Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

Scraffy

Priemerný animák pre deti, ktorý je animáciou pekný, ale príbehom už moc nie. Je tam veľmi veľa nelogických vecí, ale je to pre deti a im stačí humor a aby to bolo farebné. Takže na to je to úplne hodné. ()

papadoce

Príbeh absolútna kravina. Lenže kravina plná humoru a nadsádzky. Mne sa napríklad páčila ľahkosť, keď nejakého slimča schytila vrana. Alebo keď sme videli rýchly prestrih medzi malým a veľkým svetom, či keď vranu otrepal Teo o sklo. Celé to bolo také na hlavu postavené a scenárista pravdepodobne strašne húlil kdejakú zeleň, ale zároveň to bolo milé a zábavné. Tak si dajme na záver ešte jeden motivačný citát od Četa a poďme spať. “Čím skôr sa zmieriš s nudnou a bezútešnou realitou svojej existencie, tým budeš šťastnejší”. 😜 ()

Budisovie

Soundtrack vychytaný, čo viac si človek môže priať, dokonca srdcovka eyes of tiger v podaní Tupaca, ktorú zbožňujem. ()

Renie42

Turbo je malý sympatický šnek, který si chce splnit nemožné. Je to takový odlehčený animák, neurazí ani dospělé, já byla nadšená. ()

Grondal

Tak toto bola rana pod pás. Po zhliadnutí animaku Croods som myslel, tento bude jasne najdebilmejsim animakom roka, ale aj Despicable Me 2 a teraz aj Turbo o tento pôst zvládli zabojovať. Turbo trpí rovnakými symptomami ako svojho času Bee Movie, teda totalnou infantilnostou s jasným cielenim na najmenších divákov, nehľadiac na utrpenie ostatných prizerajúcich. Áno, v niektorých pasazach som vyložene trpel, znasilnovanim fyziky a logiky. Scenár klasicky na stranu, prečo nie. Tento film by som odporučil len tým najmenším a keďže také malé deti na CSFD zrejme nechodia, tak ešte aj obetavym rodičom. ()

johny95

Zaujímavý (čudný) nápad so slimákom-pretekárom mal celkom slušné trailery, takže som sa tešil dosť. A nedá sa povedať, že by som po pozretí filmu bol sklamaný. Má to silné chvíle, ale tých slabších (rozumej nudnejších) je viac. Preteky spracované veľmi dobre, dej síce nie je svetoborný ale ani neurazí a dabingové obsadenie (S. L. Jackson!) posúva celý film o level vyššie. ()

pekas

Ani Samuel Jackson a Snoop Dogg nezachrání tu scénáristickou hluchotu a celkově nezáživné dění na plátně/obrazovce. Ani dětem se to nijak zvlášť nelíbilo a těžkotonážní konkurence z minulých dní, totiž dvojka Já pachouch na dojmu z tohoto filmu nepřidává. Průměr absolutní. 50% ()

riza-do

Nebyl můj nápad na tento film jít, jelikož od přečtení textu distributora mi bylo jasné, že se jedná o jeden film z tisíce. Ničím originálně pojmutý klasický příběh dost podobný naivitou filmu Cars, bez tak originálního nápadu očičkatých autíček. Ale jelikož jde o film pro děti, neočekával jsem moc. Z kina jsem si odnesl větší požitek z reklam očekávaných premiér. ()

Stejšn

Je to spíš průměr, na špičku žánru (Auta, Úžasňákovi, Já padouch...) to nemá, ale mizérie to také není. Příběh je hodně jednoduchý a celé je to koncipované pro děti kolem pěti let, kterým se to líbí. ()

darthvader77

Člověk by si řekl, co to zase nevymsleli, ale děcka to pobavilo a mě svým zbůsobem taky(samozřejmě v rámci mezÍ :D). Takže čtyři hlavně za některé narážky na filmy(Spider-Man, Rocky), leč ovšem platí, že je tohle téma už je trošičku proflaklé, vzhledem k Autům atd. ()

zubrik66

Ako klišovito natočiť klišé...S hudbou si veľa námahy nedali, na blšáku kúpili MC kazetu the best of 90 a mali hotovo. Úplne chápem, toho pretekára Indy 500. Keby toho típka v tmavom passate na D1 predbehol naspídovaný slimák, tiež by mal nervy na dranc. Nie každý animovaný film je Nemo (našťastie)... ()

knihovna

Začalo to Smolíčkem Pacholíčkem, pokračovalo Karkulkou a přes nerovné sňatky princezen s vidláky jménem Honza to skončilo zmutovaným šnekem, který umí lítat jak Rychlý Gonzáles s proudovým motorem v pr...zadku. A já se ptám: je tohle výchova, která z našeho potomstva udělá životaschopné jedince? Nebo spíše hejno rozmazlenců, co si myslí, že všechno můžou když tedy budou chtít. Bohužel pravda je taková, že lesní zvěři jsou ztracené děti ukradené, pro vlky jsme potencionální kořist, bohaté princezny na vidláky kašlou ( a dotyční to nezachrání, ani kdyby měli chromované vidle ) a šneci při střetu s moderními vymoženostmi dílem hynou, dílem přežijí, ale rozhodně nezrychlí. Jsi - li šnek, formuly neporazíš. Máš - li 2 metry 20 centimetrů, Velkou Pardubickou nevyhraješ ( tedy pokud nejsi kůň ), zpíváš - li jako já, čeká tě pouze Hvězdná pěchota. Smutné, ale pravdivé. ()