Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

suomifilm odpad!

Celé zle. Príbeh nula bodov. Hudba - stále dokola jedna melódia - nula bodov. Herecké výkony... okrem Streepovej nula bodov.... ()

Painkaa

Ten konec mne osobne obrovsky zklamal, nejak to cele pokazil. Zacatek filmu byl nabity zajimavou hudbou a skvelym napadem a uprimne, skvelyma ale vazne skvelyma hercema!! Zamilovala jsem si Annu Kendrick a Emily Blunt uz davno predtim a tak jsem mohla byt vic nez spokojena a prijemne prekvapena samymi dalsimi objevy, cele se to neslo v dobrem duchu a porad sem cekala na to neco, co se prihodi. Svatba a stesti - vsichni cekali, skvele to dopadlo a ted prosim to NECO! A ono nic... Obr. Poradne ani nebyl videt, vse znicil a chtel zabit toho prcka. Do toho nevera a smrt. Coze? Pak to najednoj skoncilo, Popelka zustane s pekarem pac rada uklizi a Karkulka taky, dyt co, vsichni jsou mrtvi, tak hlavne, ze oni maji jeden druhyho... Jako vazne? Z kina jsem neodchazela vylozene zklamana, ale cekala jsem neco vic a mrzi me to. Dalo se vytriskat o tolik vic!!! Ale pekny zpev a zajimave propleteni vsech pohadek. Cele to bylo zajimave. Ale nevim co vic k tomu napsat. Za moje oblibene postavy 3 hvezdicky, kdyby konec vygradoval tak pekne, jak probihal cely film, bylo by vic. Skoda :-) ()

ryhy

Do určitý chvíle mi to připadalo jako docela slušná kompilace. V momentě, kdy nastává obvykle happyend a pohádka končí, tahle.. věc... dostane epileptickej záchvat. Záchvaty zoufalství, když se dítěti rozvádí rodiče a ono neví, jak se s tím vyrovnat. Dokoce se dostáváme i do hluboké filosofické roviny. Poslední půlhodinu už jsem se jen modlila, aby to skončilo. 5% ()

+sfinx+

Bohužel jde jen o špatnou kopii divadelní inscenace (knihu neznám). Ze začátku se zdá, že se film předlohy bude držet, ale závěr je zbytečně dramatický a lehkost a vtip se kamsi vytratily. Má-li to být drama, pak nechápu tu zábavnou první polovinu, má-li to být komedie, nechápu závěr. Ne, že by to byla čistě chyba filmu - i v tom divadelním představení postavy umíraly (který blbec má potřebu opepřit pohádkový muzikál tím, že nechá polovinu pohádkových postav zemřít či jinak pošpinit?). Jenže když i v tom dramatickém závěru řekne malá Karkulka o půl metru vyššímu a o pět let staršímu sirotkovi, že se o něj postará a že mu bude matkou, tak hned celá tragédie vyzní jinak :-) .. ()

majorzeman13

Moc pěkný,hezký,zábavný muzikál,jak výprava i kostýmy si asi po právu zaslouží nominace na plešouna no a co se týče Meryl no to je asi ....... jiný level ! Johnny Depp jako vlk skvělý i když je ve filmu málo ! Meryl Streep to snad nemá cenu ani říkat superlativa !! A hudba pana Sondheima je též skvělá !!! Nadprůměrný muzikál a to je nemusím,ale tenhle je fakt povedený. Též se my líbilo to prolínání těch klasických pohádkových příběhů...... ()

ArtLucie

Jsem dost překvapená tak špatným hodnocením, tak i když málokdy cokoliv okomentuji, tady musím. Za mě úplně skvělé. Pravda, po prvním shlédnutí člověku chvíli trvá, než si uvědomí, co vlastně viděl. Ale.. Zpracování skvělé, stejně tak herecké obsazení (až na Annu Kendrick, ale to je spíš osobní pocit, ta herečka mi nesedí) a písně? Klasický Sondheim, prostě klasa. A je to plné humoru, neklasické. Pro mě zábava. A Meryl Streep se role ujala s grácií, i když čarodejnice jinak hrát odmítá. ()

