Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

masino

Pre mna priemer. Neviem ci som na to nemal naladu, ale tento film bol obycajny akcnak s niekolkymi svetlymi momentami. Tie ho vsak u mna nadostali nad hranicu priemeru. ()

departed

Nešťastně zvolený přístup k vyprávění příběhu. Působí to útržkovitě, cik-cakovitým stylem. Teď jsou tady, pak z ničeho nic tady apod. Navíc vám tvůrci všechny postavy nepředstaví více zapamatovatelněji, takže znáte jen ksichty, ale když se začne mlít o jménech a o tom, kdo komu zrovna dluží prachy, tak se ztrácíte. Možná jsem to takhle měl jen já, ale přiznám se, že to bylo vše docela matoucí. Akce ani není natočená více živelněji, stylověji, víte co myslím. Je to takový ten neurážející průměr, který se z hlavy vypaří rychle, ale v budoucnu budete vědět, že už jste ho někdy určitě viděli. ()

.killer.

Kormákur mě stále překvapuje. 2 Guns je velice příjemná jízda, které neschází akce, napětí a špetka humoru (ale opravdu jenom trošička, nepřistupujte k tomu jako ke komedii). Zatímco Kontraband mě svým námětem ani příběhem moc neoslovoval, tak 2 Guns mi poměrně sednul a kdyby se další Kormákurovi filmy nesly v podobném duchu, byl bych jedině rád. Za mě palec nahoru. ()

Renci

Príjemný oddychový film, kde olovo lieta hore-dole, hláškuje sa celkom dosť, a kde nechýba pekná kočka. Chémia medzi Washingtonom a Wahlbergom funguje, to sa musí nechať, tak zábavnú dvojicu som už dlho nevidel. Scenárová jednoduchosť sa nezaprie, občas má človek pocit, že toto už videl v milión iných filmoch. Akčné scény nenudili, nebolo ich nejako extra veľa. Dialógy napísané dobre,miestami skutočne vtipné, a dôjde aj na emócie všetkého druhu. Paxton ako hajzel-skorumpovaný šerif na jednotku. V kine sa to odýpalo rýchlo, pre partiu neškodný a zábavný film. Otázkou je, či si budem o pár mesiacov pamätať, že som niečo takéto videl, to by to chcelo viac akcie, vyladiť scenár,a mať odvahu ponúknuť divákom niečo inovatívne... ()

Bezmenny

Viac sa nedá....niektoré vtípky boli podarené a aj som sa zasmial. Ale toho potenciálu...ááách, o toľko to mohlo byť lepšie. Denzel aj Mark boli solídny, akurát trocha nerozbitní. K záporakovi mi nejak chýbali ešte ľudia....ak ide o toľké prachy, tak to snáď nebudú riešiť len 3 chlapíci... A ešte na záver....čo má námorníctvo s drogovým kartelom spoločné som naozaj nepochopil..... ()

vozralec

Buddy film je žánr, který moc nemusím. Člověk neustále sleduje kontrastní postavy a říká si, kde to jakože funguje a kde to už skřípe. V tomto případě to až tak moc neskřípe, což je určitě dobře. Opět je zde v poslední době častá úvodní scéna, po které se děj vrací do minulosti. To také moc nemusím. Jinak docela fajn film. ()

sWONDER

Bavil som nehorázne dobre. A o to tu hlavne išlo. Šťavnatá kriminálka s obsadením presne podľa môjho gusta ( všetci sadli ako riť na...). Zápletka originálna a pútavá, vtipy, hlášky a gagy vysoko zábavné a k tomu zaporaci jak remeň, od malých, až po toho najmocnejšieho. Odlahčenosť, prestrelky, naháňačky, kúl týpci a kopa srandy. Zaver - čerešnička na torte. Pohodovka ktorá sa na nič nehrá a v tom je jej sila. 5* prestreľujem lebo 69% je proste málo, 2 Guns si zaslúži oveľa viac. ()

Lilien

Denzel Washington a Mark Wahlberg sú super spolu im to celkom ide. Tiež slušný záporáci, zradcovia a super akcia. Podarený akčák. ()

minee

Hlášky byly většinou dokonalé, a celé to stálo podle mě na skvěle sehraném duu Denzel - Mark. 2 Guns mě rozhodně překonali moje očekávání a proto si zaslouží 4* ()

