák možnost na samém konci vidět fotografie některých skutečných aktérů. Na první pohled snímek vypadá jako sportovní, ale daleko více se poukazuje na společenskou jednotu a přizpůsobení stylu života. Film svým zaměřením dojme i přes fakt, že takových podobných příběhů už bylo natočeno vcelku hodně, čímž se bohužel tento stává naprosto předvídatelným. Je také v jistém smyslu inspirativní, což jistě bylo důvodem k natočení. Motivuje k myšlence, že talent je něco jako zdroj, který je potřeba budovat a to hlavně za pomoci druhých, aby byla posilněna vůle si věřit a překonat sám sebe. A tak je tu i hluboká myšlenka o přátelství, podpoře a odhodlání. Silný dějový vzorec, který skutečně funguje. ()

Rathalos

Krasna zivotopisna drama zo sportoveho prostredia podla skutocnej udalosti,ktora si ziskala moje srdce,Kevin Costner bol skvely ako aj ti chalani,ktori hrali bezcov,takychto filmov by mohlo byt viac...:-) ()

Eluin

I když má film několik žánrových klišé momentů, tak ve výsledku s jedná o zajímavý - byť nepřekvapující - příběh se sociálním akcentem. Costner na těch svých 60 nevypadá, docela mu to i běhá :). ()

Olík

A máto to tady zase….a zase nás to dostane….a zase budeme v první minutě vědět, jak to celé dopadne a stejnak zase budeme držet pěsti….a zase na konci budeme na měkko. Klišovité dramátko o Davidech mocnějších Goliášů….kolikrát už to tady bylo? Ale stejnak to máme rádi, co? Sportovní stránka, rodinná stránka, sociální stránka. Kevin Costner ze z hollywoodského Olympu přesunul na podlaží sympatických strýců, snědí kluci z polí pádí jako o život a každý přelézá nějaký ten svůj osobní plot. Na tohohle červíka se vždycky nechám lapit. ()

Pantata

Čim více těchto filmů člověk vidí, tím hůře je bude hodnotit, protože je to na jedno brdo. Po úvodní pětiminutovce člověk odhadne vývoj děje. Nenáročná podívaná, nenadchne neurazí, ale asi jsem momentálně přejedený klišé. A že toho a patosu tam bylo až po ten nejvyšší kopec, co klucí vyběhli! Připravte se na hispánce plačící u americké hymny, při které se jim přehrává celý jejich do té doby trpký život, ale po hymně už bude jen dobře :))) ()

Torpid

Sportovní příběh, který se pevně drží mnohokrát opakované šablony: nesnáze, dřina, vítězství. Tady jsou v nesnázích mexičtí přistěhovalci se svým sociálním znevýhodněním. Ti, co mají rádi sportovní příběhy, dostanou přesně to, co chtějí. Mne však silně iritovalo zobrazení sociálního prostředí a to tak, že jsem uvažoval i o odpadu. Film realizovalo Walt Disney studio, které v popisu mexické extrémně chudé menšiny vytvořilo obraz bodrých, život slavících postaviček, zcela nedotčených kriminalitou , drogami a prostitucí. Tuto pohádku pak v závěru prokládá momentkami skutečných postav, podle kterých byl film natočen. Takže si máme myslet, že to celé bylo podle skutečné události. Příběh sepsal slavný sedmdesátiletý scénárista, žijící pravděpodobně v luxusní vile hollywoodského kopce, naprosto odtržený od reality.Pokrytectví střední bílé vrstvy, až je mi z toho zle. K neutralizaci pachuti doporučuji sledovat společně s Městem bohů od Meirellese. xxxxx / Vylži si/ svůj / klid. /xxxxx ()

Critic

Krásný, jednoduchý příběh o pár klucích bez bot a zatoulaném Costnerovi. Dlouho však ve mně nějaký film nezanechal tak pozitivní pocit. ()

tranquill

"Tohle místo nepatří k americkýmu snu!" Tenhle skutečný příběh však mluví opak. Konečně jeden z mála sportovních filmů, který se netýká baseballu nebo amerického fotbalu. Škoda, že ten scénář je "tak americký"... ()

West

Film sice může bejt založen na skutečných událostech , ale to nezmění fakt , že jsem u toho 2x usnul, a to už je přece nad mé schopnosti.. Nehledě na to že je to vlastně o ničem. Přespolní běh není můj sport a nikdy nebude, přesto jsem čekal, že když v tom hraje Costner, podprůměr se to nedostane, bohužel dostalo.. Vypnul jsem to za půlkou.. - 35% ()

007.

