Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

hondza87

Celý film kolem diváka, kterému je čtrnáct a více let, jen tak propluje. Nebudete si po pár minutách, kdy opustíte sedačku v kinosále jistí, jestli jste film vůbec viděli, prostě bude Vám jedno a to je myslím, dost zásadní věc. Snímek nabízí vskutku jen průměrnou zábavu, která příliš nenadchne ale zároveň ani neurazí. Pro děti je zde určitě řada samoúčelných atrakci, kvůli kterým je dost pravděpodobné, že si budou tu či onu scénu rádi připomínat ale pro alespoň trochu náročnějšího diváka není zde vůbec nic nového a vše je už lehce okoukané. ()

mArtinko5MB

Neurazí, ale na Monsterov alebo Despicable 2 sa to neťahá, zďaleka. Je to pozerateľné, no miestami mi veľmi vadila nezmyselnosť. Áno, je to rozprávka, ja viem. Chcelo to aspoň trošku popracovať na vtipnejších frázach. Takto je to iba obyčajná rozprávka, ktorú si deti po pár rokoch nebudú možno ani pamatať. 60% ()

elanista1

Toto ma nebavilo, vtipy boli podpriemerne a po cely cas som sa nedokazal uvolnit a nesmial som sa vobec, mal som chut si aj zdriemnut. Pribeh nema cenu hodnotit, videli sme ho uz mnohokrat..najlepsie bol zrejme podareny v Autach 2006, ale na rozdiel od Turba, Autá dokazali zaujat aj divaka starsieho ako 10 rokov. Turbo nema nic co by mal mat kvalitny animak, v prvom rade ma obmedzenu cielovu divacku skupinu a velmi chaby humor. ()

srolyma

Jo, já vím, že je to pohádka. A tam vždycky venkovský trouba, povětšinou jménem Honza, navzdory svému sníženému intelektu a nedostatečnému materiálnímu zabezpečení stejně vždycky oblouzní krásnou dědičku impéria. Ale co je moc, to je moc. Ještě jsem zkousnul, když se krysa stala šéfkuchařem, to bylo i vtipný. Práškovací letadlo porážející stíhačky už bylo přes čáru. A teď šnek, který vyhraje závod v Indy proti závodním speciálům? To si děláte kozy? Navíc toho ani nedosáhne vlastní pílí a dřinou, ale je nadopovaný nitrem. Co si z toho ti prckové vezmou do života? Že když do sebe napíchají steroidy, tak budou nejrychlejší a nejsilnější? No jo, to mají vlastně pravdu. ()

DR.SZ

Nemám k tomuto dalšímu počinu DreamWorks moc co říci, protože pořád se omývá jedna píseň dokola. Sice je to dobrý nápad s mluvícími šneky, ale proč v takovém podání? Copak nestačil úspěšný film Auta a musí být další trapné a nudné závodění? A štve mě také, že se děj rozvíjel moc rychle a že všem připadá, jak ten ňouma z mexického fastfoodu je hrdina. Prostě hrůza! Aspoň za ten nápad - 36%. ()

BlackAngels

V první řadě jsem nadchnutá :-) Kdo by řek že bude mít pohádka o šnekovi takovej švih? :-) Každý má své sny a tomuhle šnečímu prckovy ten jeho právě začíná. A jak vidíte žádný sen není tak velký jak se mohlo na začátku zdát a tak proč by šnek nemohl závodit s auty. Proč by šnek nemohl ten závod i vyhrát? Žádný náš sen není nedosažitelný pokud mu opravdu věříte. Šnek Turbo věřil, že dokáže víc a ...........................................................DOKÁZAL TO!!!!!! Třikrát sláva Turbovi!!! ()

wallax

Také milé relaxačné osvieženie na hodku a pól pred spaním. Tak trošku fresh príbeh a zaujimavý nápad, kde spracovanie prevýšilo všetko ostatné. Ale zabavilo ma to a naladilo na dobrú noc :) ()

