Kouzlo přítomného okamžiku

• USA The Spectacular Now (více)

Sutter Keely žije teď a tady a naprosto mu to vyhovuje. Tenhle okouzlující a sebevědomý týpek, který je na střední mazákem, si nenechá ujít jedinou party. Miluje svou práci v obchodě s oblečením a budoucnost ho nezajímá. Nikdy nemá daleko ke sklence alkoholu. Poté, co dostane kopačky, ho na trávníku své zahrady probudí z kocoviny Aimee Finickyová. Ta představuje jeho pravý opak - čte sci-fi a nemá kluka. Zatímco Aimee sní o své budoucnosti, Sutter žije jen přítomností. I přesto svede osud tyhle dva dohromady. (HBO Europe)

V.Silver

Spectacular Now je přesně ten typ filmu, který by se mi měl líbit... ale vlastně mě nijak neoslovil. Vůbec. Celou dobu jsem se díval a čekal na nějaký dobrý vtip, emotivní situaci - a má očekávání zůstala nevyslyšena :( 45 % ()

Čtec

Za zmínku stojí výborné, a přitom zcela přirozené, herecké výkony představitelů ústřední dvojice. Ani jednoho jsem předtím neznal a oba hrají jako o život. Není pak divu, když si člověk přečte, že jak Miles, tak i Shailene za to dostali ceny na Sundance Film Festival. ()

Lenka_J

Mám slabost pro filmy odehrávající se na středních školách a zkoumající vztahy mezi lidmi a celkový pohled na svět. Ale když to porovnám s ostatními tematicky podobnými filmy, které jsem viděla, tak bohužel Spectacular Now mezi nimi zapadá pouze do šedého průměru, na který si nejspíše za nějakou dobu ani nevzpomenu. Možná je to hereckým obsazením, nemyslím tím to, že by mi byl někdo z ústřední dvojice nějak nesympatický, ale o to, že jsem si k žádné z postav nějak nenašla cestu, což je pro mě u tohoto typu filmu poměrně problém. ()

fruitbueno

Standardní romkom o věku, v němž se lidi hledají. Ale něčím mi byla sympatická - asi tou dvojkou neokoukaných a nekonvenčních tváří... ()

sedm.1

Co já si mám s tímto komentářem asi tak počít? Kouzlo přítomného okamžiku jsem vyhledal především kvůli herecké dvojici, kterou tvoří nastupující generace mladých, talentovaných a sympatických herců, u nichž obou vidím vážně slibnou budoucnost, a zde to jen potvrdili. Jak Miles Teller, tak Shailene Woodley zde totiž podali opravdu působivé výkony, a to nutno podotknout že naštěstí, neboť scénář tohoto filmu je postaven prakticky jen na jejich hereckých schopnostech a oba jasně dokázali, že se s nimi musí prostě počítat. Navíc už ani nepamatuji, aby mezi dvěma herci fungovala taková chemie jako právě zde mezi Tellerem a Woodley, tak reálně a působivě podané zobrazení začínajícího vztahu dvou mladých lidí je prostě radost sledovat a v tomto ohledu Kouzlo přítomného okamžiku boduje opravdu na výbornou. A díky nim byl film pak i opravdu emočně silný a uvěřitelný do posledního slova a scény. Bohužel, krom skvělého obsazení ale Kouzlo přítomného okamžiku už nedokázalo nabídnout nic moc navíc, čím by mě dokázalo ještě oslovit. A to se tedy týče především zápletky tohoto romantického dramatu, která je prakticky nulová, bez spádu, bez nápadu, či zvratu, je to zkrátka spíš jen poměrně nezáživně odvyprávěná epizodka z milostného života dvou mladých lidí, která ani nestrhne, ani nepobaví, prostě jen proběhne a nebýt již několikrát zmiňované perfektní ústřední dvojice, tak by šlo možná i o docela dost výraznou nudu. Každopádně, ikdyž tedy Kouzlo přítomného okamžiku nikoho na zadek asi neposadí, musím nutně podotknout, že tak autenticky, lidsky střízlivě a soudně podanou romantiku ani nepamatuji a minimálně za to si svou pozornost jistě zaslouží. Zde se totiž tvůrcům podařilo zachytit skutečný život, bez příkras, bez patosu, bez moralizování, bez kýčovitosti, jo, zhruba takhle to prostě chodí. ()

herr_carter

Příjemně a plynule odvyprávěné, navíc podpořené kvalitním hereckým výkonem obou mladých hlavních protagonistů - jak Miles, tak Shailene patří k mým oblíbencům a věřím, že jsou to budoucí hlavní postavy nastupující mladé herecké generace, jen tak dál.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

DavidS.

