Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

Wardan

Krásná práce. Skvělý scénář, skvělá režie a kopec skvělých nápadů. Takhle dobře jsem se po shlédnutí filmu necítil dlouho. Jsem si jistý, že Trevorrow nám zaspílberguje líp než Joe Johnston. ()

Rockerman

Hezký malý a milý film o jednom podivném chlápkovi, který chce cestovat v čase a o partě novinářů, kteří o něm chtějí napsat článek. O cestování v čase tak doopravdy nejde, jde spíše o několik životních outsiderů, kteří si uvědomí, že potřebují sdílet čas, který je jim vyměřený s někým blízkým. O tom to zhruba je. Hodnocení bych viděl tak mezi třemi a čtyřmi *, ale protože fandím takovým malým na nic si nehrajícím filmům, tak dávám plné čtyři. ()

Raziel_cz

Nejlepší sci-fi, co jsem za poslední dobu viděl. Natočeno je to příjemně civilně a hlavní postavy nejsou cool, styl u nich ustupuje před uvěřitelností, což je super. Kdyby nebylo pár zbytečných záběrů a nepřebývaly neuzavřené příběhové linie, napálil bych maximum. ()

BOURQUE

Začiatok veľmi sľubný, avšak jak úroveň tak i herecká odhodlanosť a kvalita režírovania začala klesať veľmi rýchlo. Škoda, pretože v scenári bol slušný potenciál. PS: Aspoň prítomnosť krásnej A. Plaza a J. Bergere poteší ;) ! Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

bararich8

Šel jsem do toho hlavně kvůli Aubrey Plaza a vyplatilo se. Nicméně hodně velké plus i za nestandardní a milý příběh. Místy snad možná pomalejší tempo, ale jinak pohodový film, který vybočuje z řady. Ty narážky na Star Wars tam byly úmyslně? :) 4* ()

Charlie84

Takhle si představuju využívání potenciálu sci-fi v nezávisláckých vztahovkách. Originální nápad, který je na rozdíl od např. "Another Earth" vytěžen bezezbytku. Podobně jako v "Ruby Sparks" je poměrně nereálná zápletka rozvíjena za uchu lahodících realistických dialogů a charakterů, které prostě v libovolném jakože "based on true story" nepotkáte. Místy to působí lacině, což je asi jediná výtka. A nedává moc smysl, devizou tohohle rozhodně nemají být triky. Už druhý "sci-fi"(již zmíněná Ruby) tento měsíc, který mě mooooooc mile překvapil! ()

emdvojka

Film o zatrpknutej žene, ktorá spozná a spoznáva v priebehu snímku miestneho "vedca" ktorý tvrdí, že vynašiel a zostrojil stroj času. Viac menej je to o ničom, rozhovory sú nudné a celý film i keď je taký krátky sa ťahá neuveriteľne dlho. Celý čas som čakal, že sa hlavný hrdinovia presunú niekam dozadu a tam si vyriešia svoje problémy z minulosti, miesto toho som sa však dočkal len omáčky, bez akcie s minimom humoru. PS. Svetlý moment filmu je scénka "trojitého sledovania" :-)) ()

Johny M.

Film o prdu; pustil jsem si ho jen proto, abych viděl, čím Trevorrow tak zaujal, že mu přiklepli Jurský Park IV. Teď si spíš řikám, co (nemravnýho/nechutnýho) musel udělat, aby si to zasloužil... 2* za Aubrey Plaza. PS: indie film se tomu řiká jako proto, že tam hraje 1 (slovy jeden) nesympatickej ind nebo proč jako?!? ()

TheMraca

Nezávislý, nízkorozpočtový film o cestování časem. Film stojí na vcelku sympatických postavách a přiměřené délce, takže se nestačíte začít nudit. ()

Pekisan

Nieco som nestihol? Poloamaterska radoby nerd sranda, ktora sa zvrha na obycajny lasko prd. A nekonecny koniec bol ten tradicny rakvo klinec. ()

Kingjiri

Typická nezávislá podivaná, která si nízkej rozpočet uvědomuje, přičemž se tenhle deficit snaží "vyrovnávat" scénářem, postavama, krátší stopáží a nehvězdnym avšak schopnym castingem, což se většinu času úspěšně daří. SPOILER: Velice skromnej rozpočet sice neumožňuje nakroutit rozsáhlejší akční nebo scifi scény, ale námět je chytře postavenej tak, že se o cestování časem jenom spekuluje. KONEC SPOILERU Jen je škoda, že postupem času začne zábavy přece jenom ubývat, přičemž dramatická dějová linka neni tak působivá, jak by mohla být (viz dost uspěchaný finále). Za málo peněz ale člověk dostane hodně muziky a originální romantickou dramedy, tři silnější hvězdy. ()

teddinka1

Já se těšila na SCI-FI KOMEDII... a ve výsledku obojího bylo velmi pomálu. Ale milé herecké obsazení, nenásilné dialogy. Jako odpočinkový film doporučuji :-) ()

Franc1s

Velice zajímavý film,začal jsem se dívat jelikož jsem myslel,že hlavne to bude o cestování časem, ale to bylo až na druhém místě. Tím základem bylo, že mladí jsme jen jednou, tak neztraťme tu příležitost žít a neseděme si na uších. A ne všichni okolo nás jsou blázni a patří mezi čtyři zdi... Proto kašleme na to,co si ostatní myslí...A pojdme cestovat časem!!! :) Film si zaslouží mnohem větší hodnocení,než co tu je. Výtečně zvolená hudba a ne moc známé tváře!!! 8/10 ()

Idahou

Vynikající, nenáročný a dobře napsaný filmek na kterém je vidět snaha jiná, než ta chamtivá. Klišé je jen takový vzdálený míhající se stín a film jako takový nabízí zábavu i těm, kteří nemají rádi, když odhalí vývoj děje z uvodních titulků ()

markotter

Celkem to odsýpá maje všechny atributy amerického nezávisláku, s trochou sci-fi nakonec. Paradoxně mně moc nebavila ústřední dvojice (ta hoka byla hrozně nesympatická), ale vedlejší postava redaktora, která byla nejen zajímavá, ale i prošla během filmu docela zajímavým vývojem. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)