Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

iXtr3m3

Fantastická grafika a to nielen v dobe vydania ale dokonca aj teraz po opätovnom zhliadnutí po piatich rokoch. Dobrá hudba a dobrá myšlienka. :) ()

Han22

Tohle byla hovadina i na animák. Šnek, který chce jezdit Indy 500 a vyrovnat se svému závodnímu idolu. A protože jsme v pohádce, získá superrychlost, tým šnečích i lidských přátel a nakonec samozřejmě po strhujícím boji zvítězí. Je to hezky natočené, pár vtipů se najde (zejména flegmatičnost šneků při každodenním útoku vran), ale jinak se to i docela vleče a nebýt toho perfektního závodního finále, nebylo by to ani na ty tři hvězdy. Navíc automobilové závody nejsou zrovna můj koníček. ()

Stružák

Padouch dvojka je vtipnej, Univerzita pro příšerky je hodně dobrá, ale Turbo mi docela vyrazil dech. To je animák jak z učebnice, takhle to má vypadat. Vtipné momenty, kdy jsem se smál fakt nahlas, se objevují po celou dobu (např. hned na začátku scéna se shnilými rajčaty nebo Turbo objevující svoje nové schopnosti). A jak to má ve správném animáku být, film je plný hezkých detailů. Ať už to je graficky perfektně zpracovaná dráha v Indianapolis (s cihlovou "cílovou" čárou, nebo vnitřní konfigurací pro závody F1 v minulých letech), vítěz pije po závodě mlíko (stejně jako po konci skutečného závodu Indy 500), nebo úžasná mimika šneků (to jak tleskají je super :-D). Krom toho jsou v Turbovi výborný postavy: Turbo samotnej, White Shadow nebo i relativně sympatickej záporák Guy Gagné (kterej by byl ještě sympatičtější, kdyby si odpustil tu scénu před cílem). Ale sečteno podtrženo, Turbo je nejlepší animák za dlouhou dobu a stoprocentně zatím nejlepší animák letošního roku. ()

Hanys_

Slabota. Příběh šneka, který se chce stát automobilovým závodníkem a jeho cáklý sen se mu splní. Hodně násilný animák, kde se scénář dělal zase podle xkrát kopírované šablony a tentokrát tu už ty kazy fakt vidět jdou. 4/10 ()

dopita

Animovaná oddechovka, která pobaví a neurazí. Příběh o sesakramentsky rychlým šnekovi obsahuje pár docela povedenejch nápadů, pár akčních scének, solidní šmrnc a závěrečný souboj na cílové pásce, kterej mě fakt pobavil. Děcka budou nadšený, nenároční dospělý spokojení, intelektuálové nasraní... ()

Gogo333

Lepší než Letadla, ale taky žádný zázrak. Příběh klasika. Vytuněný šneci byli pěkní. Průměrný animák, který ničim nepřekvapí, ale asi ani neurazí. 60% ()

Litvicek

Animované filmy mám rád a upřímně jsem nečekal, že bych se u Turba mohl takhle pobavit. Ano, milé překvapení v podání krásného příběhu o tom, že i šnek může jít za svým snem a dělat to, pro co se narodil, jak věří. Velké + získává originální dabing v podání Ryana, Samuela L. Jacksona a nepřekonatelného Snoop Dooga, který všem jeho scénám dodal největší nádech komedie. Je to dlouhé tak akorát a ani jsem se u toho nenudil, takže 4 hvězdy jsou zcela přiměřené hodnocení. Sice to není film, který bych si dal do oblíbených a pouštěl si ho dost často, nicméně nemám v plánu ho smazat a rozhodně si ho jednou za rok nenechám uniknout. Jen tak dál! ()

Harapes

Turbo,to je takový příjemný animák ve stylu filmů Rychle a zběsile.Nenadchne,ani neurazí.Příjemná podívaná na víkendové odpoledne. ()

Norino12

Vcelku slušný animovaný film, ktorý síce mohol dopadnúť lepšie ale úprimne čo viac od toho chcieť ? je to milé, je to pekné, je to zábavné a je to pre deti... Dabing prekvapivo dobre zvládnutý, nápad chválim tiež a som si istý, že ak si túto rozprávku pozriete nič nestratíte. Naopak budete hľadieť na slimákov tak trochu inak ;D ()

ondrula

Bývám čas od času infantilní a pouštím si pak pohádky. Tak třeba včera - měl jsem tak silné nutkání, že mě neodradily ani průměrný recenze a musím říct, že jsem nelitoval. Na animáku je vidět, že do něj zahučelo těch 135 megaUSD a jeho vizuál je nádherný. Přestože děj je přitroublý a prvoplánovitě primitivní (šnek chce závodit - muhehe), bavilo mě to a musím přiznat, že napínavý finále jsem sledoval opravdu napjatě. Mimochodem, Samuel L. Jackson a Michelle Rodriguez dabují ve vedlejších rolích tak výrazně, že okamžitě upoutají vaší pozornost. ()

Marrty3

Tohle je ukázka toho, že z dílny DreamWorks vycházejí skvělé filmy. Tenhle animák mě velmi bavil a to hlavně ideou. Neotřelý nápad, zrealizovaný bez větších chyb. Ano, děj je opět klišé a vše se je předvídatelné. Nicméně je tu něco víc. Asi to bude tím jak je to ulítlé. Skvělá doprovodná hudba. Kvalitní US dabing. A spousta zábavy. Jeden z těch kresleňáků, který by mi nevadilo vidět vícekrát. ()

Prochy38

Průměrný animák. Ani mi nevadilo, jak je to namalované. Naopak, líbilo se mi to. Šneci moc povedení a náhled do jejich světa se mi fakt líbil.... Práce s ulitami i hraní si na závody. A celkově hranice mezi šnečím a lidským světem... Než.... než někoho napadne, aby šnek závodil s formulemi....................................................... a nebudu vůbec rozebírat, že ve filmu pro děti je na prvním místě vítězství, před tím, splnit si sen a závod vůbec jet.... ()

filipvrbik

Nápad , že hlemýžď vyhraje formuli je super, ale bylo to trochu přehnané a přitažené za vlasy...nicméně film je vtipný , zábavný akční a potěšila hudba (eye of the tiger bylo boží) animace na úrovni celkově....80% ()

JK-Stinger

Solidní zklamání, protože snad jediné vtipné momenty jsou prezentovány v traileru a zbytek filmu je obyčejný nudný animák, který mezi jinými navzdory svému názvu hodně rychle ztrácí šťávu. ()

Hepy13

Nápady na originálni animáky se stalé čím dál víc tenčí. O to víc si cením každého dobrého nápadu. Zavodní šnek se spoilerem na ulitě, je tak nějak správňácky ulítlej. Velmi pěkna zábava jak pro malé tak i pro dospělé. Kašlu na všechna klišé! Make your dreams! ()

Antaeus

Apsolútne ňeškodná rospráuka pre deťy. Farebný slimáčikovja, slimáčie komando (juu, to bolo husté), príbech, ktorí som pochopil aj ja.. A tých 90 minút si aňi ňefšimneťe. ()