Zbav se svých miláčků

(festivalový název)

Kill Your Darlings

Drama / Romantický / Thriller / Životopisný

USA, 2013, 104 min

Toto mne velmi potěšilo. Hurá do boje s rigidním školním systémem! Stejně nechápu, na co by spisovatelé a básníci potřebovali školu. Od jednoho čsfďáckého kolegy jsem se kdysi dozvěděla, že jsem ve svých komentářích moc smířlivá. Tentokráte tedy kruh poruším a vzkazuji těm, kterým beatníci nic neříkají a ještě tím machrují v komentech jako by se bylo čím chlubit. Postavte se před zrcadlo a opakujte: "Jsem hloupý literaturou nedotčený ignorant." Nejméně desetkrát, prosím.(24.7.2014)

Když se Allen v 65' drápal v Práglu s korunkou krále majálesu před mikrofon (až ho vzápětí parta soudruhů odtáhla a vyexportovala prvním letadlem pryč), měl do kudrnatého, obrýleného sexy přihřátého nerdíka, co na koleji pravidelně provozoval intimní pánské čajové dýchánky přikrytý bichlemi Whitmanových sbírek, dost daleko, ovšem v rámci umělecké licence se to celkem snese, a po technické stránce tomu není co vytknout. Spojení bradavického absolventa s antigravitačním psychopatem má tu správnou chemii, a člověk jim chtě nechtě věří každý slintavý polibek. Takže asi jo, doporučená strava pro obzvláště hloubavé jedince. 3*(8.8.2015)

• LiborGondek

Pokud vynechám všechno ostatní a zaměřím se na ten největší problém, pak to byl naprosto, alespoň pro mě, nelogický scénář a zcela chaotický dej, který doteď úplně přesně nechápu. Vlastně s mírnou nadsázkou vůbec nevím o čem ten film byl. To ostatní komentovat nebudu, herci se ale předvedli... Kam se to od Harryho za pár let možná Daniel dostane, to budeme ještě čumět. :-D(17.3.2014)

• Terva

CITÁT - Některé věci, které jsou milované, se stanou součástí vás samotných..... Podle skutečného příběhu. Těžké, hutné, sexuální a skoro nezáživné. Radcliffe v těch svých brejličkách evokuje teplého Pottera. Mě to nebavilo. Forma vyprávění je nezáživná a těžko spotřebitelná.(27.11.2014)

Musím priznať, že som do tohto filmu veľa nádejí nevkladala. Podobnej látky sa relatívne nedávno chytili i tvorcovia filmu Vytie a slávne to teda nedopadlo, nehovoriac o mojej nie práve pozitívnej mienke o hereckých schopnostiach niekdajšieho Harryho Pottera. Ostala som však príjemne prekvapená. Dobrý dojem na mňa urobil nielen film samotný, ale i Radcliffe, ktorému som v úlohe Ginsberga verila oveľa viac než Jamesovi Francovi v už spomínanom titule, hoci moje osobné sympatie sú práve opačné. Filmu by sa dalo vytknúť veľa vecí, na takéto filmy sa ale zrejme nedokážem pozerať z hľadiska filmového, ale iba maximálne subjektívnym okom literárneho milovníka. A ak opomeniem Kerouaca, ktorého spracovanie mi miestami dosť prekážalo, môjmu subjektívnemu oku tento film (celkom obstojne) ulahodil.(28.7.2014)

• - Vo filme hraje David Cross Ginsbergovho otca Louisa. Vo filme I'm Not There (2007) si tento herec zahral samotného Allena Ginsberga. (Saraswati)

• - Snímek byl poprvé uveden na festivalu Sundance v Utahu 18. 1. 2013. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V roce 2008 získal roli Allena Ginsberga Daniel Radcliffe. Měl před sebou však ještě natáčení posledních dvou dílů filmové série Harry Potter, a tak musel nabídku odmítnout. Tehdy projekt kvůli nedostatku financí ztroskotal. Když na něm později začal pracovat John Krokidas, roli Ginsberga opět nabídl Danielu Radcliffovi. (Ice123)