Pretender

"There's only a few things I really care about in life. My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn." ()

bloodline

Don Jon ( - maskulínum, plurál, genit(ál)ív, zviera) chytil tabuizovanú tému pekne zostra za testes a sebaukájaním vlastného monolitu vyručkoval so solídnym živorodým materiálom stopnutým na 7 až 8 z 10. Sebaisto a chlapsky kefuje horizontálno-vertikálne pohyby orálnych svalov a s neriadenou ochranou chce byť viac ako hladina testosterónu v panicových tepnách pred prvou polúciou. Vzostupné vytriezvenie z mladíckej nerozvážnosti síce uprednostní rukou v skúsených nohavičkách, ale naďalej razí cestu sebareflexie vlastným kinematografickým penisom s nutnou (a občas aj hutnou) dávkou irónie. Darmo, sympatie a skúsenosti nadobudnuté plynutím času neodrbeš... ()

Adramelech

Film upozorňuje na rozdíl mezi sexem, jak jej ukazují pornofilmy, a skutečným sexem. Pornofilmy jsou pohádky pro dospělé. Kdyby je diváci (divačky) brali vážně, byli by v reálu asi zklamáni, třeba pokud jde o velikost penisu, poprsí, dobu trvání soulože, nadšení partnerky ze střídání poloh aj. Však si hlavní hrdina také stěžuje: „Ve skutečnosti to na sebe nastříkat nenechají.“ Inu, jak která. To, že závislost na pornografii brání navazování citových vztahů mužů s ženami, je zatím dost málo diskutované téma. To samozřejmě není důvodem k zákazu pornografie, která plní veskrze pozitivní roli, neboť tam, kde je povolena, dochází k výrazně menšímu počtu sexuálních deliktů. ()

angloumene

Film je originální, sexistický, v určitém směru taky přesně Joseph Gordon-Levittovský (myslím tím teď samozřejmě jeho hereckou kariéru poslední doby), vulgární, moralizující a neméně taky dost stojí na zesměšňování stereotypů a zaběhlých struktur. Pokud vás tehle mix láká, a pokud nemáte nic proti pohledu na namachrovaného Levitta a spoustu sexy zadečků, koziček atp., tak Don Jon nemůže zklamat. ()

peetriss

Řemeslně poměrně zdařilý debut Josepha Gordona-Lewitta, který si sám napsal, režíroval i zahrál titulní roli. Celkový dojem filmu však je trochu rozporuplný, jakoby si nevědel rady s kombinací komedie a dramatu. Z obou těchto žánrových hledisek působí málo úderně a vyznívá tak ve výsledku jako průměrná "nezávislárna" točená pro festivaly. Největší náboj příběhu dává postava Julianne Moore, která se své role zhostila výborně, ale také Scarlett Johansson a Gordon-Lewitt jsou herecky výborní. Rozesmála Brie Larson, která se celý film nemluvně projevuje svými "mám vás na háku" pohledy, aby v závěru, když promluví, ukázala, že je jediná, která má všech pět pohromadě. Sympatický debut, ale příště by to chtělo více dochutit kořením. ()

ondrula

Nejvíc mě bavil Jonův životní styl, který si vyloženě užíval svoje fitko, svojí káru, svůj kostel etc. a nic moc neřešil. Jeho postava je až nepřirozeně sympatická. Příběh ale samosebou staví na pojebaných vztazích s ženskejma, takže značnou část stopáže jsem musel sledovat krávu Scarlett, která je až trochu moc přehnaně manipulativní princeznou. No ale - spoiler - jakkoliv na závěr dobro zvítězí nad zlem, nikdo mě nepřesvědčí, že by to mohlo dopadnout tak, že primitiv Jon bude namísto překrásný sexy Scarlett obcovat s ohavnou, pihatou, beznosou, čtyřiapadesátiletou Julianne Moore. ()