IZFNP

Deti zabaví, dospelých neurazí. Ničím významný animovaný počin, ktorý klasicky rozpráva príbeh o slimákovi, ktorý má rád rýchlosť. Pekné, ku koncu dokonca napínavé, ale zabudnuteľné. ()

klichem

Pre mna jeden z najprijemnejsich animakov, ake som v poslednom case videla. (a to ich bolo skutocne vela pretoze mame doma mesiac venovany animakom). turbo si urcite zasluzi lepsie hodnotie! ()

lobo87

Keď sa na to pozriem detskými očami, tak to bola paráda. Roztomilí slimáci, neustále sa niečo deje, akcia strieda akciu, preteky striedajú ďalšie preteky. Nechýbal tomu vtip, nápad, pestrosť. Dospeláckou optikou však film postrádal zaujímavejší a logickejší príbeh. Z toho mi vychádza priemerný animák, ktorý poteší, ale ani tie postavičky nie sú také sympatické, aby sa k nemu deti vracali... 60% ()

blazma

Mi se to opravdu líbilo. Jednoduchý a zároveň stupidní nápad s příběhem. Nic méně o ukazuje, ze i stejní lide mají odlišné sny a některé sny jsou větší než jiné. Pokud navíc dojde na náhodu a dostanete se k tomuto snu o něco blíže, je z toho pěkně trhla dětská pohádka. Já jsem se bavil. ()

ModryPlamen

“Žádný sen není moc velký, a žádný snílek moc malý.” je jeden z citátov, ktorý vo filme použila postava kanadského závodníka Gustava. A dnešným “snílkom” je malý oranžový slimák Turbo, ktorý sa túži zúčastniť závodu na okruhu Indianapolis 500. Avšak realita je taká, že má nudnú prácu, a to zachytávať prezreté rajčiny, ak som to správne pochopil. A samozrejme, nie je nejak extra rýchly. Túto vlastnosť si uvedomí, keď nevyhrá závod proti kosačke. V jeden pekný večer sa stane menšia nehoda, keď sa dostane do útrob motoru. A keď sa dostane domov, zistí, že mu nádržka s oxidom dusným darovala schopnosť plaziť sa vysokou rýchlosťou. A potom ho už viac-menej nič nezastaví pred tým, aby sa zúčastnil závodov Indiana 500 a aby tam aj skutočne závodil po boku veľkých závodných áut. Celou cestou sa ho snaží od závodenia odradiť, a tým pádom ochrániť jeho starší fialový brat Chet. Jedným, a vlastne jeho jediným výrazným oponentom v závodoch je kanaďan Gustav. Zatiaľ čo zo začiatku vypadal ako férový oponent, pri scéne, keď sa v súkromí porozpráva s Turbom z neho urobia slabšieho narcistu, čo som teda moc zrovna nevítal. Prejavilo sa to tým, že si do svojho závodného auta nakráčal po červenom koberci a jeho pracovníci mu robili schody. Našťastie sa Turbo ešte predtým zoznámi s partičkou piatich “cool” slimákov, ktorí budú podporovať jeho nápad závodiť v Indiana 500, a tiež sa postarajú o jeho údržbu pri závodoch. A samozrejme, aby sa mohol zúčastniť závodov, niekto musí Turba zapísať. O to sa postará dvojica predajcov tacos Tito a Angelo, respektíve len Tito ak sa nemýlim, Angelo chcel miesto závodenia nový sporák. Čo sa týka samotných závodov, tak si osobne myslím, že sa Dreamworks nemá za čo hanbiť a Autám od Pixaru sa bez problémov vyrovná. Už len tá dosť detailná nehoda závodných áut. Menším prekvapením je aj čierny humor v podobe lovu slimákov havranmi. Niektoré vecičky ako “slimačie rádio” som až tak moc nemusel. A soundtrack nepatrí zrovna k môjmu žánru. Ale ako výsledok, som spokojný a na 80% sa film bez problémov vytiahne. ()

MorraEddie

No,že bych se z toho posadil na zadek se říct nedá,ale pevně věřím,že dětem se to bude líbit až až. U animáků se dá tolerovat ledaco od mluvících aut až po mluvící zvířata,ale aby se šnek zúčastnil Indy 500 to už se mi zdálo přece jen trošku přitažené za vlasy a když nakonec vyhraje,tak to už je jen taková třešnička na dortu. ()

v.indruchova

Pěkná hudba, očekávala jsem více vtipu. Pěkné ponaučení z pohádky: jdi di za svým snem a nikdy se nevzdávej. Souhlas s BDMarty007. ()