Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

Majkl1711

Nemůžu si pomoct, ale velice jsem se u tohoto snímku pobavil. Ano je pravda, že se jedná o takřka plochý a předvídatelný děj, ale byla to opravdu hezká zábava, která mi pozvedla náladu. Hodnotím tedy čtyřmi silnými hvězdami! ()

Matli

Hezky rozjeté od začátku do konce. Sice už takových animáků bylo hodně, ale bavilo mě to + dobrej soundtrack k tomu. 67% ()

zdeny99

Slimák, co přičichne autu z RYCHLE A ZBĚSILE a stane se z něj druhej Blesk McQueen. Svěží animovaná podívaná s žádným fantasticko nelogickým dějem, jak tomu u animovaných filmů bývá. [8303. hodnocení, 314. komentář, 62%] ()

inachisio

Jako malému dítěti se mi zpracování i příběh líbil. Prostě typický námět na pohádku, tak to šupnem na plátno. Účel to splnilo, nenudila jsem se. ()

Octane

Příjemnej animák z dílmy DreamWorks. S jednoduchým a čitelným příběhem bude tenhle film bavit převážně děti. Pár vtipných momentů tam sice je, ale nic extra novýho, čím by mě to nějak zaujalo tam není. ()

Hapretor

Animák vyhnaný Ad Absurdum. Animace velmi dobrá - čekal snad někdo horší ?! - tohle je prostě standard. Bohužel ale málo vtipu a málo vychytávek - až "nitro ulitu" a ulity ostatních hlemýžďů. Podle mě zde tvořitelé popustili uzdu fantazii málo, jen hráli na totální rozpor logiky. Děti zaujme, pobaví - dospělé potěší, že děti to potěšilo. Jsou Animáky, které dokáží rozesmát více dospělé než jejich děti (případně obojí) - tento mezi ně nepatří. "Pošnekujte se !!!" ()

Anduril

Pekná rozprávka s jednoduchým príbehom, super grafikou, dobrými hláškami a fajn myšlienkami (vzťah medzi súrodencami, o strachu zo života...). Ale najmä tá hlavná: "Nikto nieje na snívanie príliš malý a žiaden sen na splnenie príliš veľký.". Proste klobúk dole. Odporúčam dospelým, "násť"ročným i deťom. Pekný zážitok vám prajem. ()

gumbo

Recept na film: Vezměte příběh z Aut (nebo Letadel), přidejte postavy s Toy Story a Rattatuile, použijte animaci z Madagaskaru a okořeňte něčím co tu ještě nebylo, třeba tím, jak se ze šněka stane auto (WTF?) a máte TURBOO. - Turbem do zapomnění - 40% ()

MickeyStuma

Šnek. Slizký tvor s ulitou. Všichni ho známe. Co je u něj v tuto chvíli nejdůležitější je fakt, že se jedná o jednoho z nejpomalejších tvorů na Zemi. Ale co kdyby to bylo naopak? Tak s touto myšlenkou si pohráli tvůrci ze studia DreamWorks. Stvořili tak rychlého šneka, že si to i bez skrupulí rozdá na světovém okruhu s formulí 1. Takovou rychlost nemá samozřejmě od narození, ale nebudu nic vyzrazovat. Animovaný snímek je výborný po všech stránkách. Animace už svojí kvalitou nepřekvapí, takže tahounem musí být příběh, humor a veselá nálada, což tu bez pochyby je. Svěží, vtipný, vhodný pro malé i velké. Již zmíněný závod je vyloženě pastva pro naše smysly. Svojí dramatičností hravě překoná i skutečné závody a to se jen tak nevidí. Pro mě nejlepší animovaný snímek roku 2013. ()

canucks333

Piatkový večer, čo takto si oddýchnuť od povinností a vrátiť sa do čias útleho detstva? Úprimne povedané, neviem či to bolo správne rozhodnutie, vo filme je veľa pozitívnych no aj negatívnych vnemov a celé sa to kolíše na vodách priemeru až podpriemeru. Najskôr vyzdvihnem klady a tými sú najmä vizuálna stránka filmu, ktorej môžem vytknúť máločo. Potom výborný zvuk a dômyselná kamera. Dej je však veľká nudná tláchanina plná absurdít. Je to taká typická detinská výplachovka. Nie toto mi nesadlo, oproti iným filmom DreamWorks ako sú Ako vycvičiť draka, Kung fu Panda či Shrek je to slabota na slabotu. Postavy sú celkom pestré ako aj už spomínaný vizuál, no dej je jeden veľký guility pleasure. Rozhodoval som sa medzi 2 a 3 hviezdičkami a iba za to, že sa bolo na pozerať dávam napokon 3, ináč je to vykrádačka Áut a dejovo to je hrozný otras.... Videl 1X v českom dabingu ----------------- 45% ()

Toka

Když pominu lehčí podobnost s Auty, tak nemám co jinýho vytknout. Dějová linie sice je jedna z předvídatelných, ale síla tvůrců tkví v těch nenápadných a menších scénách. To všechno podtrhujou nádherný animace. ()

BOURQUE

Nenáročný animák, ktorý neurazí ale ani nezanechá výraznejšie stopy. Postavičky celkom sympatické a pre milovníkov F1 a rýchlosti asi nevynechateľná vec. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

canni

Ach jo, není to tak špatné. Jenže od doby co vyšli první Auta to je pořád stejné i s letadlama. Hezký zde byl námět na Rychle a Zběsile. Každopádně co se týče vtipnosti tak po Croodsovejch je všechno slabej odvar. 60% ()

Paulusek

překvapivě jsem se bavil a nasmál i když jsem myslel, že to bude další animovaná blbost tentokrát s ultra rychlým slimákem. Herecké obsazení - dabing byl parádní. ()