Kevin Costner září v Disneyho snímku McFarland, USA, dojemném filmu jeho oblíbeného žánru sportovních dramat, založeném na skutečném inspirativním příběhu outsiderů triumfálně překonávajících obrovské překážky. Když trenér Jim White přijede učit na střední školu, kterou navštěvují především Latinoameričané, poměry nejsou nejjednodušší. Když však trenér objeví výjimečné běžecké schopnosti chlapců, věci se mění. Kromě jejich talentu to je síla rodiny, vzájemné oddanosti a pracovní morálky, která je transformuje do šampionů přespolního běhu a pomáhá jim dosáhnout jejich vlastního amerického snu. Zažijte tuto povzbudivou oslavu lidského ducha v dramatu McFarland, USA. (Filmbox)

Michal.Jezek

Dlouho jsem čekal na nějaký film, který by mě opravdu dojal, tak jsem se konečně dočkal. Nádherné sportovní drama, ve kterém se může leckdo najít. I přes všechny překážky a poctivou práci se dá dojít k vrcholu a v tom je život krásný. :) ()

celticek

Hodně se tlačí na skvělé USA. Tréninkové metody nejsou tréninkovými metodami a je to spíše takový ten rodinný film na nedělní odpoledne. ()

Guran

Kevin Costner sice už stárne, ale jeho herecké kvality ve sportovních filmech se stále nezapřou. Příběh školského učitele tělocviku, z kterého se časem vyklube trenér místních běžců. Film zároveň ukazuje i nám Čechům, že ne jenom zde v Evropě máme habaděj tmavších lidí. McFarland je v USA považován za zapadákov, asi právě podle stylu života těch lidí, kteří tam žijí. "Romské" hlavní hrdiny jsem si oblíbil, stejně, jako Kevina a jeho rodinu. Klukům jsem fandil, bavilo mě jejich herecké představení a touha po tom vyhrát. Film je pěkně natočený a má ode mne velikou chválu. Kevine, ještě víc takových filmů! ()

morris22

Filmy podle skutečných událostí mají svoje kouzlo a tenhle se obzvlášť povedl. Costner tu vystřihl roli par excellance a v lecčems si je podobný se Samuelem L. Jacksonem v Coachi Carterovi. Snad jen ta stopáž se dala o 15-20 minut zkrátit! Po dlouhé době film, který si někdy s chutí pustím znovu. 85%! ()

ratpile

Klasický Costner s píšťalkou na krku. Podceňovaní chlapci, problémy v rodině, závod představující nejen sportovní klání, ale i šanci na dostat se na vysokou a přesvědčit zatvrzelou hlavu rodiny. Scénář zní pateticky a bohužel zahraje i americká hymna. Jenže co naplat. Amíci tyhle filmy prostě umí. Kalifornské svahy a vyprahlé městečko McFarland srší slunnou náladou, casting běžecké skupiny se povedl na výbornou, Costner už tyhle role ani nemusí hrát, a nakonec, film občas dokonce překvapí kousancem do západní žraločí kultury. Nemám vůbec námitky. Naprostý relax. ()

MikeMyers

Film který mě naprosto uchvátil. Okey sem milovníkem sportovních filmů, ale tohle zkrátka bylo jiné než většina ostatních. Nenapravují se tu rozmazlení frackové kteří si myslí jak jsou nejlepší. Kevin Kostner zde prostým hochům s talentem ukazuje cestu k tomu že i oni mohou něco dokázat, ačkoliv jsou na okraji společnosti. Skvělí kluci, skvělý Kostner, super podívaná která zahřeje u srdce... ()

DJ Kritik

Milý film, ktorý už od začiatku jasne ukazuje akým smerom sa bude celý dej uberať. Ale i tak to nevadí. Postavy sú prijateľné a ničím mi neprekážali. Film sa nezaoberá ničím iným ako osudom človeka, ktorý sa tak nejak chytil príležitosti. A zdá sa, že urobil veľa. ()

george82

Ty kráso. Slušnej film. Sportovní dramata a zvlášť podle skutečnosti jsou pecka. Costner je excelentní a celý film fakt utíká. Interakce Costnera s komunitou latinoameručanů je občas fakt srandovní. ()

