Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

Mooney21

Mám rada rozprávky. Mám rada muzikály. Ale toto nejako nešlo dokopy, chýbala tomu iskra. Len som čakala, kedy to skončí. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo, boli kostýmy Meryl Streep a Johnnyho Deppa. ()

Nikki.Nikx

Do první poloviny filmu to byla docela zábava, když teda pominu fakt, že nejsem vyloženě fanoušek muzikálů. Mám ráda Emily Blunt, Johnnyho Deppa a ještě víc Meryl Streep, takže tohle obsazení u mě vyhrálo. Mrzí mě, že Johnnymu nechali tak málo prostoru. Určitě by ten film dokázal pozvednout na trochu vyšší level. Meryl jako vždy užasná! Taky bych chtěla pochválit výpravu a kostýmy. Moc pěkná podívaná. Bohužel tímhle to všechno končí. Když se překlene první polovina filmu tak už člověku nestačí jen pěkné prostředí lesa, nebo čarovná Meryl. Místo toho, aby tvůrci spád děje nakopli, uvařili velice nedobrou pochoutku, kterou by nevzal do huby ani Otesánek. Z pekařky udělali kurvu, z pekaře impotentního ňoumu, z Popelky nerozhodnou roztěkanou krávu a z princů u splavu párek buzerantů. Co tam dělala ta dlouhovlasá ve věži, mi ještě furt neni jasný. Nejenže jsem nezůstala na titulky, což mám ve zvyku pokaždé, ale už ke konci filmu jsem se nervózně vrtěla na židli, a s hlavou v kýblu dojídala popcorn. Druhá půlka byla zkrátka utrpením. Tenhle film je jasnej recept jak úspěšně zabít pěkně našlápnutou podívanou. ()

ESNYR

Muzikál. Už tohle slovo mně asi mohlo varovat. A Já, i když jsem si přečetl pár ne zrovna pozitivních reakcí a i když jsem viděl hodnocení, jsem si řekl že to přece nemůže být až taková hrůza. Vždyť je to Disney a hraje tam slušná sestava herců. V průběhu filmu ( ehmm tedy muzikálu ) mi bylo jasné že tohle byla špatná volba, protože jde opravdu o muzikál v doslovném slova smyslu. Celou dobu se zpívá a dokonce bych řekl že pořád dokola ta samá melodie, jen z drobnými zmněnami. Můžu si za to sám, protože varovných znamení jsem ignoroval dost. Ty dvě hvězdy, které jsem se nakonec rozhodl dát, jsou jen za ty herce a zajímavý nápad spojit dohromady několik pohádek. Což teda moc dobře nefungovalo. ()

kolacky

Efekty úžasné, obsazení se mi líbilo, ale jako na pohádku bych na tenhle film děti nevzala. Hraničí až s horrorem. ()

Brouzdalka

Celkový dojem byl dobrý, ale poněkud roztříštěný. Čekala jsem, že v polovině film dějově skončí, tak bylo příjemné sledovat, co se bude dít dál. Oceňuji originalitu v pojetí pohádek, ale postavy jsou vykresleny zoufale málo, takže s jednoduchým vysvětlením jejich motivů jsem se nemohla úplně ztotožnit. Atmosféra je jinak celkem hravá (i ve scénách jako je párání vlkova břicha), ale málo pro dítě a hodně pro dospělého, což ale mému infantilnímu Já nevadilo, ale není mi jasné, na jakou cílovou skupinu je film vlastně zaměřen. Nevýhodou ale byly i nechytlavé skladby, které toho ani moc nesdělily a přišly mi někdy i zbytečně nastavované (např. Into the Woods). Kdyby se někde zkrátily a čas se věnoval rozvoji postav, udělali by autoři líp. Je tu ale i spousta momentů, kde jsem se bavila, líbila se mi přidržlá Karkulka, myšlenka záletného prince a oceňuji i konec, který se vymykal zaběhaným klišé. Takže závěrem vcelku příjemná podívaná, která ale měla mnohem větší potenciál. ()

Lucbric

To je opravdu dobrá slátanina všeho možného :D na film jsem se těšila od té chvíle, co jsem se dozvěděla, že tam hraje Johnny Depp. To jsem ale ještě netušila, že tam hraje tak maximálně 3 minuty :( s happy endem se tady v rámci možností moc nesetkáte, za to se setkáte se zbytečným úmrtím (a ne jedním), nevěrou a nesmyslnými nemelodickými písničkami. Jak již napovídá název, většina filmu se odehrává v lese, pokud se tedy na film dívate ve dne při nedostatečném zatemnění, máte z filmu téměř kulový. ()

julyberda

Slabší odvar původního Broadwayského muzikálu, nicméně pořád docela slušné. Narozdíl od Sondheimova Sweeneyho Todda není příběh převeden z prken na plátno tak elegantně. Muzikál má sice stále dost ze svého původního kouzla, ale překrásné a lehké pohádkové vyprávění plné vtipu se vytratilo a nahradila jej spousta zbytečně dramatických scén (čarodějnice vyrážející dveře,Popelka padající na zem po facce od nevlastní sestry...). Herci by se dali rozdělit na ty podávající lepší herecký výkon (Corden, Streep, Baranski), ty co hrají slušně, ale v celkovém obsazení zanikají (Crawford, Kendrick, Punch) a na ty co by si strhli ostudu takovou, že by se měli zahrabat do země a počkat až si je z toho filmu nebude nikdo pamatovat (Pine, Depp, Huttlestone). Jediná osoba, která se může skutenčě měřit s divadelním obsazením je Emily Blunt. Ale abych jen nekydala hnůj (u tohoto filmu to zjevně dělá každý) musím říct, že kostýmy byly krásné, pěkné pohádkové prostředí a píseň Children will listen byla tklivá a nechala mě beze slov, jako obvykle. ()

