Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (Cinemart)

Maximus

Tento snímek se zařadí do dlouhé fronty dobře odvedených animimovaných snímků. Vaše ratolesti do 10-ti let budou nadšeny z krásně odvedeného zpracování šneků, ale podle mého názoru - příběh je zbytečně dlouhý a trošku uměle natahován. Ale čert to vem - děti budou nadšeni a rodiče si v šeru kina dopřejí 96minut odpočinku!:-) ()

tajemna

nemyslím, že by to byl úplný propadák - tam letos řadím Planes - tohle ještě jakž takž šlo, s vtipnými momenty i pro dospělé, s dojemnými chvilkami, ale celkový dojem je průměrný...ovšem líbí se mi film jako platforma reklamy, čeští tvůrci by se mohli učit, velmi nenucné ale velmi "masírující" - hned bych si došla koupit notebook firmy HP :) ()

Onlajn

Velmi jednoduchý příběh. Film postrádá tradiční humor, který můžeme vidět v jiných animácích. Očividně se tvůrci snažili napodobit film Auta. ()

bratr_jezek

Závody se dávají dobře do 3D, příběh outsidera má své kouzlo. Snad proto už nechali tvůrci závodit Auta či Letadla a bylo jen otázkou času, kdy nechají závodit např. Čluny. Že by to byla moc velká vykrádačka? Tak je potřeba starý příběh zabalit do nového obalu. Tentokrát se závodníkem stává...Hlemýžď zahradní! Že to nejde? Že je pomalý? Že je to jen ožírač zahrádky? Nikdo přece není tak malý, aby neměl svůj sen, řečeno jednou postavou. A tak malý nenápadný Turbo má svou "nehodu" a díky ní se stává velmi rychlý (rychlejší než auta). Když natrefí na prodavače rychlého občerstvení se snem vydělat peníze a získat slávu, mohou nás tvůrci zavézt až na legendární závodiště a nechat Turba závodit proti klasickým autům. Pokud cítite jako já, že tvůrci tlačili na pilu trochu moc, pak pochopíte, proč považuji film jen za průměr, kde se nejvíc pobaví malé děti, když budou malému závodníkovi fandit ve velkolepém (poučném, slzutvorném atd.) finále. ()

vercicak

Ano, máme tu další příběh o tom, jak si jít za svým snem a že náhody se můžou stát. Není nejen pro děti, ale i dospělý si tam najdou něco svého. ()

in flames

Kedže som asi ako jeden z mála pochopilo že toto dielo má jasne danú hornú vekovú hranicu, a kedže ja v sebe niečo z takéhoto dieťaťa mám, tak pre mňa jasných 5. Rozprávka o slimákovi a autičkach v jednom, non stop akcia, humor, a dokonalá animácia. Príbeh sa nezdržiava zbytočnosťami, nestráca napätie. Sny sa plnia... ()

Isognomostom

Protože se o šneky pracovně docela dost zajímám, těšila jsem se velice, že poberu kolegy a v kině si společně užijeme šnečí vtípky do sytosti. Nakonec jsem byla neskonale vděčná, že se mi podařilo vidět film dřív, než jsem své přátele na takovou akci přemluvila. Utratit čas i peníze kvůli třem celkem dobrým vtipům obaleným v děsivé nudě, to by mi asi neodpustili... Navíc jsem se znovu utvrdila v tom, že na závody se snesu dívat jednou do roka při Velké pardubické a čas od času při olympiádách... Kroužení bláznů v rychlých povozech mě nebaví (přeskakuju i závody kluzáků v Star Wars) a když to zabere polovinu filmu, přestává být tento pro mne zajímavý... Možná, kdybych byla kluk předškolák s nadšením pro formule, tak by bylo hodnocení vyšší... Takhle dávám jednu hvězdu za slušnou animaci a za těch několik málo vtipů... ()

Cumacbegyc

Nuda!!!! Tehle film mě vůbec nebavil, nic originálního, pointa trapná - vtipného jsem tam též nic nezaznamenal, tak za snahu tedy alespoň 2* ()

Dauphin23

Hodnotenie dávam za 3 a pol ročného syna. Cars to nie sú, ale bavilo ho to a záverečný závod sledoval takmer bez dychu. 3D tomu napomohlo. Ja som sa pár krát pousmial, dalo sa to vydržať.... ()

bibinko

Pro všechny tady ty chytráky: je to určeno (hlavně) dětem, proč v tom hledáte logiku, myšlenku, detaily, nesmrtelnost chroustů a nevím co ještě ... Na filmy "pro dospělé" si skočte do půjčovny. No co čekat od "odborníků", kteří hodnotili Kameňák za 4*. /// Teď už k věci! Pěkný, svižný, dobře naanimovaný příběh plže, který má sen a není nic na světě, co by se mu postavilo do cesty. Krásný kontrast snad nejpomalejšího tvora na světě a nejrychlejších strojů na 4 kolech. Jistě jsem letos viděl i povedenější kousky, ale bavil jsem se u toho a to stačí. ()

Jose

Úžasný animák, který pobaví jak prcky, tak dospělé. Osobně jsem se náramně bavil, o čemž svědčily hromadné salvy smíchu z celého kina. Krásná kvalita animáku, zajímavý a poutavý příběh, prostě parádní animák. ()

Stalker85

graficky fakt perfektní . semtam padne i docela vtipná hláška..ale jinak bych to viděl že DW už uplně došly nápady protože Turbo mi připadá jako trochu jiná varianta animáku Auta. Mě osobně se Turbo moc nelíbil,nebylo tam nic co by mě nějak extra zaujalo,takže dávám jen 3 hvězdičky a to jen kvuli těm asi 4 dobrejm hláškám co tam padly . ()

Dr.S

Klasicky napínavý rodinný film... Reálné prostředí, nereálný příběh :-D Dodal bych že sem byl v některých částech filmu s nervama na zemi víc než ten šnek.. ()

Mach Tom

Jednoduchý oddychový film pro malé milovníky závodních aut. Nejvíce mě dostaly scény z ptáky, v kterých unášeli ty šneky a neobjevil se žádný hrdina aby je zachránil. U dětského filmu nevídaný jev. Takže, pokud se chcete podívat na film kde si šnek splní svůj sen tak neváhejte a dívejte se. ()

Pan_Kritik__

Turbo – Říkává se, že fantazii se meze nekladou, ale šnek co jezdí Nascar je už trochu moc nemyslíte? Předem předvídatelný příběh postrádá akci ,humor a vlastně vše co by měl anymák obsahovat. Podle mého úsudku je to nejhorší anymák co jsem kdy viděl. ()

Edwin44

Poměrně slušnej animák. Tentokrát víc než děj se mi líbil výběr dabujících herců. Samuel L. Jackson jako boss šnek byl parádní, Michael Peňa jako jeden z Dos Brothers Tacos a nejlepší byl Paul Giamatti jako bratr Chet. Jediný co bych možná změnil je hlavní postava Ryan Reynolds podle mě neměl to správné nadšení pro věc. Jinak zápletka skvělá, postavy různorodý, nenudil jsem se ani na chvíli....Žádný sen není dost malý!! ()

Filipman

efekti su dobre rozhodne doporucam vidiet pribeh moho bit lepsi pre tich čo maju radi richlosť a pretekarov je sranda no posudite aj vi ()