Velká čínská zeď

• Čína Čchang čcheng (více)

Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Čang Yimou, který s pomocí Matta Damona natočil velkolepé dobrodružné fantasy, v němž nepůjde o nic menšího než o záchranu lidské civilizace. Hollywoodská superstar hraje ve Velké čínské zdi mnoha bitvami zoceleného žoldáka Williama Garina, který přijel na Dálný východ získat tajemství střelného prachu. Mimořádně nebezpečná mise v exotickém prostředí nemohla dopadnout dobře, a ani tak výjimečný lukostřelec, jakým je Garin, se nedokázal ubránit obrovské přesile bojovníků tajného seskupení, zvaného Bezejmenný řád. Jejich prvotním úkolem je ochrana masivní a zdánlivě nekonečné zdi, při pohledu na níž by Garinovi i jeho příteli Pero Tovarovi (Pedro Pascal) spadla čelist, kdyby jim nehrozila poprava. Na tu však nedojde, na zeď zaútočí armáda monster a pomoc skvělých vojáků se jejich věznitelům hodí. Těžko ale říct, jestli si tváří v tvář valícím se nemilosrdným hordám neměli raději vybrat tu popravu. (CinemArt)

Marty7CZ

Slatanina, Damon tam byl jen pro prachy, ale dokoukat se to dalo, příšery byly celkem v ouklendu a čínská holka byla pěkná. Vidět už to nechci, ale můžu tam soupnout 50% ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Výbornou vizuální část, spolu s velkolepou čínskou armádou a bojovými scénami srážel dementní průběh děje, rádoby zápletky a nelogické scény a chování. ()

Miagy

Vcelku sa na to dalo pozerať, nebyť tých efektov, príšerok a čnskej armády tak by som asi nevydržal. Filmu by som ubral 15 - 20 minút kecov a bolo by to aj na 4*. Záver vcelku vydarény, čakal som niečo horšie.... ()

Wolfinas odpad!

Příšerné s příšernými efekty. Nadšeně jsem to rozkoukala a během tří minut jsem věděla, že tohle nedám. Matt Damon patří zpátky na Mars. ()

Mkartaylas56

Celkem vyvedený vizuál a koukatelné akční sekvence, jediné co na nich bylo špatně je to, že byly jen 2, takže nečekejte nějakou mega bitvu o proražení zdi. Kromě těchto scén a úseků mě film prostě nevzal a nebavil. Příběh byl hodně jednoduchý a jednoduše se nejedná o promyšlený děj. Navíc tam byla spousta nelogických momentů, což tento film ještě víc zhoršuje. Ani Matt Damon, který byl hlavním faktorem, proč jsem se na tento film podíval, nijak neoslnil. Ve finále se tedy podle mě jedná o celkem slabý průměr a vzhledem k mým očekáváním se to prostě nijak extra nevyvedlo. 45% ()

Blutarg

Akční fantasy, u kterého nesmíte přemýšlet :) Podle mě se to dost podobá nějaké RPG, zbroje a zbraně obránců zdi tomu snad poprvé reálně odpovídají :D ()

Shredder

Neviem, co som vlastne od filmu naozaj cakal. Mozno sirsie portfolio oblud, napinavejsi dej, nejake prekvapenia, ci inteligentnejsi scenar. The Great Wall je v realite hlupa variacia pribehov o obliehani hradu, kde tupa nekonecna armada monstier chovajucich sa ako mravce, utoci na odvaznych cinskych patriotov. Ti predveduju v jednej sekvencii farebne a vizualne putave kusky bojove kusky, ktore by vsak boli v realite vysoko neefektivne. Okrem tycho par minut je cely film len nudnou konverzackou (s neprilis inteligentnym scenarom) medzi zapadnym zoldnierom a lakonickou cinskou generalkou. Na TGW nic velkolepe nie je, je to skor nieco ako tretotriedna verzia Posledneho samuraja, natocena Uwe Bollom. ()

Najt

osobně trochu zklamání. Jediným tahákem tu byl jen Matt Damon, kterého mám moc rád, ale upřímně Jasonem Bournem tu taky není...Pokud má člověk vyloženě rád "nedotažené" fantasy, je asi zbytečný s tím ztrácet čas. Jsou lepší filmy. ()

MAAUZ

Velká splácaná zeď z hlíny. Nanimuju ňáký nový příšery s vibrující blánou nad hlavou a vočima na krku a pak vezmu.. uhmm třeba magnet - jako Kriptonit v Supermanovi - a ten když k nim přiložim, tak je tím utlumim... What a gut idea! No a prostě plno dalších chujovin. Dostávalo mě, jak měli luxusně vybavenou tu zeď, to jsem nestačil zírat. Hodně scén bylo nesmyslnejch. Ale není divu, že se mi PGI líbilo, když se jednalo o zatím nejdražší čínský film v historii. To musím uznat, že se jim povedlo.. A Damon s Pascalem a Dafoem se asi dostali na casting omylem. ()

beso74

Niekoľko storočí pred Alfredom Nobelom sa podaril prelomový vynález v ďalekej Číne - zrnkám čierneho prachu tu totiž bola vdýchnutá sila, ktorá dokázala odstrániť akúkoľvek prekážku. Práve tu sa vybrala skupinka žoldnierov z Európy, aby tento "pokrok" dotiahla aj k nám, na západ. Aj napriek takejto zápletke, tu nejde o žiaden pseudohistorický dobrodružný výlet ale o čistokrvnú fantasy, ktorá dupe ako švajčiarske hodinky a má takmer všetko, čo by v nej malo byť - hrdina bez bázne a hany, kolosálny Čínsky múr, obrovské vojsko a ešte väčšia armáda stvorení, ktoré sú z dňa na deň chytrejšie. Veľké prekvapenie, pretože osobne som čakal nejaký paškvil na úrovni Dungeons & Dragons. ()

Maniik88

To som nečakal. Nepozrel som si žiadny trailer a že to bude fantasy s príšerami...oddychová B-lbina. Húfy Číňanov popoletujú po hradbách, postrielajú si s katapultami, zahrajú sa za vlastenecov a prerobia západniara a nalejú mu kus vyššej morálky. Damon strieľa lepšie ako Robin Hood a tie akcie boli proste prepálené. Je to cielené na Čínskeho diváka. Mali by sme si na to zvykať, stáva sa to čoraz častejšie. Dafoe nemožný a zbytočný, asi jeho najhoršie úloha. Zaujala pekná mladá čínska generálka Tian Jing. Mohla by zahrať Mulan heh. ()

Sinusiridum

Jakože proč ne. Akční fantasy se super kostýmy, nádherný bojový scény, krásný barvy, bezva příšery. Každá země má svoje legendy, nevim proč by jedna z těch o Velký čínský zdi měla bejt horší než jakákoliv americká fantasy. Jasně, že doživotní zážitek z toho nebude a nevim, jestli se někdy podívám znovu, ale spokojenost, nemůžu říct, že bych se extra bavila, zato můžu stopro říct, že bylo na co se dívat. ()

papadoce

Nepatrím k ľuďom, ktorí sa nechajú ovplyvniť alebo dokonca odradiť od pozerania filmu na základe miestnych hodnotení. Ale, že toto je totálne amatérsky natočená p******a, som si myslel presne v šiestej minúte. Po trápnej naháňačke na koňoch a úplne nudne a neprehľadne odseknutej ruke nejakého pišišvora som vedel, že toto je prúser a že miestnych 56 neklame. A fakt, že sa ku tejto prasprostej a ku tomu veľmi zle natočenej ch******e pridali borci ako Damon, Pascal, či Dafoe, je o to viac na zaplakanie. Buďto nevedeli ako to dopadne alebo dostali tak tučné šeky, že im tá hanba zato stála. Ja myslím, že aj digitálny paškvil by mal mať svoje hranice, ale komunistická Čína chcela evidentne natočiť veľkofilm s hviezdami a tak cgi-čka sálali z každého rohu. Osobne mi mýtický príbeh nijako neprekážal, ale dá sa to určite natočiť ďaleko lepšie (rozumej napríklad 47 Roninov). Herecky šlo o sterilné výkony v podstate od všetkých. Keď to zhrniem, jedná sa o predraženú rozprávku pre mladšiu generáciu. Nie som cieľovka, ale vždy lepšie než Mulan, tak dam 40%. ()

pity

Kaslete na kecy o originalite a dalsich tlachach, je to super bijak pri kterem se budete hlavne bavit. Az budu chtit neco co mi da mozek do sracek nepujdu na film s charakterem fantasy/akcni/dobrodruzny. Ano presne takove to bylo a ja se kralovsky bavil. ()

olmikee

To snad nemohlo dávat smysl ani tvůrcům natož divákovi. Kdyby to bylo aspoň zábavný tak jsem ochotný tu debilitu ignorovat, ale tohle prostě nešlo. Vzdal jsem to po 3/4 filmu. ()

Vykuk

Zábavnější a pohodovější než můj nedávný trpký zážitek u Assassins Creeda, taková naivně jednoduchá pohádka s pěkným vizuálem, slušným obsazením, místy to sice skřípe, trochu čínská verze hvězdné pěchoty, ale na jedno podívání, když zrovna nemáte nic lepšího na práci, spokojenost:) ()

Emjecko

Mým nejoblíbenějším dílem z Pána Prstenů jsou Dvě věže. Důvod? Dobývání Helmova žlebu. Souvislost s Velkou čínskou zdí? I tady se v jedné soutěsce bojuje proti bytostem, které s vámi nemají dobré úmysly. To by však samo o sobě k mé spokojenosti nestačilo. Ve filmech dneska bojuje kdekdo s kdekým a soutěska není moc podstatná. Důležité je zobrazení obou soupeřících stran, představení organizace jejich armády (barvičky!), velitelů, vojenské taktiky a pak samozřejmě bojové scény a pohledy na ně z ptačí perspektivy. Tohle všechno zde bylo zvládnuto opravdu na výbornou a nabízí se srovnání právě s Pánem Prstenů, ale třeba i s čínským snímkem Krvavé pobřeží. Proč jenom tři hvězdičky? Protože 3,5 už ČSFD dlouho nepovoluje, a protože příběh, v němž je tahle parádní řežba zasazená, vás za srdce nijak nechytne. Ani jednotlivé postavy moc neoslní, a když zemře byť i nějaká z těch hlavních, skoro to nepoznáte. Možná se mohlo přidat na stopáži, víc rozpracovat děj mimo bojiště, charaktery jednotlivých hrdinů, vztahy mezi nimi a měli bychom ten trhák, na který jsme se všichni těšili. Takhle se jedná "pouze" o parádní bitvu. ()

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Damon postaví Velkou čínskou zeď?

Damon postaví Velkou čínskou zeď?

23.09.2014

Matt Damon se momentálně chystá na natáčení sci-fi The Martian od Ridleyho Scotta. A hned po ní by se měl pod dohledem Paula Greengrasse vrátit do bourneovského kabátu. Už si ale stihl vyhlédnout i… (více)

Zwickova Velká zeď chrání před... démony?

Zwickova Velká zeď chrání před... démony?

13.06.2012

Nový projekt epického vypravěče Edwarda Zwicka The Great Wall se nějakou dobu tvářil jako tradiční historický velkofilm o stavbě Velké čínské zdi. Ve skutečnosti tvůrci pečou fantasy. Ale popořadě:… (více)