Slunik

Opravdu povedený film, postavy reálné, situace uvěřitelné, dokonce jsem si i pobrečela. Nedávno jsem koukala na jiný sportovní film - Leatherheads - a musím říct, že McFarland mě chytil za srdíčko mnohem víc, prospívá mu spojení se sociálním dramatem, neřeší se hlouposti ani okoukaná romantika. ()

Mikakel

Napínavé, příjemné, vtipné, prostě skvělá práce na tomto filmu s Costnerem a jeho svěřenci.Samozrejme pro budoucí sportovce je to skvělá motivace...Jak i jako malý a tlusty se můžete stát jedním z nejlepších.. 4,5* ()

fimler

Prostě mám poslední dobou nějaké velke stěstí na filmy nebo si to jinak uz nedokážu vysvětlit. Jeden film za druhým dávám pět hvězd a tohle jinak nejde. Film zároveň dojímá, uchvátí, napíná a zasložil by si cenu sympaťáka roku, protože tolik skvělých herců bez notoricky znamých obličejů se jen tak nevidí. Rozhodně jeden z mých nej sportovních filmů a to je ani nemam moc rád. :))) ()

TonyHawk94

Film, ktorý začína zaujímavo, a postupne pridáva a pridáva, občas pridá viacej, občas sa skôr zastaví, ale vo finále pridá natoľko, že Vám vyjdú aj slzy (Danny Diaz rulezz!!), lebo tým chalanom sa nedá nefandiť :). Aj vďaka tejto silnej emócii dávam plných 5* s dodatkom, že chalani si získali hádam srdcia všetkých. Perfektné zobrazenie drsnej skutočnosti a života hispáncov. Krásny film a určite jeden z najlepších v žánri športu, aké som kedy videl. Costner bol skvelý, ale toto bolo zároveň aj o tých skromných a pracovitých chalanoch, v ktorých prebudil talent a odhodlanie (motivačná reč pred záverečnými pretekmi bola vynikajúca). Skvelá hudba btw! :) ()

r007

Po shlédnutí filmu Draft Day jsem byla zvědavá na další sportovní film Kevina Costnera. A je fakt, že tato role mu zase sedla. Je to asi duší velký sportovec...Sice měl menší prostor, zdálo se mi, že předchozí film mu víc seděl na tělo, ale i tak se mi líbil. Ale film jako celek se mi líbil ještě víc než jeho výkon. Všichni kluci byli jedineční, atmosféra filmu dokonalá a hudba prostě bez chyby. Příběh trenéra , který stále mění místa, byl ale dost předvídalelný stejně tak jako příběh jeho rodiny, narozeniny jeho dcery včetně vztahu s jedním z kluků atd. Prostě hollywoodský kýč. Na druhou stranu scény z nekonečného pole, kde kluci pracovali za svítání, nebo scéna z autobusu, kde jim kouč vysvětluje, že první závod byla jen a jen jeho chyba, to byla nádhera. Mít to lepší scénář asi dám hvězdy 4. ()

JoeSO

Jde vidět, že Kevinovi to v těch sportovních filmech jde. Budu se těšit na další film s ním a podobnou tématikou. ()

Saxos

Co může člověka mrzet na obehraném tématu, ať už je to "podle skutečného příběhu" nebo není. Buď je to dobré, nebo ne-e. U sportovního námětu to platí dvakrát tolik. Zde bohužel trochu rozvleklé, ale přece dobré. Mínusy: stopáž; milión zbytečných, škodlivých keců. ()

frankiiee

Výborná oddychovka, námet síce už stokrát natočený , človek vie čo sa bude diať, no napriek tomu sa nenudí. Costner opať filmu dodal šmrnc a ja som sa mohol kochať, či už prírodou, alebo sa opať bližšie pozrieť na ťažký život mexickej menšiny v USA. ()