Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

tony_2

Nadherny animovany snimok. Prvykrat som ho videl na doporucenie mojho bratranca, ale bol som sokovany v dobrom slova zmysle. ()

Smerfetka88

Zajímavý a pro mě nový způsob animace umocněný uklidňujícím hlasem vypravěče. Ovšem v tomto příběhu obsah zcela zastínil formu, takže jsem jen se zavřenýma očima poslouchala příběh muže, který sázel stromy. Příběh krásný, plný zajímavých detailů, které tomu dodaly to "něco", čím vás film buď zaujme nebo ne. ()

Beaten

Snímek ukazujcí v jakých podobách se může skrývat štěstí a smysl života. Precizně zpracovaný kousek, který věrně popisuje niterný příběh, který by mohl být povinně naordinován lidstvu, aby se umělo jednou za čas zastavit a ohlédnout se. ()

Stanix

Řikám to pořád a stále dokola to říkat budu: Stromy jsou nejimpozantnější a nejdůležitější živí tvorové na Zemi.... ()

MickeyWolf

Velice silný snímek, který je skvělý, už jen po auditivní stránce, kde vám Miroslav Částek, svým monotónním hlasem, navozuje tu správnou atmosféru. Plus velmi neobvyklá animace, která se tu ovšem náramně hodí... A o nesmírně zajímavém příběhu nemluvě. Zkrátka každý by si měl na tu půlhodinu udělat čas, zvlášť jste-li v nějaké pochmurné náladě. ()

Pulper

Nádhera. Obávám se, že za pár let tahle pustina bude realitou u nás, a za pár desítek let na většině planety. A pak se snad objeví někdo takový, jelikož lidstvo jako takové jen tak rozum nedostane a skončí to spíš katastrofou. ()

maeb

Nádherný, překrásný, úžasný, pozitivní, milý... To je jen zlomek slov, která snad mohou alespoň trochu přiblížit a popsat tento film. ()

Prankster

Překrásný příběh. Ten chlap je opravdu Bůh - prostě člověk který už asi stejný neexistuje - člověk který má svou vizi, nebo prostě smysl života, který je úžasný. Tohle zaslouží i šest hvězd... ()

Burrows

Poetický příběh, který mapuje téměř padesát let lidského života v chudobě, samotě a odloučení od lidí. Pohyblivé, tužkou namalované obrazy líčí příběh muže, jehož posláním je povznést život v horské pustině. Kraj, poznamenaný suchem a podmínkami, ve kterých není možné spokojeného života, se díky neúnavné práci pastevce mění na vlídné místo, kde je radost žít. Muž, který sázel stromy je nadčasovým snímkem díky poselství, které v sobě ukrývá - chraňte a važte si přírody a budete šťastní. ()

Zaplo05

Jsem překvapen jak silná myšlenka může být podána v půlhodinovém animovaném filmu. Kdysi jsem tento příběh četl jako povídku,ale teprve ta správná animace dodala celému příběhu jiný rozměr. Možná více poetický. Kdo z Vás po shlédnutí musí přemýšlet nad myšlenkou filmu, jako já ? ()

yaqwsx

Původně jsem dal 4 hvězdičky, jenže po druhém shlédnutí jsem jednu ubral. Vypadá to pěkně, ale příběh mě napodruhé již neoslovil. ()

jafuska

velmi krátký příběh s hezkou animací, ale bohužel nejsem tak uchvácená jako ostatní uživatelé, je to hodně neobvyklá animace, ale je zde prezentovám odkaz na ekologii, na svět kolem nás a to je to podstatné, co bych tady vypíchla, takže nakonec všechno bylo fajn, ()