Malá, nenápadná, ale skvěle napsaná a zahraná romance s hořkými podtóny, která se tento rok bude řadit k těm vůbec nejlepším...Civilní, neokoukané a nepřikrášlené tváře hlavních představitelů, na které si budete chvíli zvykat, ale o to více s nimi později soucítit...Každá postava s dostatečným prostorem i významem... ()

Madluska

Uff, dokoukat tohle do konce, to chce tedy notnou dávku odvahy, případně notnou dávku sedativ. V tom filmu se NIC neděje. Nebo alespoň pro mě měl NULOVOU vypovídací hodnotu. Jasně, tvůrci se zaměřili na teenagery, na všechny ty upa mocinky kůl lidičky, co se lofíkujou a tak dále - blablabla. Vznikla z toho podobně úděsná sonda do života mladé generace jako třeba Art of getting by. Hvězdička za neokoukané tváře a ten styling-nestyling, jinak vážně bída. SPOILER: Doporučuji sledovat s placaticí v ruce a flaškou schovanou v kuchyňské skříňce. ()

Seti

Jo vychytat svoje pití v době, kdy člověk přichází do těch správných teen let, neni žádná prdel a taky to může člověka slušně semlít. Naštěstí jsme alespoň částečně pány svého osudu, a proto je na každém, aby se rozhodl, co se svým životem udělá. Mě kdyby v té době k alkoholovému prozření vedla neobyčejně krásná Shailene, tak bych ji s chutí následoval, a ani bych jí před tím nemusel nechat srazit autem. ()

noctambule

Jen u pár filmů do roku si řeknu "Wow, tak to chci hned vidět znovu." Jenže nikdy k tomu nedošlo, protože není čas, protože blabla...až do teď. The Spectacular Now to dokázal, nehodnotím ho plným počtem, ale stejně má v sobě něco výjimečného, milého a pravdivého, co mě nutí ho milovat. ()

charlie_ando

Sutter Keely (Miles Teller) společně se svou dívkou Cassidy byl srdcem každého večírku, ale nic netrvá donekonečna a tak věčnému pohodáři, který žije pro kouzlo okamžiku, skončí vztah. Aimee Finicky (Shailene Woodley) je jeho pravý opak, pilně studující a pracující dívka, co je tiše v koutku se sci-fi knížkou a má své sny. Náhoda chce, že se jednoho časného rána protnou jejich cesty osudu na travnatém dvorku, Aimee tam zavedla roznáška novin a Suttera tam dostalo bujaré popíjení. Z jednoho nevinného objedu a doučování geometrie se začne něco rodit. On to však nebere vážně a manipuluje s její křehkou duší, zatímco ona propadne jeho kouzlu. Citlivý komorní příběh od režiséra Jamese Ponsoldta o nevyváženém vztahu dvou mladých lidí, do kterého neustále zasahuje démon jménem alkohol. Upřímný film ze života, který má několik opravdu silných momentu a drží slušně pohromadě. ()

korndaddy

Krom jednoho rádoby WTF momentu neshledávám na snímku nic, co by mě donutilo dát víc bodů. Nezajímavý a nezajímavým obsazením a nezajímavým příběhem. Prostě nezajímavý a nezajímavý.. ()

Hanys_

Parádní teenegerská romantika s mega kouzelnou Shailene Woodley. Po třetím zhlédnutí jdu na plnou palbu. 9/10 ()

danielosbourne

OBSAHUJE SPOILERY: Nic jsem od filmu neočekával a odměnou mi bylo to, že mě postupem času rozdrtil. Základem těchto filmů je to klišé, že hlavní mužská postava bude hrozně nesympatický (nebo až hrozně sympatický) grázl, který se postupem času změní. Ne vždy se to tvůrcům podaří, ale zde to vyšlo. Miles Teller mi byl nesympatický, až to bolelo. Na druhou stranu Shailene Woodley, kterou jsem v tomto filmu zaregistroval poprvé, mi byla velmi sympatická a tahle role jí opravdu sedla. Film je vyprávěn z lehkostí a na nic netlačí. Chvilku nechává trochu nejistotu, zda to ústřední dvojici vyjde nebo nevyjde, ale to je na tom to hezký. Čekání jak to vše dopadne. K mému rozhořčení mě závěr filmu opravdu neuspokojil a dá se říct, že mě vcelku i naštval a nezbývá mi nic jiného, než si závěr domyslet a protože jsem v takových to situacích spíše pesimista, jsem s filmem opravdu nespokojen :D . ()

EKLEKTIK

"Podle mě, je to vopruz." Americkým středoškolákům, jde na škole asi jen o maturitní ples, protože se objevuje snad ve všech snímcích z tohoto prostředí, jež jsou navíc všechny inspirovány filmem "My Fair Lady", stejně, jako romantická komedie "Taková normální holka", která se od tohoto "dramatu", liší pouze tím, že se zde hlavní hrdina, zcela nepokrytě, oddává závislosti na alkoholu, jenž mu pěkně komplikuje život aniž by mu to nějak vadilo, protože je po svém otci, který opustil rodinu. ()

kolemjdouc

příběh byl OK ale ten dabing to byla síla -to opravdu je herečka v roli Aimee tak ukníkaná ???? Tahalo to za uši až hrůza! ()

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

Jennifer Lawrence: Víc než dokonalá žena

28.07.2015

Channing Tatum konečně režíruje

Channing Tatum konečně režíruje

23.11.2014

Ze striptéra hercem, z herce režisérem? Channing Tatum (Útok na Bílý dům) už několikrát dokázal, že si dokáže plnit velké sny. A již brzy si odškrtne další, jelikož hodlá společně se svým kamarádem… (více)