Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

VasaX

Podivná Aubrey Plaza (jestli nevíte, co mám na mysli, najděte si ji na youtube u Conana, a podobně...) s podivným outsiderským kouzlem pátrá, zda opravdu existuje cestování časem. A kromě toho zjišťuje i mnohé další věci. Zdejší zařazení jako komedie není moc trefné, protože zábavných dialogů/kousků tam je sice dost, ale ne toho typu, co by běžný divák od komedie čekal. A sci-fi? Jeden jediný, vesměs v důsledku nepodstatný, prvek. Celkově je to spíše částečně melancholický, částečně dramatický a více jak sci-fi/komedie je to romantický příběh. Ale funguje hezky, lehce alternativně, velmi minimalisticky a díky své sotva hodině a půl neotravně. Takže jsem tak nějak uprostřed. Nemyslím si, že je to kousek, kvůli kterému by jste měli bojovat s polovičkou o ovladač zuby nehty, ale ani to není kousek, kvůli kterému by jste měli od polovičky vyžadovat protihodnotu za to, že jej přetrpíte. Prostě 50:50, pohoda a žádné zvedání obočí a jen lehké cukání v koutku. ()

Pump

Nečekaně výborné a překvapivé. Žánrová komedie, kterých je jako šafránu. Mark Duplass k sežrání retro. Celý film je bezvadný a má spád. V některých situacích působí obyčejně, ale nedejte se zmást, je to nadupané. Tento film mi udělal radost, myslel jsem, že na podobné neobyčejné filmy už není místo. Bacha, někdo mě sleduje, už musím končit. Tak zase příště na stejném místě! :) ()

Narya89

Pokud hledáte mily film a podivinech nepochopenych společnosti, kteří se potkají a planuji spolu cestu časem, toto je ideální volba. Zasmejete se, budete držet palce ústřední dvojici a na konci se možna dočkáte i překvapeni. ()

VanTom

Sympatická romantická komedie s několika opravdu hezkými a/nebo vtipnými momenty. Vedlejší linie trochu vyšumí do ztracena, naopak doslovné "skifi" uzavření té hlavní nedává příliš možností interpretace; a jelikož mi předkládaná varianta dvakrát nesedla a vyvolala spoustu otazníků, shodila v mých očích celý snímek do ranku "ulítlá blbina". ()

Dreadd

Velmi netradiční americká komedie, tentokrát však ne úplně v tom dobrém slova smyslu. A je to velká škoda, protože z velmi zajímavého námětu a obsazení hlavních rolí se nakonec vyklubal naprosto průměrný snímek, který se spíš než na cestování časem soustředí na vztahové příběhy několika zajímavých charakterů, které spolu vedou mnoho zajímavých dialogů, ale na tak krátký film se až moc často objevují nudné pasáže. Na druhou stranu jsou momenty, které působily hrozně příjemně a zápletka nebyla plná klišé, jak to často bývá, dokonce ani závěr nebyl lehce předpověditelný a Safety Not Guaranteed by mohlo nadchnout spoustu odpůrců mainstreamu. ()

noiseaux

Trošku podraz :) je tu napsáno Sc-Fi, tak jsem trošku doufal, že uvidím něco z toho cestování časem. Jinak vcelku povedený film, skončil však dřív, než jsem čekal.. ()

Zagi20

Kouknul sem na to jen kvůli úžasné Aubrey, která v sobě má něco extra, která má v sobě větší charizma než většina současných hollywoodských rádoby hvězd. Překvapením pro mě bylo jaká nádherná a oddychová nezávislárna z toho vylezla. Hodina a půl svižné jízdy, nenucených dialogů, sympatického obsazení završená krásným finále. ()

Myrreczech

Jednoduchý, roztomilý, slušně natočený snímek, který potěší všechny od fandú romantických komedií až po scifi. Příjemně překvapí výkony pro mě neznámých herců a zručná režie. Bohužel místy nezajímavý až nudný, tudíž víceméně průměrný. ()

NDroo

Velmi zajimavy filmecek, postavy jsou perfektne vykresleny, vyprava tu take prekvapive velmi dobre funguje, a konec je, no hodne dobry!;) (Doufam, Coline, ze tem zpropadenejm prerostlejm plazakum ukazes, zac je toho loket, verim ti!!) ()

Hollohlaway

Podivně pomalé tempo v první půli , kde se skoro nic nestane a postavy bloumají filmem, jako by jim bylo jedno co se děje. Ulítle zasněná atmosféra mně vůbec nechytila. Scénář toho taky moc nevykřeše a zápletka která začala tak nadějně , vyšumí v konec , který nic nevysvětluje. ()

BMAJTZ

Po dlouhé době zase jeden romantický film který i mě upoutal a dokázal si udržet mou pozornost. Svoji zvláštností se na něj prostě dobře dívá. Dobře sci fi to není, spíše komedie s prvky dramatu, které jsou ale velice dobře propojeny. Bylo zde pár věcí co mi chybělo. Nechápu například proč nebyla dovyprávěná Jeffova linka s jeho láskou z dětství. Na druhou stranu možná je to tak lepší než aby došlo k pádu do nějakého klišé, které by stoprocentně přišlo. Jinak příběh vcelku fajn, dialogy taky a závěr mě i překvapil, i když pro vyznění pocitů z filmu nemá vůbec žádný význam. Každopádně líbilo. ()

Firebug

Sympatický a milý indie filmek vyrobený v USA. Mám je rád, viděl jsem jich dost a o to těžší to u mě takovéto snímky mají. Tenhle kromě námětu a skvělé Aubrey Plaza nemá nic moc co dalšího nabídnout. Téma cestovaní časem se mohlo dle mého využít trochu lépe, Mark Duplass mě neokouzlil vůbec a i na pár ospalých momentů lze narazit. Ty 3* to nicméně ještě dá. ()

Spike23

Po přečtení obsahu to znělo jako celkem zábavná komedie, tak abych nikoho zbytečně nenapínal - zábavné to opravdu není a komedie jestli ano, tak vůbec nebyla vtipná. Je to o lidech, co mají tak nudné a depresivní životy, až je kvůli nim nudný a depresivní celý film. Abych řekl pravdu, nějak ani nevím,jestli se tam kromě poslední minuty vůbec stalo něco, co by mohlo někoho zajímat. Navíc dávat si plameny na Acera a říkat o něm, že je opravdu rychlý, to je docela slušná demence. Pokud jste ale typ lidí, co si pouští film na noc, u kterého mohou usnout, tak tohle je ta nejlepší volba, která vám vydrží cca na 85 nocí. ()

DavidS.

Další nízkorozpočtový počin a několika ztracených duších, které se teď pro změnu nechtějí jen zamilovat nebo si poprvé vrznout, ale rovnou cestovat v čase...Nenáročné, předvídatelné, bez větších emočních hran...Sympatické herecké obsazení včele s neokázale půvabnou Aubrey Plaza... ()

korndaddy

Příště si radši nacpu hlavu do svěráku, začnu sám utahovat a až mi začne mozek lézt z uší tak pak možná přestanu. Myslím, že to bude větší bžunda než tohle. ()

misstake

Indie film o cestování časem? Překvapivě zábava, i když to cestování časem je až skoro na posledním místě, nebo snad právě pro to? ()

MARTIN*I

Konečně něco, co trochu vybočuje z řady.Kamenný výraz Marka Duplasse mě bavil, stejně jako moje oblíbená tématika. Závěr má koule :) ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)