Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Elephant13

Krásná animace, skvělý scénář. Prostý příběh, jenž dokazuje tvrzení: "I malý člověk je schopen zplodit dílo hodné Boha". Poetický, dojemný. Škoda, že většina lidí ani netuší, že něco tak geniálního existuje. ()

Wacky14

Prvotřídně animovaný snímek, krátký rozsahem, ale objemný myšlenkou. Co se týče umělecké stránky, každý kdo to viděl, musí uznat, že je to nádherně vykreslené. Hlavní krása, ale spočívá v příběhu, který ukazuje asi nejlepší cestu, jak se člověk může vyrovnat s nepřízní osudu. ()

Retimo

Ruční animace-pro mě jediné plus tohohle snímku.Příběh na můj vkus až moc hraje na city-přemýšlet o takových věcech by jsme měli stále a ne jenom po shlédnutí tohohle animáku. ()

Johnysman

Je až zarážející, co jeden člověk dokáže vytvořit... ta vytrvalost, odhodlanost a klidnost...ohromující. Umělecky laděná animace pohladí a obsah ještě víc. ()

Turner33

Težko hledat slova... ale tento krátký příběh mě zasáhl velice hluboko! Dojal a překvapil zároveň. Opravdu jsem cítil emoce a lásku v každé chvilce.... Jestli někdo polemizuje o smyslu života a o existenci vůbec, měl by se na tento krátký film rozhodně povídat... Kolik radosti a šťastí dokáže udělat jeden jediný lidský život... Kdyby snad víc lidí dokázalo žít nesobecký život, bylo by na světě o torchu líp... Ale já vím, asi jsem ještě pořád zasněný :( ()

Danaak

Moje nejoblíbenější "kniha".Nádherná povídka od J. Giona převedená na plátno. Našla jsem tu moudrost života, malost člověka, krásu přírody, drsnost společnosti a velké štěstí mezi stromy. ()

silent64

Krásny film, ukazujúci, akou tvorivou mocou disponuje obyčajný človek, keď vie ako ju má používať. Je veľká škoda, že takýchto filmov sa netočí v dnešnej dobe viac... ()

girasollle

Neuvěřitelný příběh, těším se až si ho také přečtu v neméně krásné knize. Snové, emotivní, harmonické, lidské. Překrásné! ()

Nerdvana

Překrásná předloha zfilmovaná formou, která poselství knihy nikterak nezastiňuje, ale naopak ho příjemně dotváří. ()

Kybela

Nejsem chopná vybrat adekvátní hodnocení. Knížku miluju, příběh je naprosto kouzelný a odzbrojující, i ilustrace v knížce se mi líbily. Tenhle film je úděsný. Animace naprosto nekoresponduje s poetikou příběhu, je spíš jak s nějakého psycho hororu, a hlas vypravěče (z dabingu) zní jak uspávač hadů. Škoda, že to dopadlo takhle. Těžko teď někdo zkusí zfilmovat příběh lépe, když to posledně dopadlo takhle. ()

Shady

Nádherný příběh. Animace může někomu přijít jednoduší, zastaralá, nebo bůh ví co, ale za mě absolutně ideální až snová, kdy to celé působí jako nějaký nádherný sen, ze kterého se pak probudíte, PROBUDÍTE, a máte úplně nový pohled na život a na věci, někdy i prosté, které můžou změnit naprosto vše. Díky za to. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()