Basso

Čakal som, že tento film bude skôr niečo na štýl Cop out a po úvodných minútach som si to aj myslel, ale nebolo to celkom tak. Jednak si Denzela ani neviem v čistokrvnej komédii predstaviť a jednak to na mňa nepôsobilo takým dojmom. Ale treba uznať, že dalo sa na tom aj zasmiať, hlavne ma pobavila tá skutočnosť, že hádam každý to tu hral na 2 strany, čo vo väčšine akčných filmov vo mne vyvolá skôr veľkú dávku napätia. ()

DavidWebb

Odpočinková akčná klasika bez pretvárky. Takéto filmy akoby pomaly vymierali a je dobre, že sa diváci nemusia spoliehať iba na starnúce až staré legendy tohto žánru a verím, že ich tu teraz nemusím vymenúvať. Na 2 zbraniach je sympatické, že vie kam patrí a ani sa nesnaží driapať niekam inam. A nepotrebuje ani veľkolepý spektákel vybuchovania čím väčších a/alebo dôležitejších objektov - vystačí si s pár pištoľami (ako je aj v názve) a odľahčenom prístupe hlavnej dvojice. Mark si s Denzelom celkom "sadli" a Washington sa opäť raz vo filme stretol s Paulou Patton (predtým hrali spolu v Déja vu). Hlášky síce nič moc ale niektoré: "To je na tom plánu to geniální, nikto to nečekal, měl si vidět sebe" stáli zato. Soundtrack dosť slabý, čo ma trochu sklamalo a Bill Paxton si pre seba veľa priestoru neukradol ale všetko ostatné je slušný nadpriemer. Ja som si pri tom odpočinul a zabavil sa takže utešených 3 a ½ hviezdy. ()

Zombiepod

Presne tento štýl Kormákurovi najviac ide. Plnohodnotná, poctivá akčná zábava plná prehľadnej akcie a hromady hlášok v podaní dvoch skvelých hercov. Ústrednej dvojici Washington - Wahlberg to výborne funguje, aj keď príbeh nijak zvlášť neprekvapí a sám o sebe je len čisto popcornová záležitosť. Islandskému rejžovi však tieto hollywoodske drísty jednoducho idú, a úprimne som zvedavý na ďalší podobný kúsok. ()

sosi

Svieže spracovaná oddychovka, ktorú keby doplnili lepšie hlášky tak to mohol byť kvalitný snímok. 2 zbrane zobrazujúce dvoch mužov, ktorý na jednej stane sú spolu na druhej zasa nie, ale každý z nich má svoj plán ako skončí túto akciu. Dobre pozerateľné hlavne vďaka skvelému Wahlbergovi. ()

TSZ

V 2 Guns jsem měl chvílemi pocit, že se dívám pokaždé na jiný film. Chvíli to chtělo být něco ve stylu Mizerů, pak jsem tam zahlédl prvky jako od Tarantina či Rodrigueze, později pro změnu snaha o napínavý thriller. Takový kočkopes nemůže nikdy fungovat na 100%, protože vždy Vám bude minimálně jedna složka vadit, zde jsem si navíc nevytvořil příliš silný vztah k hlavním hrdinům.... nicméně jako zábava na nudné odpoledne to bylo ucházející. ()

dannyd14

Ľahšia shootovka, ktorá sa spolieha len na hefty hlavných hrdinov, plná klišé a vrcholiaca až v samotnom závere. M.Wahlbergovi akčné roly moc nesedia v poslednej dobe, mal by to radšej skúsiť v komédiách ako Ted. ()

papadoce

Dokonalý Wahlberg, krásna Paula Patton a Denzel is back. Ja som sa náramne bavil a celé je to jednak zásluha Baltazára Kormakúra a jednak samozrejme skvelej zábavnej dvojky. Oddychovka s energiou ako to už u Baltyho býva. Palce dohora. ()

TommyDiamond

Mark Wahlberg a Denzel Washington jsou dvě zbraně, dva padouši, dvě nastrčené figurky a především dva rebelové, kteří si věci dělají po svém…. Film mě překvapil hlavně humorem a nadhledem hlavních hrdinů. Po dějové stránce je to obyčejný akčňák. Notorické štěstí akčních hrdinů, kteří dovedou na 100 yardu s berettou v levé ruce trefit pírko povívající ve větru, mě už nechává chladným. A 2 zbraně v tomto ohledu nejsou vyjímkou. I přes všechna ale! a proč, jsem se bavil. Dám tři hvězdy. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra