Zbav se svých miláčků

(festivalový název)

Drama / Romantický / Thriller / Životopisný

USA, 2013, 104 min

• Terva

CITÁT - Některé věci, které jsou milované, se stanou součástí vás samotných..... Podle skutečného příběhu. Těžké, hutné, sexuální a skoro nezáživné. Radcliffe v těch svých brejličkách evokuje teplého Pottera. Mě to nebavilo. Forma vyprávění je nezáživná a těžko spotřebitelná.(27.11.2014)

Je klidná noc, a zatímco se Jack Kerouac válí ožralý kdesi v parku, Ex chlapec s jizvou na čele dává průchod svému "coming outu", který v něm vzbudil objekt jeho touhy, Lucien Carr. Kill Your Darlings přináší obsahově i filmařsky velmi zdařilý pohled do studentského života několika talentovaných mladíků, později známých jako členové "Beatnické generace." Snímek obsahuje vše, co bych od zpracování životů takových osobností očekávala. (Rádoby) intelektuály, nezměrný talent, nevybouřené mládí, objevování vlastních hranic, uměleckou rozervanost, bohémský život a boření pravidel, morálky a společenských konvencí. Obsazení je výborné. Daniel mi do role Allena Ginsberga seděl, stejně jako Dane, který zde rozehrává svůj vlastní, menší koncert. Také Ben Foster je výborný a je zajímavé, že jeho pojetí Williama S. Burroughse je podobné tomu, jaké ve filmu Beat předvedl Kiefer Sutherland. Michael C. Hall je coby David Kammerer asi nejtragičtější postavou. Jeho posedlost Lucienem ho dohnala až na okraj. Výborná hudební stránka je pak už třešničkou na dortu. Já jsem spokojena a opět nechápu zdejší hodnocení, myslím, že by si snímek zasloužil alespoň o trochu více.(19.4.2014)

Ako vo mne záležitosť so štyrmi žánrami, (a Danielom) z ktorých tri nemusím vzbudila opätovný a tentokrát seriózny záujem o Beatnickú generáciu. Že som ja na americkej literatúre nedávala pozor... Shame on me.(5.4.2014)

Ginsberg je môj naoblúbenejší beatnik, hneď po Kerouacovi. Na tento film som sa tým pádom tešil. Krokidas možno odkryl epizódy z jeho života tak, ako ešte neboli ukázané a vracia sa k jeho začiatkom, ale pre mňa osobne bol film len sériou scénok, bez pridanej hodnoty. Nemá to drajv beat generation. Big Sur, alebo Howl zobrazovali generáciu, jej úpadok a vývoj omnoho svojskejšie a dynamickejšie. Kill Your Darlings oproti nim pôsobí ako televízny film, ktorého nad úroveň televízneho spracovania posúvajú práve otvorené homosexuálne scény. Inak je to film akých sú tucty. Do duše Gisberga sa nedostaneme, anarchia na školách je spravená už toľko krát a lepšie, že neohúri a aj to filozofovanie je na úrovni nedávnej On the road. Minúce sa účinku. Na to koľko nevyčerpateľných príbehov sa v jednom hnutí, jednej generácie schováva, je až poľutovaniahodné, ako sú zobrazované pre súčasné publikum. Nemám pocit, že po zhliadnutí tohto filmu sa bude chcieť človek o Ginsbergovi dozvedieť viac. A tí čo ho majú radi, ho majú radi pre niečo úplne iné. A toho je v tomto filme pramálo.(1.3.2014)

Výborne zahrané, ale scenár ma príliš neoslovil. Ťažko povedať o čom film primárne bol. Čo si z tohto filmu odnesiem je to čo už dávno viem: pravidlá sú na to aby sa porušovali a konzervatívna spoločnosť držiaca sa striktne zaužívaných pravidiel mi je na hovno. A super hudba. 70%(14.7.2014)