ters

Tak já nevím, jestli jsem zklamaná nebo potěšená. Hudba byla jednotvárná. První písnička byla fajn, ale pak se to tak nějak začalo opakovat. Oceňuju ale zkombinování pohádek, Meryl Streep a Chrise Pinea (který jako Prince Charming byl dokonalý floutek). Jenže když první polovina filmu směřuje k "happily ever after", říkáte si, co může přijít potom a trochu se nudíte, protože pohádky zná každý. Ale byla to právě druhá polovina, která se mi moc líbila. Byla netradiční a originální, ne příběhem, ale změnou chování postav, změnou jejich smýšlení - díky filmu najednou vidíme, že žádná pohádka není taková, jak se zdá, že krásný princ je vlastně stejný padouch, jako všichni ostatní krasavci, že ani pohádkové postavy nejsou špatné nebo dobré, ale tak něco mezi, a že každý má nějaké vnitřní dilema, které se dere na povrch. "I am supposed to be charming, not to be sincere." ()

perteus

Abych po 20 minutách se rozhodl, že dál to nezvládnu, to se mi dlouho nestalo. Upřímně, pokud chcete muzikál, který spojuje několik pohádek, tak dejte přednost Třem bratrům od Svěráka. Nakonec jsem dokoukal. Nijak zvlášť mě to nezaujalo a rozhodně film není určený pro děti. Možná pro náctileté, kteří už pojmy, jako je nevěra a nic není tak, jak v pohádkách je uvedeno, neboli žili šťastně až do smrti, chápou. I když to "žili šťastně až do smrti" je v tomto muzikálu vice než trefné. Divák by jen neměl počítat, že ten život bude hodně dlouhý. ()

Adelita

Zklamání. Nejvíc prostoru má samozřejmě ,,čarodějnice" Meryl Streep, herečka nejvyššího kalibru, pak ,,Popelka" Anna Kendrick a ,,Pekař a jeho žena" James Corden s Emily Blunt, ale až na pár okamžiků to i tak nebylo nic extra. Většina herců a hereček měli spíše epizodní role. Kdo se těšil, že uvidí a uslyší Johnnyho Deppa nebo Christine Baranski, tak měl bohužel smůlu. Depp jako vlk si stihne zazpívat sotva jednu píseň, celkem je ve filmu asi tak 5 minut. To samé platí pro zbytek obsazených. Nakonec mě snad nejvíc bavil James Corden. U Chrise Pinea jsem měla dojem, že jeho part nazpíval úplně někdo jiný. Za zpěv je ale ještě potřeba vyzdvihnout taky ,,Karkulku" Lillu Crawford a ,,Jacka" Daniela Huttlestonea. Z písní mě zaujaly především jedny z posledních, a to Your Fault & No One Is Alone (Pekař, Popelka, Karkulka a Jack). O ději se dá těžko psát. Chvílemi jsem měla pocit, že se jim ve střižně ztratily nějaké scény, ale už neměli čas to opravit, tak to tak nechali. Popelka jde třikrát na ples, ale ani jednou tam není jediný záběr na to, jak tančí s Princem. Hlavně že vidíme, jak třikrát odtamtud utíká! Když pak všichni bloudí lesem, snažíc se vymyslet, jak se vypořádat s obrem a jak se následně dostat z lesa domů, kam se všichni najednou vytratí? Bez jakéhokoli vysvětlení několik postav úplně zmizí, buď nás o tom v další scéně krátce informují, nebo, jako v případě Prince, se s tím ani neobtěžují. Prostě odjel na koni a konec. Prostě jsem od toho čekala víc. Takže 2 * za Meryl, Jamese a Emily, a těch pár ucházejících písní. Škoda. ()

KT_2011

Je určitě pozitivní, že dnes může něco takového vzniknout. Málokdy také vidím film, který je tak nekoukatelný. ()

wikigoogle

Pokud jde o nesmyslné propojení pohádek a ještě formou muzikálu,tak za mě určitě propad.. Má to byt pohádka nebo pokus o vtip.. formou - pro děti- hororu? Těšila jsem se něj, ale takové zklamání jsem opravdu nečekala. Blboost od Disneyho.. Jediný co můžu vyzdvihnout je herecký výkon Meryl i když byla na konci celkem k nepoznání.. že by velká retuš? ()

