Vlastní zbraň podmínkou

• USA Safety Not Guaranteed (více)

Neobvyklý inzerát zaujme tři cynické zaměstance magazínu natolik, že začnou pátrat po tom, co za ním stojí. Objeví mysteriózního excentrika Kennetha, milého, ale paranoidního pokladního, který věří, že rozluštil tajemství cestování časem... Darius je mladý stážista v jednom Seattleském magazínu, jenž se chopí šance vypátrat autora neobvyklého inzerátu, který hledá partnera pro cestování časem. Společně s kolegy Jeffem a Arnauem se vydají na cestu do pobřežního městečka. Zatímco Jeff pátrá po své lásce ze střední školy a Arnau zase spíš sbírá zážitky, Darius tráví čas s Kennethem, mužem, který tvrdí, že vynalezl stroj na cestování časem. Čím více se ti dva sbližují a začínají si rozumět, tím méně je jasné, zda je Kenneth pouhý blázen či zda opravdu může cestovat časem. (oficiální text distributora)

Blazis34

Když jsem si přečetl info k filmu před shlédnutím, čekal jsem nějakou srandu. Ale abych řekl pravdu, moc jsem se nepobavil. Spíše než komedie je to náhled do sci-fi a drama, ale to tu hodnotit nechci. Colin Trevorrow zakomponoval do tohoto filmu od každého něco - lásku, zmar, sci-fi, drama, humor, romantiku, akci či dobrodružství, ale v celkové podobě mi to vyšlo jako nic. Toto dílo mě moc nezaujalo a proto dávám 35% - dvě hvězdičky. ()

Dragiii

Od tohoto snímku jsem čekal tak trochu jiného, než se mi vlastně ve skutečnosti dostalo. Ale to nebylo v žádném případě na škodu, možná právě naopak. V prvé řadě nejde ani tak o sci-fi, jako spíše o drama, které řeší mezilidské vztahy a problém stárnutí. Nejde o komedii, ve které byste se váleli smíchy po zemi, ale rozhodně vtipné dialogy a scény vyloudí úsměv na tváři. Hlavní roli ztvární Aubrey Plaza a je v ní naprosto fantastická. Nedokážu si představit, že by tato role měla jiné zastoupení. V konečném součtu se jedná o příjemný nenáročný film, který uspokojí oko leckterého diváka. ()

Lampasak

Další film, který mě bavil po celý jeho dobu. 86 minut je příjemný čas u kterého si určitě nebudete kousat nehty nudou. Aubrey Plaza je opravdu talentovaná a krásná herečka, která má před s sebou určitě slušnou řádku skvělých filmů, protože tento film se jí opravdu povedl. ()

Vasyl

Spíš než "komedie/sci-fi" bych to nazval "oničem/romantický". Zklamání, po traileru a zdejších reakcích jsem čekal víc. Potěšil mě jen hepyend a že si Ind vrznul. A slečna Plaza je tak zajímavě krásná. ()

dudo24

Osvojím si Slasherov pojem “feel good” žáner filmu. Bol to taký lepší priemer z tejto kategórie. Nenechal žiadnu trhlinu na duši ale príjemný zážitok. ()

jessic

Příjemný romantický nezávislý snímek, který zklame příznivce sci-fi, kteří budou čekat na cestování časem, protože tam, kde podobné snímky začínají, zde se končí. Trojice zakomplexovaných novinářů, kteří mají spoustu problémů z minulosti, odpoví na inzerát šílence, který věří, že sestrojil stroj času. Příjemně ulítlý snímek, kde hlavní dvojice uniká před agenty, běhá po lese s laserovou puškou a připravuje se na náročnou misi do nedávné minulosti, aby mohli změnit svůj život. ()

kolodej1

originální film s jednoduchým, ale přesto zábavným dějem. Zpočátku mě dostalo pár podařených hlášek, které sice postupně mizely a spíš je nahrazovaly úsměvné momenty, ale i tak to bylo dostatečně zajímavý film. Takový celkem typický nezávislý snímek s příjemnou muzikou a zvláštně uvažujícím hrdinou. Pěkné ()

Anaheim

V půlce filmu už jsem měl sto chutí přetočit film dál, abych věděl jak to všechno nakonec dopadne a co za tím vším vlastně stojí, vydržel jsem, dočkal jsem se a to je asi tak všechno. ()

tchempi

Miluju filmy o cestování časem... Pokud jste na tom stejně, tak na tohle nekoukejte. To není film o cestování časem. Tohle je ryzí (nezávislá, nízkorozpočtová) romantika. O cestování v čase se v ní jen žvaní... A sci-fi je to asi na úrovni Marečku, podejte mi pero. Tzn. minuta před titulky. ()

lukasmyval

Na tenhle flick mě nalákal v jednom rozhovoru Steven Spielberg. Odkazoval na poslední scénu filmu, že si právě kvůli ní vybral Trevorrowa jako režiséra Jurského světa. Čekal jsem sice větší mindfuck, nicméně mě film rozhodně nenudil. Zdařený lowbudgeťák! Při vloupání je nejdůležitější nenápadnost. Základ cestování časem je šátek na čelo a skvělá fyzička. ()

koci

Skoro bych dal dvě, představitelka hlavní role mi naprosto nesedla a z celého toho příběhu žádný druhý plán nevykrystalizuje, resp. ne líp než v mnoha jiných filmech... ()

snupko13

Úsmevný, sympatický a milý, sčasti road movie s nádychom britskosti, ktorý sa naozaj oplatí vidieť napríklad pre spríjemnenie dňa. ()

111a111 odpad!

No ja som musel vidieť nejakú extrémne skrátenú verziu. Konkrétne mi tam chýbala časť medzi 80. minútou a záverečnými titulkami, ďalej všetky scény s 'ohromným zmyslom pre humor', a rovnako všetky romantické prvky. Báj d vej, kde že bola tá sympatická postava? Snáď nie tá, čo vyzerala že by depresiou nakazila aj niekoho, kto kombinuje psilocin s LSD. No úplne mi to vynahradilo to, že som sa mohol dosýta vynadívať na toho pošuka v taktickej veste, čo vyzerá ako James May za mlada, a mám z neho pocit, 1.) akútnej nevoľnosti a 2.) že sa snaží parodovať Ramba, ale bohužiaľ sa mu celkom nedarí ani len ten tupý výraz, a potítko na čele holt nestačí. Od začiatku som sa tešil na výlet do minulosti, ale dočkal som sa len priblblého waaaauu nad nástenkou s blueprintmi a člnu s metrovým gyroskopom, nejakým kovošrotom a dvoma nezapojenými izolátormi VVN, potom to celé zasvietilo aaaaaa koniec. ()

Pickardino

..hezky filmecek o par postavach ktere jsou vyuzite skoro dokonale, temer jsem si chvilkama nebyl jisty, co je hlavni dejova linie. Nicmene mi zacina vadit scenaristicky cim dal oblibenejsi tema (..anebo jsem v posledni dobe videl hodne podobnych filmu..?), kde 1) nejvyssi cenene moralni vitezstvi je schopnost/odvaha priznat lez, a 2) defaultni reakce je odpusteni bez stinu pochybnosti. Smutne. ()

Epco

Podľa popisu som očakával príbeh priam bláznivý plný svojských skoro až šialených postáv. Dostalo sa mi priemernej nezávisláčiny, ktorá je rozkročená medzi vzťahovkou dvoch viac ako napoly stratených existencií a sci-fi ktoré sa až do pointy javí ako podružný element celého príbehu. Kým ženské osadenstvo príbehu je viac ako OK, tá mužská časť je priam na zaplakanie. A to prosím s hlavným hrdinom na čele a končiac J.M. Johsonom, ktoré ho mám vcelku v obľube, ale ktorý je bohužiaľ hercom jednej polohy a tú podáva aj tu. ()

jarmil8

Průměrná indie vyprávěnka s otravně roztomilým looserem v hlavní roli. Naopak Abrey Plaza je pro mě příjemným překvapením. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Jurský svět fasuje záporáka

Jurský svět fasuje záporáka

05.03.2014

Když Steven Spielberg v roce 1993 oživil Crichtonův Jurský park, těžko očekával, že nastartuje velkou dinosauří mánii. Trikově přelomový blockbuster se posléze dočkal dvou pokračování, dlouho… (více)

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

Kdo podnikne výpravu do Jurského světa?

20.10.2013

O čem přesně bude dlouho připravovaný Jurassic World, to studio Universal, producent Steven Spielberg a režisér Colin Trevorrow prozatím úspěšně tají. Po odkladu, který si vynutilo dolaďování scénáře… (více)

Jurský park 4 našel režiséra

Jurský park 4 našel režiséra

16.03.2013

Ještě předevčírem některé filmové weby spekulovaly, že veleještěry požene zpátky na plátna kin sám Steven Spielberg – poté, co byla sci-fi Robocalypse odložena na neurčito, má teď trochu volno.… (více)