Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Kohi

omlouvám se, ale četl jsem povídku, jež je naprosto skvělá a v tomto zpracování mi prostě chybí ty střihy, byť je to jistě technicky geniální ()

mind

Slovo nádherné je pro tento film žalostně nedostačující. Muž,který sázel stromy je po mne synonymem naděje, života a víry v člověka-co víc ještě dodat? ()

Sovice

Filmek, který mě naprosto dojímá. Nádhená pastelková animace. Úžasné zpracování nádherného příběhu! ()

mamarw

Nádherně nakreslené, líbilo se mi, jak do sebe obrázky zapadá. Jelikož je to skoro doslovně zfilmovaná knížka, nejsou zde zas tkaové rozdíli. Ale přece jenom, když člověk čte tu knížku tak je to jiný pocit než u filmového plátna ()

vojta033

Asi by stačilo i mluvené slovo (možné). Ale jako celek silné a moc příjemné. Skvělý příběh, který vtáhne a nepustí až do konce. Naprosto skvělé dílo k odpočinku a pro zlepšení nálady. ()

HakitoCZ

Média a celkově společnost námi všemi od narození manipuluje a vnucuje nám myšlenku, že jeden člověk nic sám nezmůže. Že je třeba masy, aby se něco vykonalo. Tady vidíme, že tomu tak opravdu není. I jediný člověk s pevnou vírou ve své činy dokáže to, čemu se říká zázrak. ()

johnyoss

Po shlédnutí filmu jsem začal opravdu přemítat o tom, co člověk dokáže a chvílemi mi projíždělo dokonce i hlavou, že začnu sázet stromy. Nicméně sázet stromy jsem nezačal, to však neznamená, že jsem si z tohoto veledíla nic nevzal. Animovaný film, já bych teda řekl raději dokument, nebo alespoň tak na mě trochu působil, pojednává o tom, jak mohou lidské činy, zvláště ty nesobecké změnit naši planetu k lepšímu. Hodnocení 10/10 ()

foils

Pes, který se přátelil, aniž by obtěžoval. A stejně dokonalí jsou i všichni ostatní protagonisté - samozřejmě s obligátní výjimkou vládní delegace. ()

Daniel.Skvor

Tenhle film je jedním slovem zajímavý. Zajímavý příběh, zajímava animace. Aneb příběh o samotném muži, který v období mezi světovými válkami zachránil pustou krajinu a ves jen tim, že sázel mračna stromů. ()

Cigalone

Nič iné ako popis brilantné dielo si tento krátky film nezaslúži. Namiesto podpory poľnohospodárstva, ktorá bola ústredným a pôvodným motívom diela, sa podarilo autorovi nevedomky vytvoriť fascinujúce dielo plné odvahy, trpezlivosti, duševného pokoja, vytrvalosti a cieľavedomosti. Animácia je veľmi pochmúrna, ale s ohľadom na dej, je to celkom pochopiteľné. Nakoniec subjektívny rozprávač (spojenie tzv. personálneho a priameho rozprávača), ktorým je pustovník-cestovateľ-veľmi emotívne rozpráva svoj životný príbeh o stretnutí s pastierom - Elzéard Bouffier - v Provence (kde celý život prežil aj Jean Giono). Príbeh tiež ukazuje zaujímavú možnosť nápravy ekosystému. ()

wallabia

Miluju to poselsví o naději, trpělivosti a skromnosti, a miluju tu neotřelou animaci, která se k onomu poselství skvěle hodí. ()

JAzzeURo

Tento nenapodibitelný animátorský skvost jde ruku v ruce s poselstvím této povídky. Hlouba a krása s jakou je v ní vyjádřeno životní moudro je nezapomenutelné a proto se se k ní vždy rád vracím. ()