Kuzco

Tři hvězdy jsou za obsazení, kostýmy, efekty apod. Ale scénář prostě nechápu-proč nežili šťastně až do smrti? Vždyť je to pohádka pro děti. Pokud chcete nevěrného prince, mrtvou pekařku a hloupého vdovce, Meryl Streep bude hrát sama sebe a bude to úplně jiný žánr-myslím, že se tomu říká drama. ()

czfilm

Podle obsazení jsem si od toho tedy sliboval mnohem, ale mnohem víc. Málokdy se mi stane, že něco nedokoukám do konce. Přiznávám se, že jsem tuto velice nudnou a nejapně natahovanou krávovinu vydržel sledovat pouze do 65. minuty , pak jsem se ráčil zvednout a odkráčet z promítací místnosti. Muzikály mám rád, zfilmování klasických pohádek mi také nevadí. Into the Woods je bohužel jeden z největších filmových failů minulého roku (spolu s epicky neepicky zakončeným Hobitem). Je to takový ten násilně vytvořený slepenec. Zlatí Tři bratři ! :) ()

natali.sek

Těšila jsem se na to, myslela jsem si, že to bude něco úplně jiného. Doufala jsem, že si u toho odpočinu, protože to bude spojení všech těchto pohádek, no a oni udělali z prince děvkaře, z pekařky ženu, která je schopná podvést svého manžela a chudákovi Jackovi zabili mámu. Dvě hvězdičky dávám, jen za hezky odvedenou práci s písněmi a za docela dobré herecké obsazení. ()

ArievaLeFly

Muzikaly jsou mou vasni, coz znamena, ze kazdy novy kousek sleduji velice peclive a posuzuji prisne. Jako mnoho lidi, i mne prilakalo obsazeni. Meryl Streep jiz mnohokrat prokazala, ze jeji herecke umeni se neomezuje pouze na hrani, a ani tentokrat me nezklamala. Muzikal chytre zakomponoval nekolik pohadkovych linii do jednoho pribehu, a krom humoru nechybelo ani drama. Tento muzikalovy skvost jasne ukazuje, ze ne vsechny pohadky konci tim "A zili stastne az do smrti". Ucarovalo mi to, ze zivoty postav byly realne a clovek se s nimi dokazal ztotoznit. Kazdopadne vsem nadsencum muzikalu, Meryl Streepove a Anny Kendrick doporucuji film shlednout. ()

Marshall007

Into the woods rozhodně může být zajímavý na prknech, která znamenají svět, ale filmový kabát tomuto snímku prostě nesluší. A jelikož já nepatřím ani mezi ty muzikálový typy, rozhodně nemůžu ohodnotit tuto více než dvouhodinovou nudu lépe, než dvěmi hvězdami. Jediný, co si zaslouží vyzdvyhnutí, je Meryl Streep a její podání čarodějnice. Moc dobře ale nerozumím tomu, proč se taková spousta známých herců vrhla do tohoto projektu a rád bych jim poradil, aby si příště líp přečetli scénář, než se pustí do něčeho podobnýho. ()

TynTynka

Řekla bych, že vcelku nudný film a velice o ničem. Všechny pohádky smíchané do jedné nadělá naprostý guláš. Písní mi někdy přišlo až moc a zbytečně zdlouhavé. A ten konec. No prostě mix blbostí a zhnusení klasických dobrých pohádek. Musím přiznat, že jsem měla co dělat, abych se dodívala do konce. A to nepočítám několik přestávek během filmu. ()

fun145

Prvá polhodina bola úžasná, jednotlivé rozprávky a naznačený smer prelínania a neskôr spojenia tých rozprávok, to bolo tak skvelé, že ak by pokračovalo týmto štýlom, a touto dynamikou, zaslúžilo by si to 5*, avšak po polhodine to začína strácať na tempe a po 74 minútach to už je totálne slabé, číže prvých 30 minút = 5*, ďalších 44minút = 3-4*, zvyšok sotva 1*, v priemere cca 42-48%=2* ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)