vander19

O tomto filme som počul dávno dávno pred jeho vydaním. Pozýval naň vo svojich videách sám Levitt a hovoril ako o svojej režisérskej prvotine. Rovnako chválil prácu s Johansson a tú mám ja veľmi rád. S rukou na srdci poviem, že som sa tešil na tento film, z trailerov to vypadá ako taká pohodička na víkend. Nič ťažké. Lenže tento beťár Levitt mi neprezradil vlastne o čo pôjde. To, že bude baliť ženy ako Macho som vedel, ale na to tu mám Kutchera a jeho "bomba náročné filmy", lenže Levitt do toho tak trošku primieša porno. Ale ako to neprezradím :-)...Čo sa týka americkej švédkine Johansson, tak zo začiatku bola perfiš, fakt hrala prím do deja, ale po čase mi niečím začala ako žena vadiť. Mal som predstavu lásky medzi ňou a Don Jonom, predstavoval som si to ako niečo idylické, ale čo z toho nakoniec vyleze som nečakal. Samozrejme nie je to nič ohromujúce, to by som musel dať vyššie hodnotenie. A keby mi Levitt nebol taký nesympatický možno by som uvažoval o 4*, ale keď si hlavnú postavu neoblúbite, nie charakterovo ale tak nepopsateľne je ťažké vysoko hodnotiť film. Ku koncu je to už taký pekný filmík o tom, že v živote každý môže nájsť čo hladá a možno aj na miestach, kde by to nečakal. ()

IvoB

Zpočátku docela originální přístup této ne-až-tak romantické komedie. Žádné sladké řeči okolo, což je docela vítaná změna ... dokud nepřejde film do své druhé poloviny. Zpočátku nevázaná a drzá komedie přechází do schématické, vážněji (běžněji) laděné, zbytečně natahované a nudnější části. Výsledkem je tedy docela "koukatelný" a obstojný debut, který ale nepřesahuje lepší průměr. ()

iampatrik

70% Velice osobitě a poměrně otevřeně a dravě natočená komedie týkající se vztahu muže a porna, asi nic pro feministky :) Gordon-Levitt jako režisér a scénárista určitě překvapil stylem, jakým film natočil (viz první věta). Pro mě bylo nezvyklé sledovat vždy elegantní Johanssonovou a Gordon-Levitta v těchto rolích a třeba taková jejich hádka byla působivá, kdežto dráždění přede dveřmi bytu Johanssonové vtipná (nebo scény z kostela nemají chybu). Přestože zde nejde nic pořádně vidět, porna a slov kolem sexu je hodně jak vidět, tak slyšet. Jen bohužel po shlédnutí filmu jsem na něj hned zapomněl, vytratil se z hlavy a to trvá i po pár dnech od vidění - celkový dojem = žádný. ()

lucijelucije

Upřímně, změnila jsem své hodnocení, po pečlivějším uvážení. Don Jon mi nic nedal.Doufala jsem, že se třeba zasměju, když už v pornu neshledávám potěšení, ale bohužel s komedií to nemá nic moc společného. Možná má ten příběh něco do sebe, ale musíte pátrat, musíte být vnímavý a musíte chtít. Dala jsem o hvězdu navíc proto, že ač mi ten příběh přišel nesnesitelně dlouhý, kupodivu jsem se nenudila. Nic zvláštního mi nepřinesl, ale ani nic neznepříjemnil. 5/10 ()

Hadriel

Levittova scénaristická a režijní prvotina. Že by částečně z vlastní zkušenosti? Překvapivě celkem slušné. Velmi netradiční oproti klasickým romantickým komediím. Zobrazuje celkem reálný pohled do současného zvráceného světa a nesedne každému. Při holubším pohledu (do své duše) se 95% mužů a žen uvidí v Jonovi, respektive Barbare. + krátký pohled na absurditu některých současných náboženství. + jedno z videí na které Jon kouká jsem viděl také, jeeej. + Julliane Moore ()

PetkaW.

