Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

gicous

Labutí píseň starých kriminálníku a nejlepších kamarádů, kteří jsou na svém posledním velkém tahu. Nečekal jsem žádný zázrak, ale o to více jsem byl překvapen kvalitní režií a hlavně naprosto famozními hereckými výkony dvojice Pacino-Walken. Z jejich tváří, očí a chování jde cítit gangsterská minulost, která sem tam probleskne ve chvílích, kdy vytahnou zbraně nebo dají někomu přes hubu. Tihle dědci dokážou vzbudit spoustu emocí. Smál jsem se jejich rozhovorům, cítil jsem lítost nad tím, že i takoví borci musí jednou zestárnout. Měl jsem radost, když se jim něco podařilo. Přinutili mě k zamyšlení svou moudrostí, která příchází zřejmě až s věkem. Byl jsem za ně hrdý, že dokázali tenhle tah dokončit se vztyčenou hlavou a nakonec zúčtovat s minulostí způsobem, který je jako střižený ze staré školy. Stand Up Guys je film, který plyne pozvolným tempem. Obsahuje hodně dialogů, které jsou sem tam přerušeny akčnější scénou. Díky nezapomenutelné dvojici Pacino-Walken jsou tyto pomalé dialogové scény dostatečně zábavné a zajimavé a akční scény působí jako skvělé zpestření. ()

Alca

Al Pacino vypadá pořád dobře, Christopher Walken od Catch me if you can hodně sešel, ale dohromady jim to pořád hraje super. Jednu hvězdičku strhávám za občasné příliš zdlouhavé pasáže, které si zasloužily vystřihnout. ()

Eilem

Al Pacino potiahol , ten je hu vysinuty vyraz so strapatym ucesom ala blazniec nema chybu. Velka pohodovka 7/10 ()

pekas

Za mě rozhodně slabší pětka. I když to vlastně vůbec není o veselých věcech, je ten film hrozná pohoda a zábava. Jasně že bez herců, kteří tam hrají by asi vůbec tenhle kus nefungoval. Ale oni tam jsou a zahráli to výborně. 85% ()

randi64

Tento film by si zasloužil nad 70%, aby byl v "červených" číslech. Já se bavil! Jak jinak, když je to Walken a Pacino. ()

Gyrxiur

Tak toto je úplne nový žáner, gerontoakčný film. Výborné herecké obsadenie, zábavné hlášky, akcie síce pomenej, to však nevadí, dialógy, kde jeden kamarát má za úlohu zabiť toho druhého a ten to berie ako normálnu vec, sú na nezaplatenie. Škoda toho otvoreného konca, ale aj tak si zaslúži 5 hviezdičiek. ()

kubilov

Příjemný, částečně konverzační, atmosférický a veskrze přátelský film o třech chlápcích, kteří si musí vyřešit nějaké ty resty z minulosti, než to tu uzavřou. Avšak možná se rozhodnou s tím koncem ještě počkat, kdo ví? Al Pacino je už čtyřicet let fenomenální, na toto už slova úžasu nenalézám, taktéž mě potěšil i Christopher Walken, kterého začínám mít v poslední době čím dál víc rád. Zajímavé zvraty, krásná pohodová hudba, roztomilá servírka Alex v podání Addison Timlin, Jako za starejch časů toho má spousty co nabídnout a také s tím nešetří. ()

jirkaslava

Úžasná pohodovka na dlouhý večer v práci :-) Zajímavá až neobvyklá zápletka, kdy má jeden kriminálník oddělat svého nejlepšího kámoše, který kvůli němu seděl 28let v base. No a jak to dopadne je samozřejmě už předem každému jasné. Ale prostě Al Pacino a Walken jsou "PÁNI" herci a Arkin jim velice zdárně sekunduje. ()

coarser

Suprová pecka, ve které se potkají tři staří kamarádi a dávají nám nahlédnout jak asi vypadaly jejich společné zážitky, když jim bylo o 30 let míň. Celý film se posouvá se stařeckou rozvahou, což ještě podtrhuje jeho unikátnost. Tady se nespěchá ani při kradení obleků nebo léků. ()

Mamlas odpad!

2 staří muži chodí po městě a kecají kraviny. Extrasupernudná nedívatelná sračka. Pokud by mi bylo 105 let, dal bych možná 1 hvězdu. ()

subic

Film za $15 000 000 a je to na něm vidět, minimum postav, žádný komparz, jednoduché scény a závěrečná trochu směšná přestřelka. Al Pičíno už hrál mnohem zajímavější gangstery, tady už hraje dědka a nebýt tam charakterního Christophera Walkena, tak je to docela dost nuda. 55% ()

Pete

Pásmo starých gangsterských minihistorek dvou paprdů (a také hereckých legend) nedrží moc při sobě, a vede odnikud nikam. Mělo se jistě ještě hodně zapracovat na scénáři a dialozích, protože takto to nebylo ani moc vtipné. Přesto z toho jde na diváka taková pohodová, lehce sentimentální atmosféra, ale jedině zásluhou Pacina a především Walkena. Zbytek "filmu" za moc nestojí (ani po balení Viagry, hahaha). Jako za starejch časů to rozhodně bejvávalo lepší. ()

Blazis34

Zajímavé krimi popisující opravdové přátelství jedné trojky. Ačkoliv jejich jednání a chování je mnohdy v rozporu se zákonem, diváky si získají a i je dokáží rozesmát. Zvlášť Val (Al Pacino) je ve své roli úžasný a několikrát mi i ve vážně filmové situace vyloudil na tváři úsměv. Jen ta zápletka mohla být jiná, než aby Doc měl za úkol zabít Vala. A druhé co vytýkám je useknutý konec, kde ani nevíme jak vše dopadne, zda (pravděpodobně) se hlavní dvojka prostřílí až ke svobodě či padnou v boji jako hrdinové bojující za své kamarádství. Jinak mě tento film bavil a dávám mu 65% - tři hvězdy. ()

simonaa

"Those were the days my friend We thought they'd never end We'd sing and dance forever and a day We'd live the life we choose We'd fight and never lose" :) ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky