Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

URBAN

Nečekal jsem že mě zrovna Turbo překvapí a to z důvodu že má ohraný koncept u kterého se dle mého už nedalo nic zlepšit ani zdokonalit , ale Turbo ukázal že to jde !!! Možná že překonal i auta jsou to sice silná slova , ale nemá k nim daleko . Příběh je nečekaně úžasný , animace rozkošné a humor má svoji úroven . U mě to asi bude animák roku . BTW : Proč se odemklo hodnocení až dnes když film je už dááávno venku a má čtyři měsíce po premiéře : ) ( někdy kolem 10.8.13/MAC ) ()

Nivenx

Při nadhledu, kdy Doba ledová, Shrek, Madagaskar či Na vlásku kralovali poslední roky v animácích, tak Turbo je o krok zpět. Co se týče animací, tak ty jsou luxusní, ale příběh a postavičky mě moc nezaujaly. Pro děti to bude jasná zábavička, která neurazí, ale při pohledu na konkurenci jde pouze o průměrný zážitek. 50% ()

bk81

Standartni oddechovka s prima hlavnim hrdinou a dalsimi sympatickymi postavami. S nejlepsimi animaky se srovnavat nemuze, ale zase na dnesni dobu zahlcenou mnoha podobnymi kousky to bylo fajn i diky dobremu soundtracku a nekolika hodne fajn scenam. ()

Tyny

V podstatě je to totální volovina, ale u animáku se tohle řešit prostě nemůže. Klasicky.. Příběh o velkém snu, který se vyplní. Tentokrát je hlavním hrdinou šnek, což není zas tak obvyklé. Milý film, který tentokrát podle mně ocení spíš ty menší diváci, což u všech animáků nefunguje. ()

chelseaman22

Půl světa drží smutek za podřadného herce, jež vnikl do dlouhodobé paměti náctiletých pouze tím, že se kamarádil s vyholeným trpajzlíkem z Ereboru a provozoval zběsilé honičky po uličkách tokijských. A právě tento exot náležitě prezentuje, že film se nerovná realitě (jinak by z rozmrdaného auta po nárazu do stromu v rychlosti 160 km/hod vyskočil s devítkou u pasu a naskočil by do nedalekého Shelbyho, aby dopronásledoval ten tank, jedoucí alespoň osmdesátkou). A jak to souvisí s hlemýžděm, jež se ponořil do motor zrychlující směsi, aby následně vyhrál komerční show v Indianapolis? No přece ten Pan (Bílý) Chodec může dělat pitominy ve druhém pokračování! Jeho příznivci budou ronit slzy nostalgií a plešoun bude hrdě říkat - to je můj brat, pretekár! 75% Celosvětový výdělek k 6. 1. 2014: $282,570,682, což je 2,09 násobek budgetu..........343. nejvýdělečnější snímek historie ()

kinghome

Pořád je to to samí. Chápu že to je pro děcka, ale mohli by vymyslet trošku jinou story, tohle už začíná nudit. Shrneme si to ( jo možná to bude obsahovat spoilery, ale stejně už to všichni znaj, takže žádnej problém) Outsider, kterej má svůj sen a všichni ho za to hejtěj. Je sám a jeho vlastní bratr mu řiká, že jeho sen je blbost. Pak Trubo udělá průser a oni ho vyhoděj z gangu šneků, on se urazí a vyrazí na cestu. Shodou náhod se z něj stane superšnek a on se svým bratrem odejde. Dostane se k dalšímu ubožákovi, kterýho nečekaně jeho vlastní bratr taky považuje za blázna a Turbo se tím ubožákem skamarádí. Oba si hodlají splnit svůj sen a už mě to nebaví vyprávět, takže to zkrátim. Prostě šnek někoho obdivuje, ten je v klidu, dokud šnek nezačne dotírat, pak je velkej závod, u kterýho to vypadá, že šnek prohraje a najednou se tam objeví jeho bratr, kterej ho hejtil a řiká ať to nevzdává a on to nevzdá a že nevíte co se stane? ON VYHRAJE! No néé to nikdo nečekal. Oukej konec příběhu. Ale musim říct, že to byla občas sranda a Tito byl vážně dement, ale byl vtipnej. Plus dabing byl skvělej, takže slušnech 65% ()

ecceHOMMO

Fajn nápad: Turbo slimák. Škoda len, že zostalo len pri skvelom nápade, že skvelosť sa tomuto animáku potom zoširoka vyhla. ()

Mrkvič

Je to sice příšerná hovadina a první polovinu jsem místy prospal, ale natočené je to parádně. Nádherná animace, slušný humor a akce jak vystřižené z top akčňasů. ()

venison

Všechno už tu bylo, ale naspeedovanej šnek ne-e = jediná inovativní závodní myšlenka na animovaném poli.. Hodně vlažný kousek, který tradičně končí splněním amerického snu :-D ()

ivan bohatyr

No tak samozřejmě že je to dělané pro děcka a samozřejmě že některé detaily je třeba přehlédnout, ale určitě se u toho dá zabavit a zasmát. White Shadow :) ()

finy_cz

Dětem a především chlapcům se animák o závodícím šnekovi nejspíš bude zamlouvat. Příběh je dost předvídatelný a díky trailerům byla jasná i pointa filmu půl roku předem. Každopádně bylo na co koukat a čemu se smát, i když je jasné, že je film zaměřen na mladší havěť. Mě se to prostě líbilo, a když čtu zdejší komentáře, tak vážně nevím proč. Za mě 5/5 (90%). ,,Zde je můj zcela animákový osobní seznam". ()

VanTom

Naprosto, totálně, bláznivě střelený nápad superšneka oficiálně soutěžícího s auty při závodech Indianapolis 500 je samozřejmě jedno velké WTF, ovšem odvyprávěné suverénně, konzistentně a téměř bez blbých infantilních vtípků. I generický vizuál se při vysokých rychlostech vytáhne, takže ve výsledku mírně příjemné překvapení a lepší 3 hvězdy. ()

Sany33

Neviem či som jediný čo od animovanej rozprávky 21 storočia očakáva niečo viac ako iba mravné ponaučenie a všeobecne známu pravdu, že dobro víťazí nad zlom. Turbo mi nič nové do života nedal ďalší klasický príbeh outsidera, ktorý sa z dna svojej spoločnosti dokáže vysekať až na vrchol. Neodsudzujem ale je to už dosť obohraná platňa na môj vkus. Navyše som zvyknutý od DreamWorks na kopu skvelého scénického humoru a vynikajúce rozhovory. Ničoho s toho sa mi nedostavilo a tak je pre mňa Turbo tuctová rozprávka tak na jedno použitie a preto aj moje slabé hodnotenie 31%. ()

L_Johnny

Čekal jsem trochu více. Příběh super, akorát by stačil shrnout do 30minut. Některé scény mi přišly naprosto zbytečné, zdlouhavé a nudné, ale i tak příjemná podívaná. 60% ()

Palvinie

Na Turbo animák to mělo opravdu šnečí rozjezd. Prvních 50 minut jsem měla co dělat, abych neusnula a bdělou mě držely jenom občasné vtipné scénky a hlášky. Jediné, co mě na tomhlenc filmu fascinovalo, byly ty super vytuněné budky šnečích závodníků a fakt, že "méně sexy" brácha měl zase jednou nakonec navrch. ()