Příjemný sportovní snímek, který zaujme, pobaví u dojme. neuvěřitelné, kolik toho tito "obyčejní" kluci dosáhli stejně jako Martina Sábliková, na kterou jsem si při sledování tohoto filmu několikrát vzpomněl. výborný Costner a co se mi ještě líbilo, byl přístup trenéra - šel si vyzkoušet práci na poli .... 76% ()

netWoor

Jak jde o sport (i tendle nudnej) a ještě Costner k tomu (ti sportovní manažeři mu jdou), nic míň než čtyři hvězdy ani dát nemůžu ... ()

Armin82

Ač není Kevin Costner nejlépe placeným hercem Holywoodu, tak podle mýho, je určitě jeden z nejlepších herců Holywoodu. Vždycky mu jeho postavy věřím a dokáže je zahrát excelentně. Už jsem určitě někde někdy zmiňoval, že pro životopisný filmy mám slabost a pro ty sportovní ještě víc. Své role docela dobře zvládli i noname herci, kterých je ve filmu asi 98%. Znam jen Costnera a jeho manželku. To snad není Denny Diaz, to nemůže být Denny Diaz :-) Za mě 90% ()

Likan7

Silnější 3, spíš slabší 4. Rád ale přimhouřím  oči. Příběh těch kluků totiž dokáže pěkně chytnout za srdce. Občas to sice skřípe a Costner mi tu celý film moc neseděl, jak ale v posledním závodě sprintuje ten cvalda do cíle, vyloženě jsem jim to přál a film si mě získal. Jen škoda, že tu není žádná vážnější scéna. Ta jediná, z oslavy narozenin tak nějak vyjde úplně do ztracena. ()

D.Sleeper

Muchas Gracias señor Costner. Jó, takovej McFarland, aspoň jednou za čas, není na škodu... Por cierto, Kevin versus Clint sobre el tema mexicano: 1:1 ()

papadoce

Kevin Costner je skvelý herec. Nikdy ním neprestal byť, dokonca ani v časoch keď jeho sláva zašla. Keď ale dostane do ruky úplne obyčajný stokrát videný klišé film, tak nepomôže ani jeho charisma k tomu, aby sa nejednalo o šedý priemer. Toto je klasická Disneyovská produkcia, ktorá ničím neprekvapila. Zobrala úplne obyčajný ošúpaný príbeh, len zmenila šport (ale to samo o sebe originalitu neprináša) a ponúkla nám klišé najhrubšieho zrna. Byť miesto Costnera niekto menej zaujímavý, možno budem vracať. Toto je príkladná ukážka toho, že natočiť skvelú športovú drámu nie je vôbec jednoduché, že pani Caro ? ()

Maniik88

Jednoduchý skutočný príbeh jedného malého mexikánskeho mestečka na konci sveta, jeho problémov a prisťahovalca Costnera. Skutočne sa nič prebojné ani prekvapivé nedialo. Klasická šablóna outsiderov a ich rastu navrchol. No, nie je to celkom tak. Ono to je strašne príjemné rozprávanie, o veľmi dobrých a sympatických ľuďoch, ktorých jediný hriech je chudoba. A tak sme svedkami prerodu hodnôt jedného nafučaného telocvikára a jeho dcérušiek. Mexickí chlapci zase dostanú šancu skončiť inak ako na poli. Malý film o veľkých ľuďoch s veľkým srdcom a páčilo sa mi posolstvo filmu, jeho tempo a veľmi sympatickí herci. ()