Takže za prvé - Scarlett mi normálně nevadí, ale tady jsem měla po pěti vteřinách sto chutí praštit ji těmi jejími podpatky po hlavě. Navíc (a to je co říct, protože jí to obvykle sluší i v pytli od brambor) vypadala, s prominutím, hrozně. Za druhé - gordona-levitta mám naopak čím dál radši a i v tomhle filmu zazářil ze všech nejvíc. Role mu skvěle sedla, bravurně ji zahrál a bylo vidět, že si to zkrátka všechno užil a ve psaní a režírování se vyřádil. Za třetí - dobrý nápad, docela slušné zpracování, povedený soundtrack, ale... průhledný děj, pár ošklivých a okoukaných klišé a po nějaké době už lehká nuda, která se pořád opakovala. Takže - pohodové pokoukáníčko na propršený víkend, u kterého nemusíte moc přemýšlet a dobře se odreagujete. Za mě - solidní průměr... ()

tterez

Žiši, mohli byste točit filmy o něčem? Tohle byla slabá slabota. Jsem si rovnou mohla pustit nějaký to porno.. A co mi z filmu nejvíc uvízlo? Ty nátělníky! Není nic horšího než chlap v tílku, brrrr. Rychle to vymazat z hlavy. ()

Shimargh

Trošku přestřelené, ale jinak jo, takhle to mezi muži chodí...ovšem film mohl být zpracován lépe a víc do hloubky, za tři. ()

J*A*M*A*L

Docela zajímavej film, ke kterýmu vlastně ani nemám pořádně co říct. Vlastně celej ten film je prakticky o ničem, hodinu a půl koukáte na týpka a jeho náplň týdne, škola, honění, sex, honění, posilka, párty, sex, honění, očista v kostele a oběd s rodinkou, takže vlastně film o ničem, ale líbilo se mi to a mělo to koule. ()

Tristaver

Jak si užít sexu se Scarlett? Snadno. Napište si o tom scénář, pak si to natočte a obsaďte ji do toho. JGL natočil docela zajímavě minimalistický snímek, který bohužel ničím nevyniká z onoho minimalismu. Takže zůstane jen fajn oddechovka, která ne(u)razí. ()

bloodcountes

Taková skoro školní říkánka o tom, jak se z mladého opičáka stane muž. Mno. Josepha, Scarlett i Julianne mám moc ráda, takže se na to dalo příjemně koukat, ale nejsem si úplně jistá, jestli takhle školometsky podaný film má vůbec reálnou šanci nějakého poronozávisláka vyléčit a obrátit :)) Je tu ale velmi vtipně podaný stereotyp života včetně návštěv v kostele, zpovědí a zdrávasů v posilovně:))) Je to celkem milé, takže tři hvězdy si to jistě zaslouží. ()

Marys

Film s mojimi dvomi obľúbenými hercami, no aj tak to nebolo úplne pravé orechové. Neupieram Josephovi snahu, no ešte sa potrebuje riadne oťukať v režisérskom kresle, aby to stálo za to. Na filme mi prekážalo najmä vykreslenie niektorých charakterov, ktoré akoby nepatrili do tohto storočia a tiež tie epilepsiou zaváňajúce blikotavé prestrihy. Ale treba skúšať, no. Každopádne na tento film asi len tak nezabudnem z dôvodu okolností, ktoré ho sprevádzali. Prvýkrát sa mi totiž stalo, že som bol v kine na filme úplne sám, akoby som si celú sálu prenajal pre seba. ()

Ollie235

Gordon-Levitt překvapil. Jeho prvotina sice nemá nikterak velkou uměleckou hodnotu, ale jako pohodová a vcelku originální komedie působí více než dobře. Problém je v tom, že po zábavné hodině přichází závěr, který vyloženě zklamal. Celkově za 3* a jsem zvědavý, s čím Levitt přijde příště. ()