Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

strikeman

Doufám, že Al ještě přes svůj pokročilý věk natočí nějakou pecku hodnou zapamatování, protože tohle bylo tak na půl plynu a ještě s rozpačitým koncem... 60% ()

mala_kea

Walken je rád, že chodí, Pacino, že mluví. Tahle úvodní trojka kdysi bývala velmi charismatická a ničivá. Obávám se, že jejich sláva je už ta tam a Stand up guys působí jen jako vykrádačka sebe sama. Hlášky postrádají úroveň a režie je řídká jako polední přesnídávka. Jako tuctovka a jedno rázovka však postačí. ()

boul

Za poslední půl hodinku zvedám na 4*, pohodový film, který mě neurazil, ale nevytrhl ze mě dech. Al Pacino válel jako za mlada a Walken ho doplňoval jako v mafiánské dvojici, nemám filmu co dodat. Příjemná oddechovka průměrného vzhledu na zpříjemnění odpoledne! 3,5* ()

JirkaLexa

Pohodový film plný vtipných scén a rozmluv mezi starými vyhaslými gangstery, kteří se po letech setkávají k poslední štaci svého života. Skvělý Al Pacino a Christopher Walken, kteří i přes svůj věk dokazují, že to v sobě pořád mají. Hudba byla taky velmi záživná a podmanila si mě. Metráž filmu je také ideální, oněch 95 minut diváka neunaví, neurazí, ale zároveň skvěle pobaví a předloží poslední den tří starých gangsterů, kteří zavzpomínaj na starý dobrý časy. Komedie sedí, avšak jde také o emotivní a smutný film, který mi připomněl, že všechno dobré jednou skončí ať už to bylo jakkoliv dobré... 75% ()

Wargoo

Oldschool jednohubka s partiou oldschool gangsterov veľmi slušne zvoleným obsadením. Film nemá príliš momentov, ktoré strhnú, ale od toho sú tu iné akčné hity. Toto bola len taká z bodu A do bodu B plynúca pieseň o dvoch najlepších kamarátoch, blížiaca sa k nevyhnutnému koncu. Aký ten koniec bol ? To už je na každom z vás. 3*** za Pacina, Walkena, krásnu Alex. 64,928% ()

Rokle

Walken, Al Pacino a Arkin válej. Když společně ukradnou páradní káru, mohli by jim jejich energii o několik desítek mladší jedinci závidět. Spokojenost vidět na place partu, která ještě nepatří do starýho železa. ()

matkoulko

Príjemná a netradičná "gangsterka" ozdobená vyzretými hercami. Hlavní hrdinovia sú vyslúžilí kriminálníci ale sú to v jadre správni týpci, takže si získajú Vaše sympatie aj napriek kope blbostí, ktoré stihnú urobiť za jeden večer... Prižmúriť oko treba nad pár scénami, ale inak je to celkom zábavná jazda... Film ponúka aj pár vecí na zamyslenie: 1. Čo robiť ak viete že Vám zostáva konkrétny čas do konca života? 2. Akú cenu má priateľstvo? 3. Aj kriminalita by mala mať svoje hranice a kto ich nedodrží, mal by za to niesť následky. 4. Je lepšie užiť si jeden deň alebo prežívať mesiace, roky v domove dôchodcov... 5. Nakopať niekomu zadok alebo si dať radšej žuvačku? :-) ()

BOURQUE

Akčný film od „old boys“! Vďaka trojici Al Pacino, CH. Walken a A. Arkin je to celkom znesiteľné a miestami som sa aj veľmi zasmial. Samotný záver tak trošku v duchu Q. Tarantina. PS: A. Arkin – prezraď nám, že čo robíme zle!!!! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

agassi68

Toto nie! Chcem si uchovať mojich obľúbencov ako poriadnych chlapov. Prílišná snaha o nadsázku, humor na úrovni Drišľaku a hra na city v ľahko predvídateľnej forme. A prečo potom až tri hviezdy? Za každého jednu.. ()

helloween93

Krimi-komedie s velkou dávkou sentimentality, která vás zaujme hereckým obsazením..Příběh je klasické klišé a zázraky jsem od něho nečekal. Samotný závěr filmu je dost netypický. Suma sumárum 3* ()

