13. komnata - Série 19 (2022) (série)

13. komnata Martina Huba (S19E08)

(epizoda)

Patří k nejlepším českým kaskadérům a zahrál si v nejednom hollywoodském trháku. Zásadní bitvu však podstoupil mimo filmové plátno. Byl to boj se zhoubným nádorem. Jeho příběhem provází Simona Chytrová... Martin Hub patří k nejlepším českým kaskadérům. Je také choreografem a malířem, ale hlavní je jeho role kaskadéra. Původně byl sportovcem, od střední školy hrál fotbal a házenou, házel oštěpem, koulí a diskem, boxoval. Pak ale potkal zakladatele české kaskadérské školy Jaroslava Tomsu a začal s ním spolupracovat.  Působí v kaskadérské skupině Filmka. Jeho první hollywoodskou spoluprací bylo osm dílů Mladého indiána Jonese. Hrál v řadě českých filmů i seriálů, například hlavní roli v devítidílném seriálu Pěstírna. V zahraničí se objevil ve filmech Zachraňte vojína Ryana, Gladiátor, Titanic, Trója, Mission Impossible, James Bond, Van Helsing a v mnoha dalších. Bitevní nebo katastrofické scény, které natáčel, jsou nic ve srovnání s bojem, který sváděl nedávno. S bojem se zhoubným nádorem. „Začalo to úplně nenápadně. Nic mi nebylo, nic mě nebolelo, jen se mi na noze udělala taková bradavička,“ popisuje počátek své nemoci Martin Hub. Je to statný pětapadesátník, mohutný chlap s mužným povoláním a zajímavými koníčky. Výrůstku na noze moc pozornosti nevěnoval. Přelepoval si ho, když se kvůli natáčení potřeboval nasoukat do kostýmu. K lékaři šel až po půl roce, ale to už bylo na jednoduché řešení pozdě. Melanom překročil hranici čtyř milimetrů, kdy to začíná být opravdu rizikové. Museli mu vyříznout kus stehna, nádor zasáhl i třísla. Pak ještě musel absolvovat chemoterapii. Svým příběhem chce varovat všechny podobně neopatrné lidi. (Česká televize)