Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

Hanys_

Hodně příjemná záležitost, ve které sice to cestování časem není až tak důležitým faktorem, ale díky těm dost podivným hlavním postavám a krátké stopáži ani není čas se nudit. Kdo hledá tak trochu ujetou romantickou komedii, tak tohle není vůbec špatná volba. 7.5/10 ()

RichardLev

Čekal jsem zábavnou komedii o cestování časem. No nedočkal jsem se toho. Tenhle film je úplně o něčem jiném. Mám z toho rozporuplné pocity. Příjemné překvapení se rozhodně nekonalo, ale špatné to taky nebylo. Jen jsem prostě nedostal co jsem chtěl. ()

SHit4U

Och, mé srdce plesá. Indie po všech směrech - herci (neherci?), hudba, vyprávění, všechno! Jedinou vadou pro mě bylo, že jsem celou dobu tušil, jak film skončí, ovšem i tak jsem měl takovéto příjemné indie mrazení pří poslední scéně. Velice velice příjemné, dá se říct, že je to takový domácí vývar. Víte, že nebude servírovaný jako v pěti hvězdičkové restauraci, ale víte, že byl dělaný s láskou a že vám bude sakra chutnat!!! ()

Teabag

Překvapivě milé a zábavné. Hlavní postavy byly sympaticky ztvárněny a to lavírování, jestli je Mark Duplass blázen nebo ne... Jo, takhle jo. 4*. ()

angloumene

Můj osobní pocit - taková pohádka pro dospělé outsidery. Nemůžu říct, že by Safety Not Guaranteed nebylo svým způsobem zajímavé, ale prostě mi v tom chyběl nějaký silnější náboj. Nic víc nic míň - 60 %. PS: Mark Duplass vypadá jako úchyl, možná to taky hraje svojí roli. ()

Perverz

Aubrey Plaza (stážistka), lákadlo tohohle filmu, tedy pro mě, vyzdvihla film na čtyři. Protože se na to skvěle kouká, má to opravdovou humornou šťávu, a kukadla Aubrey. Ona jede na stáž, a Jeff, pohodář, ("Beru tu lesbu a toho Inda"), zas jede za svou bývalou z mládí, práci má tak nějak na háku... Je to taková pohodová podívaná a sbližování stážistky s Kennethem to pozvedává. On je starší, možná trochu pomatený?, ale jak spolu tráví více času..ona se zakouká...a tak.. Kristen se objeví jen na chvíli. I to mikro sfi-fi do toho krásně zapadá. Výsledek? Feelgoodwatching. Z těch pohodových filmíků je tohle rozhodně lepší průměr. Není v tomhle komentáři těch "pohod" nějak moc? :) ()

Darth Maul

Zvláštny film, veľmi zvláštny... Ale takým roztomilým spôsobom. Ťažko sa k nemu píše komentár. Život proste nie je vždy ideálny. Občas sa nájdu momenty, kvôli ktorým by bol človek ochotný podstúpiť cestu časom, aby ich zmenil. No, je niečo také vôbec možné? Okrem hlavnej myšlienky stojí za povšimnutie podmanivý soundtrack a príťažlivo divná Aubrey Plaza (Darius je možno jej životnou rolou). ()

Mikino00

Velmi příjemný film, rozhodně překvapení roku. Sympatický nezávislý snímek, který je vlastně kombinací romantiky, komedie a sci-fi. Samotný děj si pohrává s divákem a nechává ho v nejistotě, zda se jedná o pravdu či ne, což je jen dobře a tak konec nemůže nikoho zklamat. Pokud pominu vedlejší linky, tak Aubrey hraje to na co jsem byl lehce připraven z rozhovorů s ní, připadalo mi to, že hraje sama sebe. Hodně mě potěšila přítomnost krásné Kristen Bell, která se ta zjeví velmi nečekaně a dodá příběhu nový náboj. ()

Shogin

Opravdu příjemný a pozitivní film se silnou myšlenkou, velmi povedeným spracováním a výborným hereckým obsazením! ()

suzanne1997

Tak tenhle film mě opravdu dostal, způsob, jakým je natočený. Když se stážistka seznámí s Kenntehem, do téhle chvíle jsem si myslela, že je to blbost, ale potom začal ten pravý film, jak to popsat, líbí se mi přesný opak dnešních filmů, tenhle končí tam, kde ostatní začínají, jasně, několik špatných okamžiků zde je, hlavně ve scénách, kdy se nejedná o stážistku s Kennthem, ale bez nich by asi tento film nebyl. Myslím, že by mohli natočit další film, třeba o té jejich cestě, protože mi to opravdu chybí. Čtyři hvězdičky dávám, kvůli tmavým okamžikům a hluchým místům, ale i přesto tento film vřele doporučuji. ()

jarmik

Originální děj, originální, skvěle zahrané postavy, nečekané zvraty i závěr. Solidní drama a slušná komedie, scifi jen troška, ale prostě to především fakt bylo originální!!! ()

Oralfabet

No, mě přišlo, že ten film nevěděl, čím chtěl vlastně být. Nebo jsem to možná spíš nevěděl já, každopádně je výsledný dojem takový rozpačitý a neurčitý. Aubrey Plaza mě tady nijak zvlášť nebavila. Ale Johnson je celkem sympaťák. Mimochodem, jde snad o jediný film, kde se mi český překlad názvu líbí víc, než název původní. 5/10 ()

JK-Stinger

Zajímavá zápletka, sympatické postavy, povedené rozhovory. Veliké překvapení které by mě málem minulo bez povšimnutí. Ještě že čtu inzeráty:) ()

johnymdoe

Tak jiné drama, romantický film i komedie...že se nedá zařadit. Zároveň se mi to ale velice líbilo... Nic zajímavého a zároveň vše. Od herců přes scénář po režii. Občas člověku prostě nějaký film zapůsobí na duši a mě se to stalo s tímto... Pro plné hodnocení nemám skoro žádný opodstatněný důvod. Jen jsem ho prostě musel dát. ()

Dogmeat

Čekáte cestování v čase a spoustu srandy? Čekáte marně. Pouštět jen v případě, že chcete vidět pomalu plynoucí depresivní "slaďák"! ()

KOZEL84

Další Duplassovic neskutečně nesympatická,stokrát viděná,teploušská pomatenost pro retardované mimoně,kterým z toho bude na pět minut hezky. ()

zahadum

Film mal svoj koniec a to je jediné pozitívum tejto frašky.....málo kedy sa v čele filmu poschádza menej nesympatických hercov. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)