Kouzlo přítomného okamžiku

The Spectacular Now

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2013, 95 min

• Le_Chuck

Vždu keď Sutter vytiahol ploskačku, tak som dostal chuť mu zaparkovať päsťou medzi očami. Aimee oproti tomu úplne úžasná a absolútne im to spolu nefungovalo. Keď je ti násť a jebú s tebou hormóny, tak robíš chujoviny, ale nevoláš sa James Ponsoldt a netočíš zmätené romantiky. 50%(3.7.2016)

Musím říct, že jak se u tohoto filmu jedná o klasickej americkej nezávislák, tak si myslím, že v rámci něj jsem si docela dost odnesl. Ono se totiž nejedná jenom o klasické setkání dvou lidí. Ono vlastně, kdo film viděl, tak ví, že nic v něm zase tak klasické nebylo. Dokonce podezřívám tvůrce, že věří v osud, protože ten se tu promítá od začátku do konce a je jediný štěstí, že nenabízí depresivní náhled na svět, ale naopak. To bych to totiž emotivně nemusel vůbec přežít. Z tohoto pohledu je to ale moc zajímavý film, u kterého je dost důležité, aby Vám sedli samotní herci a především Miles Teller. Bez určitého vztahu k nim v průběhu filmu si to jinak vůbec neužijete.(1.8.2014)

Ve finále je to i přes notoričnost hlavní postavy vlastně dost střízlivý a smutný film, který feel-good indie poetiku chytře konfrontuje s realitou.(9.1.2014)

1) Tyhle filmy mě vždycky dojmou. 2) No a že se s nimi poslední dobou roztrhl pytel? 3) Úplně otevřený konec by filmu neslušel - ještě, že se Sutter nakonec vzpamatoval. Vždyť Aimee je nejlepší buchta jeho života...(2.1.2014)

Film má rozhodně svoje kouzlo, které je cítit v určitých scénách a situacích. Moc se mi líbilo, jak byl příběh dospívající ústřední dvojice započat, nicméně v druhé polovině to na mě zapůsobilo tak nějak divně. Nějak mi nesedlo počínání hlavního hrdiny a jeho myšlenkové pochody a chování. Prostě to na mě nezapůsobilo tak jako na mnohé ostatní. PS: Nevím, proč ho to furt táhlo zpět ke Cassidy, Aimee byla lepší, i hezčí! :-) 65%(6.1.2014)