blondboss

Česť muzikálom a rozprávkam a aj podobným zlepencom. Avšak mňa toto neskutočne nudilo a s akou nechuťou som do toho šiel, s takou nechuťou hodnotím, pretože pesničky priemerné, kulisy na súčasnú dobu dosť slabé a celkovo pointa nie veľmi dotiahnutá. Potešili akurát herecké a zároveň aj spevácke výkony, mnohí prekvapili. Avšak na lepšie hodnotenie to jednoducho nestačí. 35 % ()

Zoltar78

Vizuálně nádherné, ale to je asi to jediné proč jsem tenhle film dokoukal až do konce. Neuvěřitelný pohádkový kočkopes. Vezměte ty nejznámější pohádky, propojte je do jednoho filmu, všechny jejich příběhy nechte odzpívat naprosto nezajímavými songy a celé to ždímejte 2 hodiny. Problém je, že téměř neustále se zpívá a je to nuda. Nuda k nepřežití! Ani jedna písnička mi nepřišla zajímavá. Ani jeden hudební motiv mě nezaujal. Celý film mi přišel neskutečně jalovej, bez šťávy, ale to je můj problém obecně s filmy Roba Marshalla. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Muzikál, který nemá kdovíjak pěkný hudební doprovod. Spousta záběrů v rychlém pohybu, spousta střihů, rychlé vyprávění a hrozně dlouhý film. Bohužel světově známí herci tomu nepomohou. Už víckrát ne. ()

vodkasesemte

Šípková ruženka, Karkulka, Popelka. Je to zpívaný. Ještě, že mám pro tydle věci smysl. tak ta scena se střevíškem je super. Poslouchám Into The Woods. Dívat se na to bych považoval za ztrátu času… Good day, young lady. Good day, Mr Wolf. To je Depp? Proč má ty zuby z Pirátu z Karibiku? To se docela sem ted hodí. To se docela ted sem hodí. Hele, MOJE Emilka! That was quick, a je v tom! Dont touch me, you have a princess! Im in the wrong story. Life is also so unpleasant, you must know this like peasant… To je Tomlinsonová? Jesli jo, tak jsem ji poznal až zas podle toho, jak se zlobí. Blondatý princezny zrovna nejsou muj typ, ale něco na ní bylo. No určitě, trochu zvedlej nosánek, krátký čelo … ted si nejsem jistej. Budu si ji muset proklepnout. Krásně zpívají. Už to poslouchám potřetí. ()

blazma

Asi mě pár hereckých jmen obměkčili v hodnocení. to obsazení je famózní a je zbytečné to tady vypisovat, každý asi ví, že to jsou docela známá jména. Zpěv je výbornej, propojení několik pohádek dohromady, mi vždycky přišlo jako super nápad. Celkově by jsem dal asi horší hodnocení, ale narovinu dávám tomu max, protože prostě zbožňuju Jamese Cordena, ten cápek si zaslouží trošku více uznání je prostě suprovní, s Emily to za mě potahali neskutečně a Anna Kendrick, je prostě taky topovka. ()

MrDorry

Do filmu jsem šel takřka úplně naslepo (věděl jsem jen a pouze že tam hrají Anna Kendrick, Meryl Streep a Johnny Depp) a v podstatě jsem od něj nic nečekal. Hned na začátku jsem tedy zjistil že se jedná o muzikál a má očekávání ještě více klesla, nicméně jsem byl příjemně překvapen. Námět sice není nijak světoborný ale provedení se podle mě velmi povedlo. Písničky byly dobré a dokonce jsem se i u některých textů zasmál, což jsem upřímně nečekal. Celková atmosféra filmu je ovšem velmi zvláštní, chvílemi působí velmi pohodově ale vzápětí máte takový nepříjemný pocit, například setkání karkulky s vlkem bylo hodně znepokojující což mi ovšem přijde dobře, protože by to rozhodně nemělo působit příjemně. Celkově to ovšem do sebe překvapivě sedělo, což jsem nečekal, takže ty 4★ jsou podle mě zasloužené. ()

Gig

Zfilmovaný muzikál Stephena Sondheima. Ano, toho pána, co má na svědomí ltexty k West Side Story, nebo toho co napsal, hudbu i text k Sweeney Toddovi. Ona to není jen taková slátanina pohádek, jak se může na první pohled zdát. Rob Marshall tomu dal pěknou vizuální podobu. I když doufal jsem, že s vlkem si víc poradí. Takhle vypadal jako další varianta střihorikého Edwarda. Ale ježibaba v podání Meryl je geniální. Škoda, že písně byly osekané - oproti broadwayskému zpracování. I proto mám radši starší "divadelní" verzi. Ale chápu, že lidi nepolíbení muzikálem a pro někoho těžší hudbou pana Sondheima můžou být znechuceni. Ale film není určen pro každého. A není pro malé děti. ()

VideoTuti odpad!

Strašná slátanina zpracovaná jako muzikál bez nosné melodie. Režisér si udělal srandu z Grimů, diváků i studia Disney. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)