Kouzlo přítomného okamžiku

The Spectacular Now

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2013, 95 min

Nikterak převratná a originální teenage dramedy, kterou ale táhnou přesně vybraní herci pronášející občas i ty násilněji naroubované pravdy (o kterých ale není třeba pochybovat) naprosto přirozeně. Sice je to pořád celkem milé, ale když si v tom člověk najde to svoje tak to může i celkem slušně zasáhnout. Možná mírně nadhodnocuji, ale v porovnání s loňskými průměrnými a podprůměrnými teenage komediemi a hlavně v porovnání se starším Perks of Being Wallflower je to vyloženě povedený civilní film (nejen) pro teenagery.(7.1.2014)

Kouzlo alkoholového oparu, aneb jak jsem prošel školu pod parou a naučil svojí holku chlastat. Romantic edition.(26.3.2015)

• Handle

Na film jsem se velmi těšil, ale nakonec velké zklamání, jelikož mě film opravdu dost nudil. Bylo to v podstatě o ničem, čekal jsem drama o dospívání jako loňské The Perks of Being a Wallflower, ale snímek bohužel vážně nic moc neřekl. 50%.(3.2.2014)

Poslední dobou se s filmy typu The Perks of Being Wallflower roztrhl pytel. The Spectacular Now však za prvním jmenovaným tak trochu pokulhává. Herci mi od začátku nebyli nijak sympatičtí. Přirozenost děje i hluboké (avšak obyčejné) myšlenky to však zachránily. Dalo by se říci, že snímek sedl k mé dnešní náladě, vcelku jsem tedy spokojená. It’s fine to just live in the now. But the best part of the now is there‘s another one tomorrow.(28.12.2013)

Miles Teller začínal ako ten týpek ktorého ste poznali z nejakej ožran party, ale poslednú dobu otočil list a začal baliť namiesto sexi kočiek s pivom v ruke, obyčajne slečny/študentky/panny z Divirgencie. A je to celkom obyčajný film. Medzi hlavnými hrdinami sa to nesie raz na vyššej a raz na nižšej vlne, ale ani raz ta vlna nebola tak veľká, že by si zaslúžil film vyššie hodnotenie. Ale inak sympatický film. 75% - 3*(14.2.2015)