MickeyStuma

Trojlístek hereckých legend - Al Pacino, Christopher Walken a Alan Arkin - tu rozehrávají koncert starých vysloužilých mafiánů, kteří si i přes svůj věk a typické neduhy stáří ještě si ještě snaží dokázat, že ještě v žádném případě nepatří do starého železa a užívají si život tak, jak se ještě dá. A nezabrání tomu ani smrt jednoho z nich. Naopak jakoby tím dostali větší energii a pokračují dál a s plnou parádou. Snímek chvíli vyznívá jako komedie, chvíli jako drama, a vše je ukončeno vcelku vkusnou akční scénou. Al Pacino opět v roli, která mu sedne nejlépe a Christopher Walken nezůstává pozadu a výborně mu sekunduje. Příběh se nese dle hesla: „Člověk je tak starej, jak se cítí. Věk je jen číslo.“ Po divácké stránce se smíchy zrovna nikdo za břicho chytat nebude, ale na druhou stranu je vcelku zábavné sledovat staré pardály, jak se snaží bavit jako za mlada. ()

brumbrum odpad!

Takuto kravinu treba hladat - chce to byt coolove a je z toho gulove. Sracka, odpad, nepozeratelne. Traja dedkovia sa hraju na totalnych frajerov. ()

hazaba

Vtipné to bylo. Trojice hereckých legend vyučovala a přitom se u toho náramně bavila. Spousta gagů a hlášek, svižný děj, žádné hluché místo a jen špetička melancholie ke konci. ()

Lyžař

Začátek opravdu slibnej. Ač jsem si říkal, že z tohohle moc vytlouct nejde, zhruba po třetině filmu jsem se bavil ve velkém. Čím se ale blížíme ke konci, tím víc si můžu dovolit na chvíli usnout. No a konec? Jako televizní film pro hooodně dlouhý zimní večer to asi ujde. Ale jinak už se k tomu nikdy nevrátím. Ač hlavní herci jsou fajn a dlouhodobě je mám dost rád. Tady bohužel. Scénář..ach ten scénář......tohle herci nezachráněj... ()

darkreider

Okrem toho, že je film úplne mimo, tak je to aj epesná nuda. Možno práve tie scény typu umrel ti otec poďme ho pochovať, prípadne ženská, ktorá po dovolenke v kufri a znásilnení je strašne v poho a cool, mali byť to "vtipné". No, zase som strelil vedľa. Walken dobrý, ale Pacino ma tým jeho zlomeným vágusom iritoval. Sklamanie. ()

Torgal

Celé sa to stále potáca dejovo na jednom mieste a je to viac geronto ako by sa mi páčilo, ale je to také celkom fajn milé a pohodové. Najlepšie chvíle sú tie, keď sa k Walkenovi a Pacinovi pripojí ešte Arkin, vtedy som bol veľmi spokojný. Kto si chce pripomenúť, že Al Pacino na to stále ešte má, tak s týmto filmov nešliapne vedľa. 6/10 ()

Petyas

Velmi pomalý až nudný rozjezd. Později pomalá gradace, ale nic závratného. Ke konci očekávané vyústění. Scénaristicky i režisérsky nikam nesměřující a nudná podíváná, postavená na umění dvou "pánů herců". Al Pacino s Christopherem Walkenem ale i z této nic moc podívané dělají docela slušný film. Několik vtipných scén, několik akčnějších scén a jinak jen obecné dialogy a improvizace hlavních představitelů na solidní úrovni. 60% ()

ZackSawyer

Setsakramensky pomalé a minimalistické. Když se začne něco dít, je rázem konec.... Z filmu sálá moudrost, smířenost, spokojenost z toho, že jsem prožil v posledních hodinách spoustu toho, co jiní za mnoho dnů a let... Pacino - sekáč, Walken - klasika. Nejlepší moudro a hlavně velká pravda zazní z Pacinových úst... Umíráme dvakrát! Poprvé když umřeme a opouštíme tělo a podruhé, když poslední žijící člověk co nás doopravdy znal vyřkne naše jméno. Ale čekal jsem víc... ()

Kingjiri

Když už nic jinýho, tak cokoliv šňupající Al Pacino dávající vzpomenout na Scarface byl fajn a Christopher Walken taky pobavil. Plus taky dávám za několik hlášek ("Vypadáš jak kus hovna."), povedený scény (bordel) a sympatickej závěr (ačkoliv jinak nemám tyhle nejednoznačný závěry rád, sem se fakt hodil). Bylo by však velmi vhodný zrychlit tempo vyprávění, protože děj občas znatelně stagnoval. Takže uplně nadšenej nejsem a rozhodně jsem čekal o něco víc, nicméně na jeden večer snímek zabaví a divák se určitě nebude cejtit okradenej o hodinu a půl svýho života. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky