Celeste a Jesse navždy

Celeste and Jesse Forever

Celeste and Jesse Forever

Komedie / Drama

USA, 2012, 92 min

Tohle bylo slabší, ne že by film vyloženě nudil nebo se nedal vydržet, ale zápletka, resp. její vývoj, mi nepřišel úplně věrohodný, a hlavní hrdinka byla nesympatická. 5/10(25.2.2016)

"Zasraný Švédi !! Oni snad dělaj ten nábytek naschvál tak, aby se nedal sestavit, jenom aby tě nasrali !!" ;) Bože můj, tak to byla nečekaná pecka !! Ani si, bez ohledu na to bizarní mně velmi blízké téma, nevzpomenu, kdy jsem naposled viděl podobně úžasnou, řekněme třeba romantiku, která navíc nese tolik ozvláštnění v rámci nejen žánrových vzorců, že se nestačím divit, návdavkem s tak fantastickým skriptem.. Nicméně mě vůbec nepřekvapuje, že ten napsala právě krásná Rashida Jones, ty vlastní zkušenosti tu zkrátka cítíte, a tak se otázka, kdo by zvládl napsat podobnou roli lépe na tělo talentované herečce než ona sama, jako poměrně zbytečná.. Rozhodně se nejedná o dokonalý film, to spíš řemeslně jistý, se slušnou chemií, luxusně napsaný, zvlášť silný v dialogu, živoucí, nepředvídatelný a chytrý.. Vtipný i v jistých pasážích nesmírně smutný !! Lee Toland Krieger, jehož jméno mi dosud absolutně nic neříkalo, mě hodně namlsal, a tak si tohohle nadaného režiséra budu rozhodně všímat.. A takové snímky se dnes moc netočí, což zamrzí, ale těžko se divit, když patří očividně mezi ty tolik nedoceněné.. No, nechte bejt, vaše chyba !! Za mě čtyři a půl naprosto bez rozmýšlení..(12.8.2015)

Film se mi líbil a spíše bych řekla, že se jedná o hořko-sladkou komedii. Myslím, že pěkný příběh ze života a upřímně mě také někdy Celeste štvala, i když jsem jí vlastně i rozuměla, co jí vadí, ale prostě nikdo není dokonalý, a to ona zjistila, až když už není cesta zpět. Film ze života a ten konec mě zamrzel, pořád jsem doufala, že to dopadne nějak lépe :)(3.2.2014)

• Terva

Rashida Jones je velkým lákadlem, ale Andy Samberg jí to nějak moc kazí.(16.4.2013)

Určite to bola viac dráma ako komédia, ale predsa to občas vyznelo aj vtipne. Podobných filmov založených na vzťahu dvoch ľudí, ktorý neustále mení svoju hodnotu je veľa. Tvorcovia vsadili síce na osvedčenú a nevyčerpateľnú tému láska a zároveň rozdielne nároky na partnerov, ale spôsobom ktorým hnali tieto ovečky od oltára bol ochudobnený nedôstojnými, perverznými scénami, vtiahnutím do deja homosexuálov a nedostatočným navodením dramatickej atmosféry. Tiež zanedbali vykreslenie stavu po použitý drog a najväčším fiaskom bolo, keď nešťastná manželka našla útočište u ešte mladšej teenegerskej speváčky. Priemerné výkony hercov len spečatili moje hodnotenie na 50%.(14.3.2013)